Sanat ve EğlenceLiteratür

Bir öykü "Beanstalk". Arsa ve plan

Tale "Beanstalk" çok çocukluktan beri ekledi. Her birimiz Onu kurtarmak aceleci cockerel ve tavuk, hikayesini hatırlar. Bu Rus halk masalı hakkında daha fazla bilgi - makalemizde.

öykü

Çok ilginç ve bilgilendirici masalı "Beanstalk" yemek sırasında acelesi vardı ve yuttum cockerel, bize anlatır. Ama o kendi sorunları ile yalnız bırakılmadı: Ona başvurdu tavuğa yardım etmek. Burada, ana eylem hikayeleri bağlıdır. Cansız nesneler aniden hayat buluyor ve hatta konuşmaya başlayın!

Tavuk içmek ve fakir cockerel vermek su almak için nehre çalışır. Ama bütün o kadar basit değil: Nehir içinde su toplamak için, yaprak üzerine gönderir. fidan ulaşma, tavuk yine zorluklar ile karşılaştı. Ağaç iplik Bir yaprak gözyaşı kızı alıp ister.

Ama bu masal burada bitmiyor: iplik tarak tavuk tarak için gidin. Grebenshchikov sadece yardım değil - onlar kalaches dönüşü sorun. Kalaşnikof bir oduncudan fakir bir tavuk göndermek ve nihayet gerekli hen vermek - yakacak odun.

Şimdi, hikaye çizgisi ters yönde döndürüldüğünde - tavuk horoz kurtarmak için, her istenilen özelliğin getirilmeli.

Son olarak, her gerekli öğeleri teslim - Cockerel'ın ve kurtardı. Tale "Beanstalk" mutlu sona biter: yavru horoz, yüksek sesle şarkı, boyun kurtararak.

eğitici öykü

tüm sadeliği ve naif için, masallar gerçek hayat talimat vardır. masal kurgunun konusu olsa da, her zaman tarihin özünü yakalamak ve onu bize öğrettiği anlıyoruz. Halk masalı "Beanstalk" panik ve zamanında ve net gerekli eylemleri gerçekleştirmek için değil bizi çağırıyor. Bu gıda, aynı zamanda diğer durumlarda sadece geçerlidir. Bu bir masal horoz ona su tavuğu getirmek için çok bekledim olduğunu. Ve hepsi çok farklı yaşıyor olurduk.

emin olabiliriz sırayla etkinlikleri ve gösteriler Bütün bu uzun zincirli: bazen yardım etme isteğini yeterli değildir. Bazı durumlarda, başka bir yardımcı testlerin bir sürü geçmesi gerekiyor. Ama tavuk karışık değildir ve pes etmedi. Onun sevgili arkadaşını kurtarmak, tüm örneklerini geçti.

Bilişsel masalı "Beanstalk" sadece bu yüzden hiçbir şey verilir olduğunu öğretiyor. Ve çocukluktan bu ipuçlarını takip öğrenirler.

plan

Bir cockerel ve tahıl Tale belirli bir yazara sahip olmadığı anlamına gelir ki, bir Rus vatandaşı. Onun hikayesi yıllar önce, insanlar tarafından icat edilmiştir - bu genç nesillerin eski ağzından geçtikten o zamandan beri. Yani masalı ve günlerimiz ulaşmıştır. Ama bu masal kolay bir hikaye değildir: o kendi yolunu Aleksey Konstantinovich Tolstoy kaydırılır. Parsel anahat aynı kalır. Hen da horoz fasulye boğulma kaydetmek için koştu. Bu onun horoz plumped metresi ve yağ ile artık doğrudur.

Ve birinde ve başka işlerinde işler zinciri boyunca hareket ediyor ve bitiş mutlu - bu masalların yatmadan önce çocukları okunabilir.

hikayeleri planı "Beanstalk" oluşur (Rus halkı tarafından icat hikayesine dayanan) Aşağıdaki:

  • Yuttum!
  • Suyun çoğu.
  • yaprak fidan ile.
  • Bir kız bir iş parçacığı sorar.
  • Grebenshchikov kalatches için gönderdi.
  • Kalaşnikof yakacak istedi.
  • Lumberjacks kurtarma tavuk.
  • Horoz şarkı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.