Gıda ve içecekYemek tarifleri

Fırında kuru elmalardan yapılır Reçel,: pişirme, yemek tarifleri ve yorumlar Özellikler

Kuru reçel genellikle Kiev denir. Ve bu tesadüf değil. Bu tatlı incelik vatan Kiev şehir olması. Bu XIV yüzyılda bu reçel gelen, bu tarihsel kronikleri belgelerde de yer edilmiştir nikah masasına Litvanyalı Prens Jagiello, lazım.

"Kuru reçel" çeşitli tanımları vardır. Isıl işlemden sonra meyveleri bir fırında kurutulur burada bu, marmelat şekerlenmiş ve klasik güçleştirir. Bu reçel hazırlanması amacı - çilek şeklini korumak için. ev olabilir kaynatın. Bütün kuru reçel pişirme sırları ve en iyi tarifler bu makalede sunulmuştur.

pişirme lezzetli kuru reçel Sırları

Cook lezzetli kuru reçel tüm meyveler, meyve ve hatta sırlarını yardımcı olacaktır sebzeler aşağıda listelenmiştir:

  1. Kuru reçel için olgun hem de ham meyveleri uygun. Çeşitli yaralanmalı Meyve ve çilek boş tavsiye edilmez böyle eksilmesini yanı çok yumuşak olarak, hemen ısıl işlem sırasında şekillerini kaybeder meyve perespevshie için.
  2. sulu meyveler ve meyve zasushivaniem önce meyvelerin ön hamurlaştırma olabilir için şeker onların şeklini korumak, bunun sonucunda meyve nüfuz başardı için, arada kaynayan reçel, yavaş ve kısa olmalıdır.
  3. Kurutulmuş elma reçel, diğerleri gibi, son olarak 50 dereceden daha yüksek olmayan bir sıcaklıkta, ortam koşulları altında veya Elektrik kurutucu içinde kurutulmuştur. Düzgün pişmiş meyve yüzeyinde bir kabuk var ama hala içeride yumuşak.
  4. tahta kutularda katmanlarında saklı kış için hazırlanan Kuru reçel,. Bu şekerlendirilm parşömen kağıdı üzerine yayılmış ve için şeker dökün. Ardından, çilek katmanında tekrar kağıt, çilek ve şeker koyun.

Reçete klasik kuru reçel

Kuru reçel hazırlama klasik tarifi aşağıdaki eylemlerden tutarlı uygulanmasını gerektirir:

  1. Meyve veya çilek hazırlanan adet şurubu kaynama içine düşer ve 5 dakika içinde kaynatıldı. Bundan sonra, tava ısı, reçel soğuduktan çıkarılır ve birkaç saat boyunca infüze.
  2. Yukarıdaki prosedür ham türüne bağlı olarak, birkaç kez (dört iki) tekrarlanır.
  3. Şu anda reçel geçen süreden sonra, bütün şurup yığın bir elek içinde atar. Meyve veya fırın kağıdı üzerinde dut meyvesi yayılması ve fırına gönderilen kuru.
  4. Kapı açıkken fırında kurutulmuş elma sıkışması kurutulmuş veya bir sıcaklıkta daha fazla değildir ve 40 derece ya da oda sıcaklığında karıştırılır. atıldı ve jöle, jöle, şekerlemeler ve bu gibi yapmak için kullanılır değil, kaynadıktan sonra kalan şurup. D.
  5. Hazır reçel cam kavanozlara veya özel tahta kutularda saklanır.

Lezzetli elma reçeli kuru fırın

Kuru reçel, bu tarifi pişmiş - bir tek üründe marmelat ve şekerlendirilm bu. Seni küçük şekerler unutabilirsiniz. fırında elma Kuru reçel o çocuk ve yetişkinler için zevkle yenir çok lezzetli çıkıyor. Bütün elma dilimleri doğrudan fırın tepsisine yerleştirilir böylece, küçük gruplar halinde hazırlanır. Genel olarak, elma 1 kg 300 g şeker ve bir çay kaşığı tarçın ve sitrik asit almalıdır.

Elmalar önce yıkanıp, küçük parçalar halinde özlü ve kesilir. Daha sonra, bir tabaka içinde bir fırın tepsisine koydu pişirme kağıt yayıldı. Şimdi ayrı bir kapta tarçın ile şekeri karıştırın. Daha sonra elde edilen karışım serpilerek elma, tepsiler üzerine yayılır ve 20-30 dakika (200 derece) için fırına formu göndermek. Pişirme süresi kesilmiş dilim onların sınıf ve boyut meyve bağlıdır. Elmalar makarnalık uzun süre hazırlanacaktır.

