SağlıkMüstahzarlar

En iyi benzetme "Sofradeks": yorumlar

Birçok ilaçlar artık başarılı tıp çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Bu tür bir ilaç otolaringolojide ve Oftalmolojide kullanılan, "Sofradeks" dir. Bu, anti-alerjik, anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel etkisi dolayısıyla birçok hastalık için tavsiye edilebilir olan. Ancak, doktorlar her zaman bu ilacı reçete yoktur. Bazen hastalık ile baş edebiliyor "Sofradeks", benzer kullanılabilir. Bu tür ilaç aşağıda tartışılacaktır.

tanıklık

Bakteriyel enfeksiyonların yüzeyinde oftalmolojide Uygulanan ilaç "Sofradeks". Bu blefarit, arpa, enfekte egzama göz kapaklarının, alerjik konjunktivit, keratit, sklerit, episklerit, (göz kapaklarının kenarlarının iltihabı) için geçerlidir. İlaç "Sofradeks" analogları iritis ve iridosiklitin tedavisi için tavsiye edilebilir gibi.

kulak burun boğaz, aktif ilaç dış kulak iltihabı, akut ve kronik olarak kullanılan.

Farmakolojik özellikler "Sofradeks"

Bu ilaçlar, diğerleri aksine, bir tane değil içerir, ancak üç aktif bileşenleri: neomisin, gramicidin ve deksametazon. İlk - geniş bir aktivite spektrumuna sahip bir aminoglikosit antibiyotiktir. Deksametazon, glukokortikoid bir gruba ait antihistamin ve anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir ve kaşıntıyı. Üçüncü - en gram pozitif mikroorganizmalara karşı bakteriyostatik ve bakterisidal etkinlik Bacillusbrevis Dubos antibiyotik üretti.

İlaç genellikle KBB ve oftalmoloji pratiğinde kullanılan bu birleşik yapısı sayesinde. Ama eğer böyle herhangi analog "Sofradeks" farmakolojik özelliklere sahiptir? Anlamaya çalış.

tıp analogları

Bugüne kadar, "Sofradeks" ilaç yapısal analoglarının etkin madde üzerinde değil. Bu nedenle, aşağıda ele alınacak tüm fonlar, sadece ilaç etkisine benzer. Onlar da gözleri ve kulakları yüzeysel bakteriyel enfeksiyonlar için reçete edilir. Bununla birlikte, her analoğu "Sofradeks" kontrendikasyonlar ve yan etkileri sahiptir.

Anlamı "Dexon"

Bu ilaç Birleştirilen kortikosteroid ve antimikrobiyal bir ilaç grubuna dahildir. Bu iki ana aktif bileşen içerir. Bunlardan ilki - deksametazon sodyum fosfat, anti-enflamatuar ve antihistaminik etkileri vardır. İkinci - neomisin sülfat geniş spektrumlu bir antibiyotiktir.

Aktif analog "Sofradeks" göz hastalıklarında kullanılan damlalar ve kulak burun boğaz şeklinde üretilir. Göz hastalıklarının tedavisi için hazırlık 12 ve kulakların yüzeysel enfeksiyonları yaşla birlikte hastalara tavsiye edilebilir - 7.

"Dzhenodeks" tıp

Bir başka ilaç bir araya bileşime sahip olan ve göz ve kulak yüzeysel enfeksiyonlarının tedavisi için kullanıldığında, "Dzhenodeks" için bir yöntemdir. üç yıla yetişkin ve kiddies atayabilir ve ilaç dozu yaşa bağlı değildir.

İlacın belli başlı aktif bileşenler şunlardır: deksametazon, polimiksin B ve kloramfenikol dahildir. Hastalık patojenler mücadele antibiyotikler, - kökeni, iki tane antihistaminik ve anti-enflamatuar aktiviteye sahiptir.

deksametazon içeren ilaç "Sofradeks" analogları olarak, karşı ağırlığa sahiptir. İlk yaş - Çocuklar, 3 yıla kadar reçete edilmedi. Kesinlikle epitel, trahom, glokom ve diğerlerinde kusurları olan işitme ve görme, zona, su çiçeği, kornea hastalıkları bulaşıcı tüberküloz lezyonları tıp almak yasaktır.

Anlamı "KOMBİNE Duo"

Sadece ilaç "Sofradeks" analogları gibi (kulak damlaları), daha doğrusu ya, çoğu deksametazon içerir. Bu tür bir ilaç kullanılan iki aktif katkı maddelerine dayanmaktadır "birleştirici Duo" dir. İlk olarak, yukarıda sözü edilen deksametazon ve ikinci - siprofloksasin.

5 ml'lik plastik flakonah- hacminde üretilen aktif ilaç. Ve gözleri ve kulakları enfeksiyonları ile atanabilir.

hazırlık yorumlar "KOMBİNE Duo"

ilaçlar belirgin terapötik etkisinin karmaşık yapısı sayesinde uygulamanın ikinci gününde gerçekleşir. antibiyotik Bakterilerin gelişmesini önler ve yapı yok etmek ve deksametazon ödem ve iltihap süreci diğer belirtilerini azaltır. Nedeniyle ilacın bu karmaşık farmakolojik etkisine hekim ve hastaların çok olumlu eleştiriler kazanmıştır.

