ÇirkinlikTamirat

Ne şiş laminat olur? Nasıl şişmiş laminat tamir etmek

malzemeyi kapsayan evrensel aktif muşamba zemin eskimiş olduğu gibi yılda, kullanın. Bugün herhangi parametrelere ödün olmayan diğer kaplamalar çeşitli yerini aldı. En yaygın olanlarından biri bir mala tahsis edilmiş geniş bir yelpazede temsil edilen laminat vardır. Onun olumlu nitelikler dayanıklılık, stil ve bakım kolaylığı göz önüne ancak sahibinin de düşük kaliteli malzeme seçimi belaya girebilir. Döşeme en yaygın gerginlik olarak kabul edilir. Ya şişmiş laminat bu durumun nedenleri bağlıdır.

Yanlış kullanım ve bakım

hafifçe nemli çamaşır zeminler için kullanılacak kumaş, fakat ıslak olmayan yani sadece, sadece su ile doldurun edemez diğerlerinden farklı veri döşeme Care. Sık sık, ıslak temizleme kat su basması veya su uzun süre maruz kalma, dökme ya da kolayca kat deformasyonuna yol açabilir sel zaman. Laminat su ile kabartılmış, o zaman, lezyon alanına bağlı olarak, yedek parça ya da tüm zemin gerektirebilir. İkinci seçenek satın alırken tasarruf karar verdi ve ucuz bir laminat satın sahipleri için de geçerlidir. malzemenin düşük maliyeti sadece yetersiz kalitesini gösterir ve uzun ömür için taban kaplamasının seçim dahil olmamalıdır. düşük ve aynı zamanda şişkinliğe neden olabilir laminat altında taban yüzeyi olabilir. Böylece, ne olursa olsun ana taban kaplamasının seçiminde, ve biz tamamen substratı yerine gelmiş perestilat kat dolusu sökmeye.

Böylece, onları kalite seçimi yardımcı olacağını azaltmak için maliyetleri daha ya da en azından önlemek için zemin için malzemeler. gerek kalmadan tamamen ıslandıktan sonra tekrar kendi başlarına kurtarmak için bile mümkün Bazı pahalı markalar, değiştirilecek.

Yanlış montaj

Zamanla iyi kapsama satın alma ve döşeme sonra laminat şişti Eğer sebepler onun destede yanlış olabilir. laminat olması, "nefes" ve bunun için o çevre üzerinde özel bir genleşme derzleri gerekli. Bunlar ısıtıldığında ya da nem tampon bölge malzemenin genleşmesine olduğundan emin olmak gerekir. Bu boşluklar ancak laminatın serbest hareketi için bir santimetre her duvardan ayrılmak için yeterli olduğu için, bu nedenle, herhangi bir dekoratif bir yük taşıyan, süpürgelik altında gizlidir. Aynı nedenle serbest dolaşımı gerekli verilen zemin kata emniyete edilemez, laminat sadece substrat ve birbirine bağlı mandala durmalıdır.

suyun etkilerini ortadan kaldırmak

laminat şişmiş, nasıl suya maruz kalmanın etkilerini düzeltmek için? İlk olarak, dikkatle ve onun etrafında deforme elemanın tüm döşeme kaldırmak gerekir, bir süre ayrıldıktan sonra tamamen kuruyabilir substrat neme bindi. inşaat işleri başlangıcı şişirilmiş elemana en yakın olan Tabanı, kaldırılmasını gerçekleştirdi.

Bundan sonra:

  • alternatif olarak döşeme elemanları çıkarıldı;
  • Yüzey kurutuldu;
  • deforme elemanlar yenileri ile değiştirilir;
  • Bütün inşaat tekrar devam.

Eski zemin

Ne şiş laminat eğer, uzun bir süre koydu ve aynı öğeleri satın almak için hiçbir olasılık var mı? İdeal olarak, böyle bir durum önlenmeli ve döşeme sırasında döşeme ileride onarımlar için birkaç öğe bırakın. Bu süre içinde yapılmadığı takdirde, o zaman mobilya altına serilir kullanılan kaplamanın herhangi bir unsur, yerine alabilir. o kadar uzun bir yeni unsur aynı kilitler ve kullanılan zemin kaplamaları için doğru boyut edinmişti gibi görülemez çünkü Değiştir aynı öğe, hiç gölge olarak kabul edilebilir.

savurgan ekonomisi

sonunda tamamen değiştirilmesi gerekecektir çünkü saptırma olmaması bile, ucuz bir laminat olarak tarif edilebilir. düşük kaliteli malzemeler ve bu nedenle kısa bir ömrü ve dış faktörlerin ilave etkisiyle, kaplamanın tüm neredeyse hemen ayırır ve yakında bakıma muhtaç hale gelecek bir güverte bölümünü, hem de diğer unsurları satın almak veya değiştirmek için hiçbir sebep yoktur aslında.

