SağlıkAlternatif tıp

Kızılcık iyileştirici özelliği

Teknolojik gelişmelere rağmen, geleneksel tıp hala söz konusu. Hiç kimse torun büyülü tıbbi tarifleri geçer, ancak hastalık kendini gösterecektir zaman, herkesin bildiği: Bilinen onun popüler tariflerle silahlı büyük annesi daha hızlı tablet ve şurupları bir kucak dolusu ile herhangi terapist daha iyi ve daha güvenilir iyileşir. bitkisel "ilaçlar" en parlak temsilcilerinden biri - kızılcık. kollara ayrılmış olan bu küçük boyutlu çalı, şekil ve etli yaprak ve kızılcık görünüm olarak benzer kırmızı meyveler, uzatılmış, parlak dekore saplar. Çiçekler kızılcık küçük, soluk pembe.

Yemişi, bir bitki-asırlık karşılık gelir ve bunu layıkıyla: rizom yüzeyde mevcut olan genişlik büyüme olup, toprak altında 5 yıla kadar olabilir. sonbaharda meyve türlerinin diğer üyeleriyle birlikte olduğu gibi meyvelerin olgunlaşma yaklaşık süre, gereklidir. hafif bir acıyla - bazen ekşi, tart - Onlar aynı tadı, kıpkırmızı yuvarlanır.

Doğal yetişme koşulları orman tundra ve tundra bölgeleri vardır. Bu meyvenin orman hasat toplamak isteyen, bu orman kozalaklı gönderilmesi gerekmektedir: çam ve ladin gibi huş. Bu arada, kızılcık ve kızılcık genel benzerliği rağmen, ilk tercih edilen nemli bataklık arazi tipi için, kızılcık ışık, ısı ve kuruluk sever bilmeli.

Ne yararlı bir dut tutar

Cranberries yanı sıra birçok diğer meyveler, vitamin ve diğer besinlerin hazinesidir. Bu - malik, laktik, sitrik, tartarik, kinik, salisilik, benzoik, sukinik da dahil olmak üzere organik asitlerin, heyecan verici içeriği. karbonhidrat, polifenoller, pektin, C vitamini, PP, fosfor ve demir bir sürü - bu küçük meyveler. Birçok içinde ve çeşitli organik bileşikleri içeren temel bir yağdır. meyve sulu hamuru daha az yararlı değildir kızılcık tohumları. Bunun nedeni - Bu küçük tahıl içerdiği anlık yağlı yağı. Belki de yararlı bileşenlerin böyle bir bolluk olduğunu ve kızılcık tüm özelliklerini, bu dut geleneksel tıbbın en tarifler mevcut olduğu sayesinde açıklayabilir.

Gıda ve enerji değeri

kızılcık kalori içeriği için olduğu gibi, 100 gram başına yaklaşık 43 kcal. Bu şekil, çilek olgunluğuna bağlı olarak, daha yüksek veya daha düşük olabilir. meyvelerinde karbonhidratların 100 gram 9.6 g protein içerir - 0.7 g yağ - 0.5 gr.

Hangi durumlarda kızılcık yardımcı olacaktır

böbrek taşları, karaciğer hastalıkları, eklemler, diyabet ve gut cowberry yararlı özellikleri. Tüm bu hastalıkların tedavisi için çalı yapraklarını gerekir. kısa sürede hazırlanan et suyu hastalığın seyrini kolaylaştırmak ve sonunda ondan tam iyileşme katkıda bulunacaktır. tohum, ancak yaprakları - İlk başta, bu tür bir uygulamanın düşünce, yaprakları bazı ara sıra çilek, istihdam gerçeğine çünkü tüm alışkın, sadece harika görünüyor. Ve olay antiseptik maddeler yaprakta içeriyordu. Ayrıca sindirim sistemi, karaciğer ve böbrek ayarlanması, bu yararlı özellikler kızılcık sağlar.

Lingonberry zayıflama

Şaşırtıcı görünüyor, ama aşırı kilo ile mücadele de kullanılan lingonberry yaprakları daha etkin nefret kilogram kurtulmak olabilir. Bu durumda, yaprak kaynatma kullanımı olağan diyet veya gıda sistemi ile birleştirilir. Bir adjuvan kızılcık, tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları seçildiğinde (bu yazıda. fotoğraf meyveleri bakınız) zaten vücuda vitamin yoksun zarar vermemek için, olabildiğince ayrıntılı şekilde araştırmak gerekir. ihtiyaç duyulan hammaddenin 40 g kaynar su 200 g hazırlamak. bunları birbirine bağlanması, infüzyon bir kapakla kapatıldı ve on beş dakika bekletin edilmelidir. yarım fincan yemeklerden önce 30 dakika boyunca o günde üç kez alın. Bağırsak asiditeyi artmış ise, et suyu daha iyi resepsiyon yemekten sonra biraz zaman yürütmek için. Standart kurs tam 3 haftadır. Bir mucize ileride kullanımı ile ilgili olarak daha iyi tedavi sadece fayda gider emin olmak için doktor ile hizalamak için gelir.