Bitmiş reçel, oda sıcaklığında serin kurutun. Sonra parşömen üzerine dilimleri, toz haline getirilmiş, serpilmiş ve iki gün boyunca oda sıcaklığında kurutulmuş ortaya koymak gerekir. Ayrıca bir fan ile bir fırın veya Elektrik kurutucular kullanabilirsiniz. Sonra pişirme süresi reçeller birkaç saat düşecektir. Oda sıcaklığında plastik tepsiler veya cam kavanoz içinde reçel gerektiğini tutun.

Kuru çilek reçeli

Bu klasik bir kuru reçel, daha ziyade karaciğer değildir. Ama buna bir kaşıkla bile akmaz yüzden, çok kalın olduğu ortaya çıktı. hazırlanması için, her bir tane, çilek (1 kg), ikiye kesilmiş ve bir fırın tepsisine yerleştirilir. Ayrıca 1/3 su bardağı şeker vardır dökülür, 3 yemek kaşığı ekleyin. balzamik sirke ve tohum kaşık vanilya pod. Bundan sonra, tava çilek suyu koymak gerekir ve 15 dakika sonra, kalıp, 2 saat boyunca bir fırında konabilir.

Sıkışma yanmamışsa için, periyodik olarak karıştırma, iki saat boyunca 130 ° C'de kurutuldu. Sonra zaman cam bir kavanoza (450 mL) içine kayması söz konusu, oda sıcaklığında soğutuldu ve daha sonra buzdolabında saklandı ve gerektiği gibi kullanılabilir.

bektaşi üzümü Tarif Kuru reçel

sıkışması için bektaşi üzümü ve şeker 1 kg ve 250 ml su gerekir. şeker şurubu pişirmek için gerekli şeker ve sudan başlayın. yüzeyi ile şurup kaynama sonra oluşan köpüğün çıkarılması için gereklidir. Ardından şuruplu bektaşi üzümü indirmek ve 8 dakika içinde bunları kaynatmak gerekir. Bu sıcakta kapalı tava ve ona demlemek reçel 8:00 izin sonra. Belirli bir süre sonra, prosedür tekrarlanır. Tüm sıkışmayı kaynatın gerekiyor ve 6 kez ısrar ediyorlar.

reçel son kez kendilerini yapılandırmak sonra, ona bir elek üzerinde tüm yığın şurubu koymak gerekmektedir. yaklaşık 1.5 saat bektaşi üzümü, üç saat boyunca 40 ° C'deki bir fırında parşömen ve kuru koymak sonra. Bitmiş reçel, kuru oda sıcaklığında bir saat daha kuru önerilir. Sonra şeker dökün ve depolama için bir cam kavanoza vardiya gerekir.

Kuru erik reçeli

Fırında erik reçeli bir çilek ile aynı teknolojiye göre hazırlanmış. Uzun süre çilek elastik şekerlenmiş dönüştürülür fırın, kendi suyu içinde baygın çünkü kuru reçel daha kötü çıkıyor.

Tahliye (3 kg) sıkışmaların hazırlanması için kemik uzaklaştırılmıştır. Daha sonra, bakeware yayıldı, şeker (1 kg) dökülmüş, 200 derecede ısıtılmış bir fırına gönderilen ve bir kapak ile kaplıdır. ilk 30 dakika reçel onsuz kalan 2 saat kapsayacak hazırlamak. Her yarım saatte, erik karıştırmaya gerek. Bir sıkışmasına pişirme bitmeden birkaç dakika rom veya konyak (3 yk. kaşık) ilave edilebilir. Fırında reçel karanlık serin bir yerde olağan ve deposu olarak, hatta daha tüm kış ve korunabilir.

Kiraz şekerlemesi (kuru reçel)

lezzetli hazırlanması için bir başka düzenleme, kiraz reçel. hazırlanışı çukurlu kiraz şurubu için 1.5 saat boyunca su (1 L) ve şeker (6 bardak) kaynatılır. Bir elek üzerinde yayılmış bunlardan dut reçeli soğutma ve ardından pişirildikten sonra.

fırınında sıkışması ara sıra karıştırarak, 150 derece arasındaki bir sıcaklıkta, 1.5 saat boyunca pişirilir. Soğutma işleminden sonra, şekerlenmiş şeker dökün ve cam kavanozlarda saklayın.

Birçok sadece kuru elma reçeli fırında pişirilmiş inanıyoruz. Bu arada, bir çok lezzetli çilek ve meyve ev yapımı Candied hazırlanıyor birçok ilginç tarifler vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.