ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Makara uzatma kablosu seçimi

En popüler bugün benzinli bahçe ve inşaat araçları, ancak elektrik modelleri hakkında unutma hiç şüphe yoktur. Onlar çok daha ucuzdur ve teslim hizmetinde çok sorunlar değil.

Ama aynı zamanda bir büyük dezavantajı vardır: bunlar hep ağa bağlı olması gerekir. Buna göre, makara doğru uzatma kablosu seçmek önemlidir. Bunun nedeni nedir? sitede sürüklemek için çok daha elverişli olduğu için, gerekirse, hızlı yukarı çekin ziyade kablonun metre onlarca bir çift gidebilir, kompakt bobin vardır! Ne parametreleri aynı anda düşünülmelidir?

maksimum yük

Bu en önemli göstergedir. makara üzerindeki her uzatma kablosu vücut üzerinde uygun işaretlere sahip olmalıdır. Kural olarak, ev için standart olarak (2.5 kW aralığında) iyi uyum ortalama güç kullanmak elektrikli testereler nadiren güçlüdür.

kablo rengi

Garip, ama aynı zamanda önemli bir göstergedir. Ne düşünüyorsunuz, kablo gördüğünü etmek nasıl bir merdivenin üzerinde duran ve hatta bahçe ağaçları Döşeme? Tabii ki, ağaç kabuğu ile harmanlayarak rengi. o tehdit edebileceğinden çok daha, değmez kesinlikle hatırlatmak.

bobin

Bu yüzden makara bir uzatma kablosu seçerim nasıl, buna dikkat etmek iyi bir fikir oldu. Öncelikle, bunu bükmek için denemek gerekir: mekanizma zorluk çekmeden kabloyu üretir, ama çok kolay değil, o zaman satın eğer. Her iki durumda da tam tersi sen sabırsızlanıyorum iyi bir şey değildir.

bobin çok sıkı çözüldüğü takdirde, sürekli çalışma poddergivaya kablosu avunmak zorunda kalacaktır. kord ondan çözüldüğü zaman kendiliğinden, sayısız döngüler rastlamak riske. makara Normal uzatma kablosu açılmasını kilitleyen bir kilit mekanizması olmalıdır.

uzunluk

Mutlaka biz biraz daha erken bu yönü değindi değil ki şaşıracaksınız. ihtiyaçlarınıza tamamen bağlıdır kordon uzunluğunu seçmek için - herhangi öneriler vermek zordur burada olmasıdır. Ama sadece sözler var. Ne indüksiyon hatırlıyor musunuz? Eğer öyleyse, ve zaten neredeyse o uzatma kablosu tasarlanmış olan aynı miktarda güç tüketen güçlü cihazın, katılımı durumunda olduğunu biliyoruz, kablo tamamen gevşemek olmalıdır. Ne zaman kullanıcılar genellikle ateşleme tel bile vakaları meydana gelmez.

çıkışların sayısı

Tabii ki, ülkeye size daha fazla cihazı bağlanabileceği bir cihaz almak istiyorum. Ama yapmaması gereken: kesinlikle güç tüketimini dayanacak elektrikli makara nolu uzatma, ancak tek bir prize bağlı olduğundan dolayı. Ve kır evlerinde standart kablolama durumu göz önüne alındığında, bu tüm ateşle doludur!

Eğer makara (25 m) üzerinde bir uzatma kablosu satın alarak para harcamak istiyorsanız, o bağımsız olarak muadili yapmak gerçekçi. Bunun için kablo, fiş ve priz sadece gerekli miktarda gerekir. bobin sıradan ahşap makarayı kullanabilirsiniz gibi. Bu yüzden sık sık bir güç testere bağlamak için ekstra metre ihtiyacı olanlar tarafından verildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.