Zehirlenme, anemi ve sinirlilik

Faydalı şifalı özellikleri kızılcık (meyveler) ve bayram sonrası ertesi sabah. Mükemmel alkolün vücudu diüretik, müshil ve antiparaziter özellikleri olduğunu gösterir. Berry suyu, normal genel vücut sesi ve söndürücü mükemmel susuzluk yol açar.

yüksek tansiyon yararlı kızılcık, nevroz, anemi ve düşük görme düzeyine sahip kişilerin taze meyve suyu içiniz. Ve çilek özellikleri de bir antimikrobiyal ve bakterisidal etki sağlamak için, meyve suyu aktif olarak bağırsak sisteminde yaşayan tüm kokuşmuş ve diğer tehlikeli bakterileri yok eder.

lingonberry yaprakları. Ne zaman toplamak ve nasıl saklamak için için

Toplama kızılcık yapraklarından, meyveler aksine, Mart ve Nisan başında yapılabilir. Genel olarak, en kısa sürede kar inmeye başlar. yaprakların doğru miktarda getirerek, bunlar kuru olmalıdır, aşırı nem kurtulmak. Bu amaçla onlar düşük sıcaklıklarda fırın veya fırında, tavan arasında çürümüş olması gerekir. Önemli olan - direkt güneş ışığı ile doğrudan temas olmaması. Onu yakmamaya, nem hammaddeleri tutmaya yardımcı olmak için de önemlidir. Yaprakları istenen durumuna ulaştığında, bir kase, yakın kapak, veya minimal nemli karanlık, serin bir yerde kalın opak kumaş ve mağazanın bir çanta içinde dökün. Bu formda yer alan iki yıla kadar olabilir. Onların temelinde bitkisel çaylar hazırlamak mümkündür, ancak çay ufalanmış yaprakları ekleyebilirsiniz: Bir çok lezzetli ve sağlıklı olsun.

Kadınlar için kızılcık faydaları

Bitkilerin Faydalı özellikleri gebelik planlayan kadınlar arasında rağbet açıklanan ve bu pozisyonda zaten. o evrensel ve eşsiz meyve kızılcık nedir! Tıbbi özellikleri ve kadınlar için kontrendikasyonlar mutlaka bunun tedavisinde dikkat edilmesi gerekir. anne ve çocuk için tehlikeli olabilir çünkü Sonuçta, bunun belirli hastalıklar uygulaması varlığında kesinlikle yasaktır.

televizyonda ve internette reklam ayı ve sentetik vitamin emen imkansız olmadan sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek olduğunu bildiriyor. Ancak, şüpheli kökenli tamamen değiştirilebilir kızılcık bu yapay, doğal olmayan ilaçların birçoğu. Sen yaprakları veya meyveler, meyve suyu kaynatma olarak kullanabilirsiniz. şeker ile püresi kızılcık kaybeder onların yararlı özellikleri. Ama hoş bir tatlı-ekşi tat kazanır.

Lingonberry hamile kadınlar için çok önemli olan bir antidepresan vardır. Bilindiği gibi, hormonal aksamalar ve sonra kontrol edilemeyen ruh hali provoke. Aynı kızılcık kullanımı önemli ölçüde yoğunluğu ve bu olaylar frekans, duygusal durumu stabilize azaltır. ani ateş bütün halinde, kızılcık suyu onu normalleştirmek için yardımcı olur.

Hamilelik sırasında sorunların Nötralizasyon

kızılcık özellikleri özellikle gebeliğin ilerleyen zamanlarda rahatsız olan, (nedeniyle kolay olan diüretik eylem) şişme azaltmak yardımcı olur. Hatta emzirme sırasında, yaprakları ve meyveleri bir kaynatma içmeye izin verdi. Ancak, resepsiyon baştan itibaren üç hafta bir uzman ile daha ileri tedavi başvurulmalıdır.

Eğer kardiyovasküler sistem ile ilgili sorunlar ve düşük hemoglobin kullanımını varsa da suyu gereksiz olmayacaktır. Çocuğunuzun vücudunu ve "kimya" doyurmak için istemeyen anneler için mükemmel bir seçenektir - kızılcık. Bu bitkinin (diğer meyveler ile karıştırılmaması eklenecek etmemek için onun fotoğrafı,) tıbbi özellikleri birçok sorun ile yardımcı olacaktır.

kullanımı kontrendikedir zaman

Berry, tek inanılmaz kullanışlı hale gerekebilir olarak. kesinlikle doğal olmasına rağmen Ancak, araç hala iyileşiyor. Bu iyi, ama bazen o kadar güvenli değil kızılcık. Tıbbi özellikleri ve hamilelikte kontrendikasyonlar kesinlikle akılda tutmak gerekir.

Biz söylendiği gibi mide asidinin aşırı üretimi ile genç annelerin tedavi olamaz. çoğu kez başvurular sırayla bağırsak bozukluğuna neden olabilir aç karnına, egzersiz tavsiye edilir çünkü zayıf bir mide ile kadınlar da, kullanmak için tavsiye edilmez.

Bu meyvenin özelliklerinden biri kan basıncı düşürmek için, çünkü düşük basınç muzdarip insanlar için tehlikelidir. kızılcık resepsiyon ve kolesistit engellendi.

Lingonberry - çok yararlı meyve. Buna ek olarak, sadece sunduğu avantajlardan faydalanmak, aynı zamanda yaprakları olabilir. Tedavi ters etki yaptı bu yüzden, hesap kontrendikasyonlar içine aldığınızdan emin olun. Has da kullanışlı özelliklere Cranberries çocuklar için. Tedaviye başlamadan önce ana şey, - tespit etmek mümkün olacak bir uzman, tam bir danışma almak, bu caizdir bitkinin kullanımı durumunda. Doktor bir ay sonra "brusnikoterapiyu" onaylar bile onun başlangıcı her şey yolunda olduğundan emin olmak için, alış gelmek ve daha fazla tavsiye, ya da muhtemelen daha sonraki uygulamada yasağını almalısınız çünkü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.