Haber ve ToplumDoğa

Moskova bölgenin Rezervler. doğa adacıkları

Ne olursa olsun biz beton orman sevilen, ama doğa hala çekerek ne kadar. Birisi onun dacha yeşil bir vaha oluşturur, birisi şehir meydanlarında doğanın keyfini çıkartın. Ve isteyenler tamamen milli parklar ve ziyaret, flora ve fauna sırlarını içinde kendinizi Moskova kutsal ve Moskova bölgesinde.

yeşil halka

Böyle milli olarak şehir merkezine yakın bulunan bazı yeşil alanlar, park "Elk Adası", diğer - nispeten yakın. yeşil halka sermaye yedekleri Moskova bölgesini kapsar aşağıdaki gibi bir listesi:

  • Oka,
  • Oka-teraslı,
  • Merkez Forest.

yeşil sitelerin kalanı - milli parklar: "Elk Adası", "Ugra", "Plescheevo Gölü" ve "Smolensk Gölleri".

Ulusal parklar ve Moskova bölgesinde rezervleri - el değmemiş doğanın adaları. Binlerce insan bitki ve hayvan yerel sakinleri ile tanışırız için, şehirden kaçmak için buraya akın ediyor. Moskova'da özel gözetim altında federal öneme sahip dört doğal alanları, kalan 242 özel koruma alanı ve şehir vardır.

Milli Parkı "Güllük Adası"

Bu şehirde bulunmaktadır Avrupa'da orman parkının en uzun. Park doğayı ve kültürel ve organize eğlence için şartların yaratılması korumak için yaratılmıştır. alanında - Milli Parkı altı parkları, ikisi kentinde, ve dinlenme kapsar. Greenbelt alanı - yaklaşık 12 bin hektar. ve Moskova elk merkezine sadece 10 km geyik, yaban domuzu, sincap, vizon, muskrats ve kunduz gördü.

ekolojik rota

Milli parkın bölge tüm çeşitliliği korunduğunu burada doğada benzersizdir. Flora otlak ve bataklık yamalar, Yauza göller kaynakları ile çam, huş ağacı, yaprak döken orman ile temsil edilmektedir.

geyik - Burada Moskova bölgenin en büyük memeli göreceksiniz. vahşi yaşamları tanıyın. Ekolojik turlar ziyaretçilere her yöne sunuyoruz, herhangi bir rotayı seçebilirsiniz. Çocukların hazır oyun programları için.

Oka-teraslı rezerv

Moskova bölgesi Adını nehir Oka akan yakınlığı ile ilişkilidir sarsılmaz doğa parkını cherishes. Neredeyse tüm bölgelerde kum kireç ve kil kaplar. kum geçen yağmur suyu, böylece hemen hemen tüm bitki temini için elverişli koşullar yaratarak, kil katmanlarının gecikmeli. kireçtaşı Kimyasal işlemler, yağış kaynaklanan kraterler yedek kura topraklarının tamamını kaplı. yüz Onların birkaç onlar zemin çökme ile oluşmuştur. Boyutlar kraterler birkaç desimetre yirmi metre arasında değişir.

flora

Oka-teraslı rezerv (Moskova bölge) step güney tayga bulunabilir bitki türlerinde zengindir. Biraz daha sıcak - ve yedekte çiçeklenme geç sonbahara kadar sürekli gerçekleşir, bazı bitkiler başkaları tarafından değiştirilir. çimler üzerinde İlkbahar mavi bir halı yatıyor unutma beni de Corydalis çiçeği ve lungwort bir ormanlık kesiminde. clearings üzerinde çilek rengi tepelerde otlar bir perdenin yerine pembe karanfiller ortaya çıkarır ve ormanda clearings beyaz zambaklar çevirin. Yaz ortasında, hava kireç ağaçlarının kokusuyla doldurur. Ağustos - mor funda çiçekli ayı. kartopu ve allık kümeleri - sonbahar başlangıcıdır. Özellikle güzel doğa güneşli günlerde altın sonbahar saklıdır. Bu bitkilerin nadir türlerin koruma altına alınmıştır.

fauna

Rezerv faunası Rus ova tipik bir örneğidir. çam sansar, banka vole, fındık faresi,: geniş yapraklı orman karakteristiği olan türler yaşadığı Prioksko alan tepeli meme ve diğerleri. Taezhnaya hayvan tavuğu, tavuğu, tavşan, siyah woodpecker Ciz gibi türler ile temsil edilmektedir. Sen tipik türler bulabilirsiniz step ve bozkır. Orman ormanlarını tavşan, Bıldırcın kılavuzu, ibibik, bıldırcın, tarla faresi, bulunan kukumav ve diğerleri.

Sürekli yabani hayvanların yedi türler yaşamaktadır. En yaygın türü bir tilki. ormanların Birkaç sıradan sakinleri: gelincik, porsuk, çakal, sansar. Böyle elk gibi birçok tırnaklı hayvanlar vardır.

Bir köpek kulübesi bizon var rezerv yılında toynaklı bu türü kurtarmaya temel bir rol oynamıştır. onlar Zubrytsya kendilerini beslemek çünkü buzağılar, neredeyse kişiyi bilmeden, vahşi büyür. vahşi üreme tüm yıllarda yaklaşık 250 safkan hayvanlar kaldırıldı. Bugün, bizon, eski yaşam alanlarında sürüler halinde bulunurlar.

Sonuç

Moskova bölgenin Rezervler - doğanın anıtlar, devlet tarafından korunan alanların sistemde var. Onlar dinlenmek gerekir. Şifalı merhem gibi Doğa, yorgun şehir ruh kayıp gücü kurtarmak yardımcı olur. Moskova Bölgesi Rezervler bozulmamış güzelliği inanılmaz dünya açılır ve çevreye dikkat çekmek öğreneceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.