Sanayi

Elektrik talebi faktörü: tablo. Endüstriyel tesisler için aletler

Bu endüstride her zaman farklı elektrikli ev aletleri çok sayıda olduğu bir sır değil - Onlara kaynaklanmaktadır ve dükkanlarda etkinlikleri, fabrikalarda, bütün firmalarda. Ve daha fazla ilerlemeye kesinlikle faaliyetin olası tüm küreleri kapsayacak şekilde elektronik daha fazla kullanılmasını yapılıyor. Ve ofislerde çalışmak çoğu insan, fabrikalar, işletmeler, her zaman kendi amaçlarına ulaşmak için farklı enstrümanlar kullanan genel olarak düşünmüyorum. Tabii ki, neden onlar için kendi hedef ve aletler var çünkü bunu düşünmek istiyorum - sadece araçlardır. Eğer işyerinde bütün makine ve cihazların arkasında ne düşünmek Ancak, anında birbirini sürekli farklı gerilim altında faaliyet gösteren bağlı farklı cihazlar çeşitli aynı odada ne olabilir çarpması edilebilir. Ve onlar sadece orada değil çünkü - onlar, devre dışı bırakmak, etkinleştirmek çeşitli kapasitelerde kesinti veya ara vermeden çalışır. Evlerde bile, sen su ısıtıcısı, bilgisayar işlerinde de bir mikrodalga fırın koymak için tereddüt, ancak ağların aşırı oluşmaz, böylece önceden birileri yetkin her şeyi planlı bu nedenle bunu yapabilir yapamaz zaman elektrikli ev aletleri çok sayıda. üretim ile ilgili olarak, o zaman aynı şeyi söyleyebiliriz - ama bu durumda planlama, daha etkileyici ölçeği yapılan dikkati çekiyor. planlama dikkate faktörlerin çok çeşitli almalıdır, en önemlilerinden biri elektrik talebinin oranıdır. Bu faktörün tablo makaleyi baştan sona araştıracaktır. Ama önce anlamak gerektiğini bunun hesaplanmış ve nasıl kullanmayı nasıl, temsil eden bir bütün olarak bu faktör. Bu güç santrallerini bağlayan çok önemli bir parametredir, bu nedenle dikkatli bir şekilde elektrik talebinin oranını da tecrübeli elektrikçiler aslında ezbere öğrenilmiş olmalıdır tabloyu incelemek gerekir.

faktörünün belirlenmesi

Birçok hevesli elektrikçiler onların tablo herhangi bir anlam ifade etmez için basitçe cihazlar ve bazı numaraları tanımlar çünkü muhtemelen, özellikle elektrik talebinin oranı ne kendileri için anlayamıyorum neyi muzdarip. Yani oran nedir? Başlamak için sadece kendi tanımı hakkında bilgi almak gerekir - bu tabii ki, size hemen açık görünmeyebilir, ancak bu makaleyi okurken size daha anlayacaksınız. Bu durumda, elektrik talebi katsayısı (o tablo ayrı ayrı ele alınacaktır, hemen dikkate sadece bir teori alınır) - Birleştirilen pik yük enerji alıcılarının oranı toplam kurulu gücü. Sadece bir cümle elektrik talep faktörünü nasıl kullanılacağını anlamak çok zordur - Tayini daha önce bahsedildiği gibi, hala özü ne olduğunu anlamak için hemen mümkün değildir, oldukça geniş olduğunu. Tablo sorunu anlamak için yardımcı olmuyor, bu yüzden daha sonra onun dikkate ertelemek gerekir. Şimdi sadece bu kavramın özünü anlamaya çalışmak gerekir.

katsayısının özü

en doğru şekilde bu faktörün doğasını anlamak için, üretim hayal etmek gereklidir - böyle devam makineleri, endüstriyel fanlar ve çeşitli gibi cihazlar çeşitli vardır. Tüm bu cihazlar elektrik tüketen, bu nedenle tüm alıcılarına jeneratör ne olması gerektiğini bilmek gerekir güç kaynağının tasarım akımının gerekli miktarda alırlar. Güç aksi tüm cihazlar yeterli değildir ve çok büyük olmamalı, çok küçük olmamalı - bu maliyet artışlarına yol açacaktır. Böylece, elektrikçiler kurulu gücü karşılaştırıldığında cihazın gerçek enerji tüketimi ne olacağını belirlemek verir talep faktörü vardır. talep faktörünün adreslerden alabilirsiniz çünkü Basitçe, koyun kurulu gücü zaten pratikte kullanılabilecek hesaplama. benzeri yukarıda belirtilen endüstriyel fanlar, fırın, raflar ve - Tüm cihazlar kendi talep faktörüne sahiptir. Ancak, defalarca önce söylenmiştir talep katsayıları tablosu, belirli cihazlar için neredeyse hiç göstergeleri içerdiğini belirtmek gerekir. Genellikle bu üretimin bir parçası olan belirli sektörler ve dükkanlar, verileri içermektedir. Bu oran yapar - Ama bu tabloda ayrıntılı bir incelemeye geçmeden önce, bir kez daha nokta ile uğraşmak gerekir?

