Haber ve ToplumÇevre

Emniyet kuralları. kimyasal kirlenme bölgelerinden bırakarak düzgün organize edilmiş olmalıdır ve

Her yıl gittikçe daha sık işyerinde ciddi arızaları ve kazalar hakkında duydum. Bu büyük bir tehdit ortamı değil, aynı zamanda insan sağlığına sadece teşkil etmektedir. Bu kimyasal kirlenme bölgeyi terk etmek zorunda olanların özellikle doğrudur. Ayrıntılı olarak potansiyel tehlikeleri incelemek ve acil durumlarda davranış kuralları bilmek gereklidir.

Her bilmeniz gerekenler

Kimyasal kirlilik Alan alanıdır, içinde ortak toksik kimyasallar, insanlar, yaban hayatı ve çiftlik hayvan ve bitkilerin yaşam için tehlike yaratır.

Bunlar birkaç tipe ayrılır:

  • Rahatsızlık bölgesi (zehirlenme ilk işaretleri kronik beslediği hastalığın, içinde görünebilir);
  • ılımlı kirlenme (zehirli gazların içeriği belli indeksi ulaştığında, nüfusun yaklaşık yüzde elli kimyasallar vurmak anlamına gelir);
  • öldürücü dozlar (OM konsantrasyonu ölüm mümkün olduğu kadar yüksektir).

Kimyasal kirlenme açısından Eylemler

Bir acil durumda yerel halkı bilgilendiren Sorumlu Sivil Savunma aittir. Nüfus hemen olacak ve koşulsuz sağlanan tüm talimatlara uymak gerekir. Tehlike uyarı başlıca yolu sakinleri bir radyo veya televizyon olduğunu. Böyle özel olan geleneksel cümle ile başlar: "DİKKAT TÜM!". kimyasal kirlenme bölgesinden gelen tutulmalıdır radyoyu açtı.

Genellikle bu bilgiler kısa sesli alarm sirenleri ve diğer yüksek sesle sinyal vasıtası eşlik eder. Böyle durumlarda, hızlı hareket etmek önemlidir. Yukarıdaki sinyallerin İşitme, solunum organlarının korunması, yakın Tüm solunum, pencere koymak gaz, elektrikli aletler ve diğer ev aletlerini kapatmak için her şeyden önce gereklidir. koruma sayesinde bir gaz maskesi bulunmaktadır. Eksik olan ise, gazlı bez bandaj veya suya batırılmış diğer doğaçlama doku ürünlerini kullanmak gerekir.

Kimyasal kirlenme tehlike bölgesinden dışarı yiyecek ve su üç günlük tedarik olmalıdır. Önemli belgelerin taşıması gereklidir ve bir ilk yardım seti (bir insanı kronik hastalıklar için düzenli olarak alır ilaçlar varsa içermelidir).

diğer talimatlar

Sen yakındaki bir tepenin yönde hareket eden, binayı terk çabuk komşuları uyarmak mümkün ve panik olmadan gerekir. Daha önce bahsedildiği gibi, kimyasal kirlenme bölgelerinin çıkış rüzgarın diğer tarafına hareket kısa sürede olmalıdır. yüksek bir konuma ulaşıldığında daha fazla talimat almak üzere olmalıdır. Enfekte alanda bulunan binayı terk etmek ihtimali nedir yoksa? Bu durumda, içine sığınmak gerekir ve bir onun maksimum güvenli olan. Pencere kepenkleri, kapı, pencere ve büyük çatlaklar kapatılmalıdır.

sıkıntı bir radyo sinyali aktarım yaparken herhangi gaza özel ilgi ya da kimyasal bir tehdit oluşturuyor olmalıdır. Bu amonyak (havadan daha hafif bir madde), bu binaların üst katlarına dolduracaktır ve klor ya da hidrojen sülfit (havadan ağırdır) bir salınım olsaydı, o zaman o zemin boyunca seyahat ve bodrumlarda nüfuz de beklemelisiniz. Bu faktörlere bağlı olarak, hareket etmek gereklidir.

Enfeksiyon önleme tedbirleri

kimyasal dışına tahliyesi sırasında kontaminasyon bölgeleri hızlı olmalı, ama zehirli toz yükseltmek etmemek için, kaçamaz. Kontrendike diğer kontamine nesnelerle duvar, temasa karşı eğilir. Hiçbir koşulda onların koruyucu ekipman kaldırmalısınız. kirlilikten uzak güvenli bir yerde yakalandı, tamamen, kıyafet değiştirmek duş almak ve iyice ağzınızı çalkalayın her şeyden önce gereklidir.

tehlike ortadan kaldırılması ya da daha fazla gerekli işlemler nüfusun üzerinde bu amaçla ya da polis için yetkili organlar tarafından bildirilir. Kimyasalın dışına bulaşma bölgeleri emniyet talimatları doğrultusunda, düzgün olması gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.