SeyahatYol tarifi

Anıtı "İsimsiz Yükseklik" nerede?

Büyük savaş, kahramanlık, güç, vatanseverlik ve büyük cesaret düşman ile başa çıkmak için Sovyet halkı yardım etti. mücadele çocuklarla birçok masum çocuk, baba, anne, genç kadınları öldüren, yer kolay değildir aldı. Onlar gelecekteki mirasçıları ve ülke için öldü. Onları edelim ve iç yırttı ve her zaman soru ile işkence "neden?" Ama yine de yükselmeye ve hareket etmek zorunda bazı kuvveti.

Açık alan lezyonlar askeri harekat için büyük bir eğitim zemini açıldı normaldi küçük kasaba idi. Ana dönüm - isimsiz yükseklikleri savaşın Sovyet ordusu, hiçbir koşulda iyi bir sonuç ve bir zafer pes etmez gerçeğinin bir göstergesi olmuştur. Ne yazık ki, bu olay Stalingrad hakkında, örneğin, bile fazla söylemez ve kesinlikle doğru değil. en açıklayıcı, ispata dayalı biridir çünkü bu mücadele, okul müfredatında incelenmesi gereken layık olduğu vatanseverlik olduğunu.

kaynama noktasına Mücadele

Eylül 1943. sona Orlovsko- Kulikov savaş ve Sovyet birliklerinin geliyor aktif Batı Cephesi genelinde saldırmaya başladı. Almanlar kızgın ve aktif direndi idi. isimsiz yükseklik - bu toprakların işgali ile paralel olarak bir sır "Uçuş alanı" olduğu bilgisini ulaşana kadar.

o gökyüzü batı Rus bölgeleri ele mümkün olacağını yükseklik sınıfların olduğu gibi faiz karşıtları öfkeli bir güçle oynadı.

Ve isimsiz yüksekliği olduğu sorusu vardı. Yaklaşık 17 km açıkça takviye bölge Smolensk bölgenin Roslavl tarafından keşfedilmiştir. Bu çok önemli bir stratejik konuma sahiptir ve gizli bir nesne olarak kabul edildi.

İki gün boyunca Sovyet ordusu Almanlardan onu geri püskürttü. savaşa gitmişti 18 çocuktan sadece ikisi hayatta kaldı.

Almanlar, başlangıçta karıştı siperler koştu ve siperler kazdı, ama sonunda sert isimsiz yükseklikleri almaya başladı. onların topraklarından işgalci kaldırmak için yardım ettiğini durumda - Ardından askerlerimiz hala düşman dikkatini dağıtmak için bir fırsat vardı.

hayatta kalmak

kurtulan biri basitçe topraktan dışarı çıkardı. Kardeşler, dışarı çıkmış ayakkabılarını bulundu nabzını taranan ve hemen çekmeye başladı. Sovyet kahraman Evgeny Lapin döndü.

tedavi ve rehabilitasyon uzun süre sonra, onun döndü askeri birlik. Kısa bir süre içinde birkaç savaş yaraları almak ve Berlin'i ulaşmayı öğrenmek başardı. Savaştan sonra Donetsk şehrine döndü, ancak yakında ailesi oradan boşaltıldı.

Vlasov Konstantin Nikolayevich - Tamamen farklı bir hikaye ikinci kurtulan kahramanıdır. O zaten ölü olarak listelenir ve ailesi bile gündemi gömülmüyorlar.

Aslında, o da, Almanlar tarafından bir hapishane ve Almanya'da bir toplama kampını esir düştü. Ama o arada vatandaşlarımız ile kaçmayı başardı. 1944 yılında ağır yaralı, fakat hayatta kaldı.

Geçmişe Gezi

Anıtı "İsimsiz Yükseklik" Ekim 1966'da Sovyet mimar Leonid Kopylovskim inşa edildi. Savaş döneminin başında Leningrad için savaş sınırları binaların karmaşık - Memorial Glory Yeşil Kuşak üyesiydi.

Temiz hava, sessiz ruhu ve bu isimsiz yüksekliği ... Kaluga bölge benim hafızasında unutma asla korumuştur. Alman düşmanlardan Barbar yöntemler saldırgan atış ve bölgeler korku ve öfke dolu bir dünyaya Sovyet vatandaşlara bir pencere açtınız - Bir sonraki ne olacağını, kimse biliyordu.

Feats Konstantin Vlasov ve Evgeny Lapin vatandaşlara uyandırdı Rus görevi kahramanların anmak. Bu şerefine bir anma kompleksi "İsimsiz Yükseklik" açıldı.

Zaman sergi

onsekiz askerin kahramanca feat onuruna, anıtın yanında, aynı zamanda bir müze oluşturdu. O Kaluga bölgesinde Nazi işgalciler kurtuluşun anlatıyor. müze sergi çok çeşitlidir: "isimsiz yükseklikleri" şarkı V. E. Basnera yazılı olduğu müzikal yaprak askeri teçhizat kazılarda bulunan mühimmat gelen

toprakları savaş arasında çok büyük, heyecan verici hikayeler zamanda geriye götürecek olduğunu.

Giriş o kahramanların bellek birisi olabilir onurlandırmak kadar özgür, rehberli turlar da serbesttir olduğunu.

proje 224,1

Proje "İsimsiz Yükseklik 224.1" (bu onun koordinatlar ise) "kirovchan Birlik" örgütünden gençlerle birlikte yönetim 2010 yılında Novosibirsk Kirov ilçesinde düzenlendi.

Sadece genç olay bölgeyle ilgilenen insanlar ve onlar Altay Cumhuriyeti mapli köyünden çocuklar katıldı.

Bu proje içine almak için, her yıl askeri eğitimle ilgili yarışmalar düzenler, her gençlik katılabilir. gelenek, Zafer Bayramı düzenlenen bir mitinge katılan ve askeri emirleri yerine getirmek son seçim By.

çeşitli etkinlikler sonra katılımcılar kendi okullarında sınıf saatlerce ve bu çağrıya dikkat çekmek için, neler olduğu konusunda konuşun.

Bazı ileri gidip ve tablolar, basın toplantıları yuvarlak yolculuktan sonra, daha kapsamlı bir program yürütmek, videolarında ve fotoğraf temsil eder.

Bu proje kentsel gençlerin vatansever bir eğitim sistemi için, özellikle, kentin sakinleri için önemliydi.

Böyle organize faaliyetlerin varlığı beş yıl içinde 110 kişi anma kompleksi katıldı. Kesinlikle yeni bir şey keşfetti. Sonuçta, her toprak parçası eşsiz tarihiyle emprenye edilir.

Kimse unutulur

Daha önce belirtildiği gibi, her yıl "İsimsiz Yükseklik" askeri karşılar ve ölü kahramanların anısına gelip çocuklar. Önemli olaylar mutlaka onları yıla arasında yer alarak birçok, Zafer Bayramı ile sınırlı değildir.

genç nesil ancak sevinmek olamaz geçmiş, çok ilgileniyor. kahramanların bellek sonsuza gönüllerde yaşamaya. Ve anavatanına için vatansever eğitim ve gurur oluşumunda olduğu gibi, dehşet eski kahramanlık çok fazla değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.