Ancak, ilaç kullanan tüm memnun. Sonuçta, birçok yan etkileri ve ilaç "KOMBİNE Duo" ve "Sofradeks" talimatı için, özellikle, uyarıyor kontrendikasyonlar vardır. Hamilelik ve emzirme döneminde çocukları, hem de kadınları kullanmak yasaktır deksametazon içeren Analogları. Ayrıca, ilaç alımı sadece hastanın durumunu daha da kötüleştirebilir hangi hastalıkların bir listesi var. Bu önlemlerin ihmal ve reçetesiz ilaç kullananlar, bu konuda olumsuz yorumları olduğunu.

"Garazon" tıp

İlaç "Sofradeks" karşıtları göz önüne alındığında, onlar hakkında yorum yanı sıra kendi farmakolojik özellikleri ilaç "Garazon" odaklanmayı tercih edilmelidir. betametazon ve gentamisin: her iki etken madde ilacın esas olarak kullanılmaktadır. Oftalmolojide yılında stafilokok blefarokonjonktivite, blefarit, arpa, ön göz yaralanmaları için kullanılmaktadır.

tedavisi için etkili ilaçlar işitme bozuklukları. Çoğu durumda, ilacın kronik ya da akut otitis eksterna, dış ses kanalının sekonder enfeksiyonlar, hem de temas ve seboreik dermatit, egzama teşhisi insanlara reçete.

tıp Yorum "Garazon"

İlacın kendisi kadar kombine farmakolojik etkilere rağmen, "Sofradeks" analoglar yorumları sadece olumludur. Ve tıp "Garazon" maalesef istisna değildir. ilaç sığmadı Birçok hasta, şiddetli alerjik veya diğer istenmeyen reaksiyonlar hakkında hikayeler paylaşabilirsiniz. Aslında, bu vakaların çoğunda, sağlığının bozuk failleri doktorun tavsiyelerine sorumsuz ve dozajı uymayan hastalar kendilerini. Buna ek olarak, hastaların yaklaşık yarısı bir uzmana danışmadan, kullanım ilacı kendi.

İlaç "Aprolat"

Bugün eczane ilaç "Sofradeks" analogları ucuz ve pahalı bir sorun değildir. Ancak, satın alma için gitmeden önce, bunu doktorunuzla danışmak gereklidir. Hastanın muayene ve klinik testlerden sonra bir uzman böylece sağlığına zarar vermeden hastalığı ile baş yardımcı olmak için ilaç tam olarak hangi söylemek.

Yani, ne zaman bakteriyel konjonktivit veya blefarit marjinal yanı keratit muzdarip olanlar gibi, bir göz doktoru "Aprolat" ilaç yazabilir. Kulak burun boğaz uzmanı, sırayla, dış kulak iltihabı şikayeti olan hastalar için bu kombinasyon ilacı tavsiye eder.

Aktif analog "Sofradeks" kombine preparat karmaşık bir yapıya sahiptir ve damla ve süspansiyonlar şeklinde üretilir. Gözleri ve işitme mantar enfeksiyonları, yanı sıra su çiçeği ve soğuk yaralar gibi viral hastalıklarda kontrendikedir.

hazırlık Yorum "Aprolat"

Ayrıca, ilaç "Sofradeks" (damla) olarak, rehber doktor reçetesi kullanılmasını önermektedir analogları. Bu kural aynı zamanda çok nadiren olumsuz reaksiyonlara kışkırtır olan ilaçlar "Aprolat" için geçerlidir. Ve rağmen bu ilaç olumlu değerlendirmeleri çoğu bu, ihmal edilemez kontrendikasyonlar bir dizi vardır. Örneğin, aracı fazla 7 gün boyunca kullanılamaz hamile ve emziren kadınlar, hem de bebeğe uygulamak için tavsiye edilmez.

"Sofradeks" ilaç iyidir analog nedir?

kendileri ya da aile üyeleri için bir ilaç seçerken, başkalarının görüşlerine rehberliğinde, fiyatı veya diğer özelliklerinin son derece yanlış. Sonuçta, her ilacın tek farmakolojik etkisi yönettiği değil, ama aynı zamanda uzman atamadan uygulanırsa sağlığını olumsuz etkileyebilir. Mümkün değildir yerli üretim ya da aynı tedavi edici etkiye ithalatı pahalı araçlar arasında "Sofradeks" ucuz analoglar - Bu nedenle, neyi daha etkili ve daha iyi ilaç tür ile ilgili soruyu cevaplamak için.

her durumda can yalnızca kalifiye hekim bu durumu netleştirmek için. Yani sağlık ve kendi kendine ilaç risk almayın ve en kısa sürede bir uzman görmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.