Kökeni faktörü

Elektrik talebinin oranı nedir - Birçok kişi soru sorabilir miyim? Kalıp makineleri o, aynı zamanda bitkilerin oluşturulması için kullanılabilir, ancak bunun arkasında ne var? elektrik gücü herkes için açıktır sonra, aslında var olan bir çok gerçek bir değerdir. Ama katsayı - sadece bir rakam, bu geliyor nedir? Aynı tablolar çok hangi Bu makalenin başında söylenmiş olan - uzman referans malzemeleri bulunan katsayılar tüm gerçeği. Ve onlar hem de tüm fabrikalar ve atölyeler işleyişi deneyimlerinden, çeşitli elektrikli ev aletleri operasyonda tespit edilmiştir. ve bir süre sonra onlar faktörünü talep tam olarak ne açıkladı - Böylece, uzmanlar çalışma böyle kalıp makineleri gibi, kaydedilen veri tahminleri nasıl olduğunu görmek için uzun süre gözlemledim. Ve bu değer resmi tabloda kaydedildi ve şimdi elektrikçiler tarafından kullanılan referans malzemeleri yerleştirildi, norm olarak alınmıştır. Eh, sen olması gereken tüm teorik bilgi bu - şimdi bunun nereden geldiğini, hem de etkiler tarafından faktör ne olduğunu biliyoruz. Bu talebin katsayılarının tabloda farklı sayıların çeşitli beklenmeyen ve anlaşılmaz bir şey için olmayacak demektir. Yani güvenle talep faktörlerinin noktaları tablonun bazı hitap edecek bir sonraki bölüme, geçebiliriz. o bölümden bir yeri vardır, çünkü tam tablo, elbette, sökülecek olmayacak - üretimin yirmiden fazla farklı türde her bitkilerin belirli sayıda tahsis edilmiş olan için.

Genel endüstriyel kullanım için alışveriş

o üs yana ilk bölüm, inşaat ekipmanları, ya da herhangi bir derece uzmanlaşmış bir dükkan içermez. Bu dükkan ve konut adanmış üretime her yerde değil, kullanıldıkları, burada kabul edilir. Örneğin, aşağıda dükkan ana bloğunda elektrik talebinin katsayısını bulabilirsiniz - 0,4-0,5'lik eşittir. Bu değer, ilk bakışta, küçük görünebilir, ancak aslında oldukça normaldir - tablodaki sırasında ve bu oran çok daha küçük bir değer göreceksiniz. Örneğin, hatta aynı bölümünde düşük bir katsayıya sahip - örneğin, yardımcı dükkanlar aynı blokta bu 0.35 aşmaz. bu bölümde en yüksek oran atarsam, dükkan nerede ısıtma ocağı çalışma termal yük bulunabilir. Bu dükkanda kendi indeksine büyük ölçüde çok yüksektir - 0,7-0,8. olursa olsun dükkan isimleri alınacaktır inşaat ekipmanı, erime dükkan veya başka bir şey, tablo vurgulanır bölüm açıklanır olsun - Şimdi bir bütün olarak tablonun bir bölümüne neye benzediğini ilk belirti var. yönetim aletlerinin yaklaşık oranı için bir talep bu isimlerin önüne gösterilecektir. Bu nedenle, elektrikçiler kablolama ve üretimde elektrik arzının organizasyonunda artık belli özel elektrik dükkanında talep olacak hangisinin belirlemek için her zaman eğitimli bir bahis, deneme yanılma gerekli değildir - onlar güvenle işlerinde güvenebileceğiniz ortalama değerlerdir.

