Ev ve AileÇocuklar

Çocuklarda gözleri iltihap? Hemen doktora!

Bir durum gözler iltihap çocuklarda bu hastalığın rağmen, sık sık ve böyle grip veya akut solunum hastalığı gibi yaygın hastalıkların kategorisine ait değil. İlk bakışta süpürasyon nedenini belirlemek mümkün değildir ele alınması gereken çeşitli faktörler vardır. Başlangıçta, semptomların eşlik ve bebeğin yaşı edilir. Eğer çocuklarda gözleri iltihap, acilen hastalığı, doğru tanı nedenini belirlemek ve uygun tedavi reçete edecektir bir göz doktoru görmek gerekir.

olası nedenler

Yukarıda belirtildiği gibi, sadece profesyonel söz konusu hastalık etyolojisi belirleyebilir. Kendi kendine tanı da durumu ağırlaştırabilir. Ancak, klinikte bir zam kadar tanımlayabilirsiniz birkaç neden sayabilirim. çocuk 1 ay gözleri irin ve çalışma biçimiyle ilgili endişe sonra büyük olasılıkla varken, bu dakriosistit. Böyle sorun doğumdan hemen sonra bebek ile olur, ama bazen 2-3 hafta içinde ortaya çıkabilir. nedeni sonuna açıklamamak yatmaktadır lakrimal kanal, lakrimal kesenin bir iltihaplanma haldedir. Sen gözleri ve bebek ve özelleşmiş damla damla yıkayabilirsiniz ama etkisi kısa ömürlü ve daha sonra her şey yine tekrarlanacaktır olacaktır. göz doktoruna başvurun ve o belirli koşullar altında kolayca yapılabilir masaj, reçete ve kendi başlarına, biz öğrenmek yeterlidir.

masaj ile paralel olarak bir başka ve gözün yıkama ve damlatma için terapötik çözümler atanacaktır. Genellikle, tek bir tedavi açılan kanal için yeterlidir ve durumu stabilize olur. kurs boyunca daha erken iş, daha iyi: gözler dakriyosistitli çocuklarda iltihap zaman bir uyarı var. Bebek 6 ay ulaştıktan sonra, hastalık şiddetlenir edilebilir.

ile ilişkili büyük çocuklarda göz alanında süpürasyon görünüm gözyaşı kanalının iltihaplanma zor, bu nedenle bu durumda biz konjonktivit konuşabilir. Ancak, hastalığın bu tür bebeklerde göz ardı edilemez. Ayrıca, enfeksiyon genellikle rahimde veya uyulmaması sonucu doğumdan sonra ortaya çıkar hijyen kurallarına virüslü bir kişi ile ya da temas. , Şişmiş göz kapakları, uyku parlak ışığa şiddetli duyarlılık yanma ve kaşıntı sonra gözlerini açarak şiddetli sulu gözler, zorluk: konjonktivit çocuklarda gözleri iltihap, biz görünümünü ve hatta semptomların bazıları not edebilirsiniz. kliniğe gidiyor gerekmez geciktirmek için bu nedenle bu durumda, tedavi ihtiyacı, yüksek. uyumlu bir kaç gün sonra gerilemiştir hastalığın tüm gereklerine - panik gerek yok.

çocuk şiddetle Ne gözleri iltihap, ancak doktora olanak yoktur anda uygulamak olur? (Yaklaşık saatte bir kez) ılık su ile nemlendirilmiş bir pamuklu çubuk ile genellikle deneyin, iç köşesine dıştan hareket yaparak, bebek gözleri yıkanmıştır. Eğer taze bir bez ve düz su kullanmak istediğiniz her zaman siyah çay ya da papatya et suyu infüzyon yoluyla değiştirilebilir. Yıkandıktan sonra, kendileri dikkat Göz doktoru tarafından ön inceleme olmadan, ancak, bir ilaçlı damla kullanmak herhangi bir tedavi atama arzu edilir! Bu nedenle, mümkün olduğunca çabuk doktorunuza görmek için. Süreç sağlıklı başlayarak değer, iki gözünü gerekir. Çocuğunuz göz kolları ovmak ve diğer aile üyelerinin enfeksiyonunu önlemek için kişisel hijyene önem izin vermeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.