SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bir çocukta Bronşiyal astım: Bir açıklama bilgileri

tanı

Belki de hemen hemen her annenin bu duruma aşina: soğuk algınlığı bebek nefes almak zor olacağını gerçeğinden geceleri uyanır. Böyle durumlarda, çocuğun ya da soğuk algınlığının astım tanımlamak için genellikle çok zordur. Nasıl sen tedavi reçete çocuk çocuk doktoruna veya akciğere için randevu için acil ihtiyaç güvenebilirsiniz olmadığını biliyor musunuz? Bunu anlamak için, bu hastalık hakkında bazı gerçekleri bilmeli.

Astım kimler etkilenir?

Her şeyden önce, herhangi bir alerjik hastalığı (sayı olan astım dahil) sözde "atopik" geliştirmek için daha olası olduğunu belirtmek gerekir, yani çocuk bolevshego dermatit veya alerjik rinit ya da benzer hastalıklarla olan akrabaları bile. Bronşiyal astım çocukta tıpta eksojen denir, kalıtsaldır. : Bir kural olarak, bu alerjenlere her türlü sebep olabilir toz akarları, mantarlar, tükürük ve hayvan tüyleri, polen parçacıkları.

tanılama

Bir çocukta Astım cilt alerji testi (o allerjist yapar) yakalanması ile teşhis edilir. hastalıkların başka çeşitli - astım endojen. Bronşit ve hatta soğuk algınlığından arka planında gelişebilir, ancak hastalığın bu varyant sigara içenlerde daha sık olduğu unutulmamalıdır.

Bağımsız hastalığı tanımlamak?

Bir çocukta Bronşiyal astım aşağıdaki gerekçelerle ebeveynleri tarafından tanınabilir: Bebek bronşit ile sık sık hasta olduğunu, gece zaman kötüleşirse kuru öksürük şikayeti olan, onun nefes ıslık olur. Tüm bu belirtiler bronkodilatatörler ilaçların tedavide kaybolabilir. Bir çocuk SARS karşı nefes darlığı muzdarip ise, (en iyi bir kulak burun boğaz uzmanı tarafından muayene edilecek) sinüzit ve sinüzit olasılığını ortadan kaldırmak için, her şeyden önce, gereklidir. gece öksürük endişe verici sıklıkta tekrarlarsa, sen bir göğüs hastalıkları ziyaret eden tüm testleri geçmek ve solunum hacminin çalışmaya geçmesi gerekir.

Nasıl astım tedavisi için?

Tedavinin ilk ve vazgeçilmez şartı - hipoalerjenik modu ile Uygunluk. Ebeveynler apartmanda sadece çevrenin saflık değil, aynı zamanda havada yaklaşık dikkat etmelisiniz. potansiyel alerjenler ile tüm kişiler çıkarılmalıdır. çocuk yumuşak oyuncaklar ve kuş tüyü yastıklar gelen izin almak zorunda kalacak. Evcil izole edilmelidir. Buna ek olarak, özel dikkat hastanın diyetine verilmelidir: kesinlikle yasaktır ürünler tüm turunçgiller ve çikolatadır. Mansiyon farklı kromoglıkatın yapılmış ve en yaygın ilaçlar gibi bronkodilatatörler teneffüs edilebilir. Hormonal steroidler çocuğun koşul en iyi yol değildir etkiler ve hastalığın çok ciddi halini alır ve yaşamı tehdit edici olabilir nerede bu nedenle durumlarda sadece söz konusu olabilir.

Böylece, bir çocukta astım cümle olmaz. Modern tıp bebeğin gelişimini etkilemez tedavi seçenekleri sunar. Hastalık kontrol etmek için oldukça kolaydır ve prensip olarak, tamamen tedavi edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.