Bakır eritme tesisi

Bu katsayılar tabloda gösterildiği ilk ihtisas fabrikası vardır. sadece iki - Ve en kısa sürede çok az noktaları vardır gerçeğine dikkat çekmek. Burada aynı dükkanı tekrarlamanın bir faydası yoktur bu yüzden dükkanlar kalhanesi çoğu zaten ilk bölümde incelenmiştir gerçeği. Yani bir elektrikçi daha özel bir bölümünü arayın ardından genel endüstriyel kullanım için mağazaları ile ilk bölümünü görüntüleyebilir ve ilk etapta hep olduğu ortaya çıktı vardır. Ama özel bir gerçektir ki içinde öğe ortak ekipman kullanılmasını içerir olmayacak anlamına gelmez - örneğin, elektrikli vinç bakır arıtma (0.6 olduğu cihazların katsayısı) birçok mağazada bulunan ve aynı zamanda katsayı hazırlanmasında dikkate alınır. Bu bölümün ikinci paragraf - bu vaterzhakety ve reverber fırınlar, bunların oranı önceki paragrafta biraz daha düşüktür - 0.5. Burada da böyle elektrikli vinç gibi genel amaçlı cihazlar vardır - şimdi böyle anlar için gelecekte hatırlamak için hiçbir mantıklı nihayet, masanın özünü yakalamak zorunda kaldı.

Demirdışı metalurji bitkiler

Bu bölümde, tüm tablosundaki en düşük birini bulabilirsiniz. genellikle fabrika demirli metaller talep oranı laboratuardan çok zorlu elektrik kurutma orada yüklü olmasına rağmen sadece 0.25 olduğunu. Ama bitki boyunca enerji santrallerini ve tesisleri talep olmadığını düşünmüyorum. Örneğin, elektroliz bitki oldukça çok olan, 0.7 olduğunu bulmak. Ve bu bile bu hedefe ulaşmak için kurutma ihtiyacı yoktur. Genel olarak, daha sonra bir elektrikçi olarak çalıştı edebilirsiniz doğru talep faktörünü, kesin olarak belirlemek için, hesap birçok yönlerini içine almak gereklidir.

Demir ve çelik tesisleri

Her iki fabrikalar metalürji yapan, ancak önceki bölümünde, tarif edildiğini görünüyor demir dışı metalurji, siyah - ve içinde. Ancak, bitki (ve cihazlar içinde, sırasıyla) farklı - ve elektrik talebi, tamamen farklı bir katsayılarına sahiptir. Öncelikle, belirtilen alışveriş soğuk 0,4-0,5'lik bir indeksi olan bir hadde. vakum pompası yüksek fırın yüklü çok enerji tüketir, bu yüzden oran oldukça yüksektir - 0.45. Çok yüksek veya çok düşük katsayısı ile herhangi bir sorunları tanımlamak mümkün değildir şeydir - Ama en önemli şey bu bölümde nota. kesiti Göstergeler 0.4 altına düşürülür değildir ve 0.6 üzerinde olmamalı ve verilir ve bir vakum pompası, ve bu tip başka cihazlar, bu tip üretim için de kullanılır.

işleme tesisleri

Bu konudan biraz kendimden olabilir ve elektrikli aletler düşünmeliyiz - masa dikkate alındığında o olup olmadığını? böylece araçların bu tür çoğunlukla ya kabul ya da küçük bir hata olarak dahil değildir - elektrik inanılmaz miktarlarda tüketmek bir üretim tesisinin bir parçası olarak kabul edilir cihazlarının çoğu gerçeğine dikkat edin. Eğer olarak 0.2 ila 0.8 oranlarını bulabilirsiniz Birinci bölümde, örneğin, yanı ama değil kadar - çeşitli faktörlere yeni bölümünde, konuya dönersek daha geniş küçük olur. İlk listede, tabii ki, ana zenginleştirme bitkidir - ve üretim faktörü 0,6-0,65 neredeyse en yüksek vardır. Sadece yüzdürme tesisinde yukarıda figür - 0,6-0,7. Düşük gelince, 0,4 katsayısı ile böyle bir zoloizvlekatelny dükkanı vardır - tüm dükkanlar atölyede eylem tüm makineleri çalıştırmak elektrik motorları, jeneratörler ve diğer cihazlar ile güçlendirilmiş olacak elektriğin ciddi kaynağı gerektirir içinde bu üretimde, gördüğünüz gibi.

sinter tesisleri

Bu fabrikada esas spekalny dükkanı - ama onun oranı, 0.5 kesinlikle hiçbir şey göze çarpıyor. 0.3-0.4 - Burada kaynak makinesi veya herhangi bir ekipman daha fazla enerji-yoğun ve talebin bu nedenle oranı çok daha düşüktür nerede aşırı alışveriş yapabilirsiniz dışında vurgulayın. Doğal olarak, orada da diğer dükkanlar vardır, ama bunların performansı biraz daha yüksektir - genellikle konveyör, orada karşılayabilir konveyör bant veya kesintisiz olarak çalışmaları ve ciddi cari maliyetleri gerektiren diğer benzer cihazlar.

