SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ellerde Egzama

akut ya da kronik olabilir, egzama çeşitli formları vardır. O olduğuna inandığını bu hastalığa sahip bir nöro-alerjik nedenler. Egzama ellerde bağlı karbonatlar artan içeriği uzun süreli deterjanlara maruz kalma ve suya oluşabilir. Hastalık tüyü, bitkiler, akarlar, gıdalar pet alerjik reaksiyonlar şeklinde kendini gösterebilir.

Egzama ellerde ilk kaşıntı ve kızarıklık gibi semptomlarla kendini gösteren. Daha sonra yoğun bir ödem ve şeffaf bir sıvı ile kabarcıkların bir çok. süreç ülser ve çatlakların maruz alana görünümünü biter. ellerde Kuru egzama nemli alanların eksikliği gösterilmektedir.

Ciddi komplikasyonlar nedeniyle bakteriyel enfeksiyona derinin irinli iltihabı olabilir. Böyle ateş ve sağlıkta genel bozulma belirtileri ortaya çıkar. Son derece tehlikeli bir komplikasyon olarak kuru başlayan inflamasyon çok olan, eritroderma olabilir ellerde egzama. Tedavi bu durumda bir hekimin gözetiminde kesinlikle yapılmalıdır.

ellerde Egzama tedavi, ancak bazı basit önerilere uyumu gerektirir. Her şeyden önce, tam olarak, dinlenmek bulaşıcı hastalıkları tedavi ve diyet normalleştirmek için denemek için gerekir. Kapsamlı tedavi alerjenlere vücut temizliği içerir
dokunulmazlık düzeltme, düzgün bağırsak fonksiyonunun geri kazanımı. önemli
nokta enflamatuar süreçleri bastırmak ilaçların kullanımı
insan vücudu.

Lokal tedavi, ağrının azaltılmasında yanma ve ek bakteriyel enfeksiyonu önlemek yöneliktir. ellerde Egzama başarıyla antiseptik ve hormonal merhemler ve losyonlar ile tedavi edilebilir. Doku rejenerasyonu fizyoterapi yardımıyla hızlandırılabilir. komplikasyonları önlemek için, Remisyondaki kompleksleri ve otlar multivitamin kullanımını tavsiye edilir.

birincil hedefi egzama tedavisinde başlangıcını provoke birincil faktör ortadan kaldırmaktır. Hipo-hassaslaştırma tedavisi kalsiyum glukonat ve kas içine enjekte edilmesi şeklinde magnezyum sülfat ve damar içi kalsiyum klorür ve sodyum tiyosülfat. Aynı zamanda immünomodülatörler ve diüretik alımı önerilir. egzama tedavisinde iyi bir sonuç, su ile temas en aza indirmek için akut ihtiyaç duyan B vitaminleri verir. temizleme ve yıkama maddesi ile çalışma eldivenlerden, önceden yağlanmış deri yağlı besleyici krem mümkündür.

Dış tedavi borik asit, bir çözelti ile tepsiler ihtiva gümüş nitrat, potasyum permanganat. hipoalerjenik diyet sopa emin olun. Daha iyi hissetmek gibi, yavaş yavaş sinir sisteminin normal bir tonu korumaya çalışırken, normale dönebilirsiniz. Hastalar cilt tahriş olan ve bunun bir sonucu olarak, aşırı terleme önlemek için tavsiye edilir. daire hava sıcaklığı 22 ° C'yi geçmemelidir Toz birikimini önlemek, oda iyi havalandırılması gerekmektedir. Günlük gerçekleştirmek tavsiye edilir ıslak temizleme özellikle kolay etkilendiğini mantar ve küf ile Lokal. Mümkünse, vernikler, boyalar, çözücü bir dairenin kullanımını önlemek. Giyim özel hipoalerjenik tozlar ile yıkamak en iyisidir. Hastalar, örneğin, bir deniz ortamında tesisi sanatoryumu tedavi gösterilen
Karadeniz kıyıları, sonbahar veya ilkbaharda iyi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.