Çözüm yanlış kurulum sorunları

Üzerinde herhangi bir nem olmasaydı nasıl şişmiş laminat tamir için? Bu durumda nedeni yanlış yüklemesidir. ve daha hareketlilik tasarım vermek mümkündür düzeltmek için. Bu amaçla, zemin kaplaması tüm öğeler ağırlık kaldırmak için gerekli olduğunu, bu odadan tamamen ücretsizdir ve odanın tüm süpürgelik çevre üzerinde mobilya çıkarın.

Sonuçta hazırlık çalışmaları olmalıdır:

  • yerini ortak duvarlar ve laminat işaretleyin;
  • çevresinde genleşme boşluğu sağlanması, bitişik parçalar kesmek;
  • yerine süpürgelik koydu.

Bu çalışma güverte kendinizi hizalamak için zaman verildi ve gerektiği sonra yeniden mobilya oda yükleyin. Laminat eklemler şişmiş ve duvarlar dokunmayın, bu zemin altından çıkan boruya dikkat değer. herhangi bir boşluk olacak şekilde ve varsa kaplama aynı zamanda 10-15 mm bırakılmalıdır. dekoratif dolgu ana şey bıraktığı boşluktan oda dolayı süpürgelik için görünür değildi. Buradaki temel nokta çok kaide sadece duvarlara değil laminat sabitlenmelidir gerektiğidir. varsa onların kurulum için oda kapı kilitleri katta doğrudan izin verilir.

sorunların önlenmesi

laminat şişmiş zaman nasıl sorunu çözmek için? onun oluşumunu önlemek için her zaman daha fazla zor olduğundan emin olun. tabanının hazırlanması için ve laminat hem - yüksek kaliteli malzemeler satın alınması için yeterli zaman ve para ayırmaya döşeme üzerinde çalışmaya başlamadan önce olmalıdır, bu yanlış anlamayı önlemek için. seçiminde önemli bir rol hiçbir maliyet ve ürünlerin kalitesini ve bu marka hakkında olumlu yorumlar oynamak için. Ayrıca, hatta yükleme sırasında, yükleme sırasında özel yapıştırıcı unsurlarla tüm eklemleri tutkal gerekirse zemin su yalıtım ve verilmelidir.

Buna ek olarak, sırayla şiştiğindeki laminat gerektiği ne yapacağını, gelecekte düşünmemeye:

  • temizlik sırasında değil çok ıslak kaplama;
  • periyodik kat cila özel araçlar;
  • operasyonun tüm kurallara uymak.

neme karşı koruma

Başka bir kaplama adımı kaplama laminat suya karşı bir koruma sağlayabilir. Bu amaçla, kurulumdan sonra özel bir balmumu ile kaplanmış yüzey tedavi etmek gerekir. Önemli olan zemin çok kaygan olduğu gibi pürüzsüz bir yüzeye sahip temas etmeden sadece yuvaları ve eklemlerin üzerinde uygulamaktır. Herhangi bir durumda, boşluk daha önce temizlenmiş ve mumun uygulanmasından sonra dikkatli bir şekilde cilalı. En iyi sonuçlar için, bir cilalama makinesi kullanın, ancak manuel çalışabilir. Önemli olan bu işlem birkaç kez gerçekleştirilir, böylece laminat balmumu hiçbir iz yüzeyine parlatma sonra. Son cilalama uygulamadan sonra birkaç saat daha erken yapılmalıdır ve seks tam bir sömürü sonra bile 12 saat izin verilir. mum atmosfere toksik maddelerin serbest gibi, tüm çalışma, sadece bir koruyucu maske ya da solunum içinde yapılmalıdır.

Sonuç

Şimdi ne olacak şişmiş laminat, berrak ve ayrıca, bu usta çağrısı çalışmaları için para almaya gerek yoktur eğer. Tabii ki, herhangi bir sorun gelecekte olası deformasyon adresinin döşeme sabitlemek için önceden önlemek için daha iyidir, böylece laminat işleyişinin tüm kuralları incelemek ve kesinlikle onlara bağlı kalmalıdır. Ama ne olursa olsun, sadece gelecekte sorunları önlemek için, pahalı malzemeyi almak için en iyisi olduğunu olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.