Ağır mühendislik tesisi

Ayrıca farklı bölüm ve bölünmeler bir sürü gerçekten var bitkiler, dikkat edilmelidir. Birçok önceki vakalarda referans malzemeleri incelemek eğer, görebileceğiniz gibi, dükkanlar sayısı az beş hatta daha olduğunu ve kesinlikle ondan fazla. Ağır mühendislik fabrikaların durumunda, tüm biraz farklı - bu ayrı düşünülmelidir öğelerin etkileyici bir numarası vardır. Bunlar arasında katsayısı nispeten yüksek olan bu tür bitki bulunan ve aynı zamanda bu da son derece düşük olduğu edilebilir. Yine, bu bireysel cihazlar gibi kabul edilecektir edilmez kaynak transformatörleri, yarı otomatik, tek tek dükkanlarda elektrikli ekipman talebinin sadece katsayılarını bulacaksınız burada. Böyle üretimine en temel ana bina olarak kabul edilir - bu isimle anlaşılabilir. Sadece 0.3-0.4, ama olağanüstü bir performans daha az olan bölmeleri vardır - Burada katsayısı çok yüksek değildir. Örneğin, figür sadece ekipman çok yok 0,25, hatta bir pilot tesisi, nerede, üstgeçidin alıyoruz ve (nasıl elektrostatik gaz temizliği için çok enerji tüketebilir?) çok pahalı değil. Bu nedenle bu bitki 0.2 toplam talebin bir katsayıya aslında şaşırtıcı bir şey yoktur. Bu bölümdeki listenin en yüksek gelince, sadece diğerlerine karşı etkileyici. yalıtım bitki - Ağır mühendisliği ile talebin 0.6 katsayısı uzak olmayan bir kez daha öğedir gelen lakovarochny dükkanı vardır. Orada da 0,6 bir faktör olabilir, ama yine de olabilir ve daha az olabilir - 0,5 aşağı, böylece tabloda tanımı daha değerli - 0,5-0,6. Çeşitli departmanlarda farklı makineleri (donanım) metal var ve bunların her kapsamlı ve elektrikçiler tablo için çok önemli oluşturmak için dikkate alınması gerekiyordu.

Sırada ne var?

Doğal olarak, katsayılar elektrik talebi bitmez bu tabloda - bu aktivite ve sanayi alanlarında çeşitli kapsayan çok daha fazla bölümden oluşmaktadır. Ama aynı zamanda bir talep faktörü ile yapabileceği başka ne hakkında bazı detayları öğrenmelidir. Zaten onunla size hesaplanmış ve itibari tanımlayabilirsiniz biliyorum elektrikli ekipman gibi gücünü (yani monte) ve genel olarak bitkiler. Ama öğrenmek ve bu gibi diğer faktörler, izin veren bir formül de var kullanım oranı da elektrik sistemlerinin hesaplanması ve planlamada önemli bir rol oynamaktadır - ve maksimum. Basitçe söylemek gerekirse, talep etkeni hesaplanması ve güç sistemleri ve tesisat tasarımında en önemli parametrelerden biridir. Bir elektrikçi iseniz, o zaman kesinlikle talebin temel faktörleri tanımak ve aynı zamanda ilgili referanslar kalıcı erişim olması gerekir. profesyonel tanımlayan şeydir - O zaman herhangi bir nesneye elektrik sağlayan en ufak problemi yapmaz. Değil, sadece kendi ellerini tablolar ve diğer malzemeleri kullanmayı bilir! Gayet Bu faktör dünyada var sadece teorik bir gösterge olmadığını anlamalıdır - diğer iki faktöre, kullanımı ve maksimum, zaten kısaca yerine getirmelerine karşın bu değerler çok sayıda vardır ve bunların her tamamlayan önemli bir role sahiptir genel görüntü. genellikle daha da önemli pratik daha olduğundan nedenle, teorik bilgi ihmal etmeyin. Elektrik talep etkeni kadar önemli olmasının nedeni budur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.