Sanayi

FSUE Khrunichev. Khrunichev. Roskosmos. Khrunichev Devlet Araştırma ve Üretim Uzay Merkezi

Federal devlet, üniter girişim Khrunichev. 1993 yılında oluşturulan Khrunichev, havacılık endüstrisinde ülkedeki iki büyük şirketlerin birleşme - KB "Salyut" ve mühendislik Khrunichev fabrikasında, korumak ve ulusal ekonominin tamamen farklı koşullarda bilimsel ve teknolojik potansiyelini güçlendirmek değil, aynı zamanda gerektiği görüşü dünya uzay pazarına girmek mümkün olduğunu böylece iş verimliliğini artırmak.

bütünleşme

Rusya Federasyonu hükümeti onayladı özel programlar, uzay endüstrisinin tüm alanlarındaki gelişimi için bir strateji hazırlanan 2001 yılında savunma sanayiinin reform ve gelişimini kuruldu. O onunla uygundur ve Khrunichev tabanlı büyük entegre yapı oluşturdu. Khrunichev - tasarım ve ağır sınıf fırlatma araçları yapmak.

temel görevi, federal uzay programı sunmaktadır kamu alımları, performansını sağlamak üzere, işletmenin mevcut tüm bilimsel, teknik ve sanayi potansiyelinin korunması entegre etmekti.

kararının yürütme

2007 yılında bu federal devlet üniter kuruluş ilişkin bir başkanlık kararnamesi vardı. Khrunichev. on ay Khrunichev reorganizasyon ve lider rolü Federal Uzay Ajansı ile Federal Mülkiyet Yönetimi Federal Ajansı oldu Federal Devlet Üniter Enterprise, dört şube daha eklenmesi üzerinde çalıştı.

Teşekkür ekipmanın "Uzunluk" edinimi için üretim derneği "Uçuş" Moskova işletmenin bağlı olarak katılmak için, Voronej Mekanik Tesisi ve Kimya Mühendisliği onları sonradan Bürosu. İsayev, bir başkanlık kararnamesi tamamen gerçekleştirildi.

yığılma

Bununla birlikte, 2008 Khrunichev içinde. Khrunichev Perm kurumsal "Proton-PM" bir kontrol hissesini satın aldı. Sıvı - RD-276 bulunmaktadır üretildi roket motorları, birinci aşama roket "proton M" (ağır sınıfı) bir güç birimi olarak kullanılır. Ve Khrunichev 2009 yılında. roket motorlarının oluşturulmasında bir dünya lideri, ülkemizin kesinlikle tüm insanlı uzay programlarının bir üyesi - Bir sonraki cumhurbaşkanlığı kararı için Khrunichev Kimyasal otomatik makinalar Tasarım Bürosu hisselerini aldı.

Kimyasal Otomatiks bir Tasarım Bürosu - Bu savunma ve bilim ve ülke ekonomisi için bir roket motorunun bütün döngüsü (sıvı roket motoru) sağlayabilen en modern, mükemmel donanımlı araştırma ve üretim birlikleri biridir. FSUE Khrunichev bir parçası olarak. M. V. Hrunicheva KBKhA en iyi motorları geliştirdi RD-0124A en yeni Rus fırlatma araçlarının ikinci ve üçüncü aşamaları olarak kullanılır oluşturur. dan yörüngeye örneğin "Angara", Kozmodrom'da Rus uzay aracı ağır sınıfında.

Tarih ve coğrafya

2011 yılında o hangi FSUE Khrunichev göre, bir başkanlık kararnamesi yayınlandı. FSUE "UKVZ Kirov" - M. V. Hrunicheva yeni bir şube var. Şimdi uzay merkezinin bir parçası daha RHM (Roket ve Uzay Fabrikası), KB, yukarıdakilere ek olarak, içeren "Salyut" ZERKT (işletim uzay mühendisliği bitki), EQ ve tüketim malları (bitki tıbbi teknoloji ve tüketim malları).

Moskova ve bölgeler - - şimdi Kırım'da Moskova, Vladimir, Çelyabinsk, Omsk, Arkhangelsk, Voronej ve Toplam Khrunichev Devlet Araştırma ve Üretim Uzay Merkezi, yedi farklı alanda dokuz şubesi, tüm ülkeyi kapsayan vardır.

ARP ve tüketim malları

Bu fabrika doksanlı yılların başında kuruldu ve öncelik hiperbarik oksijenasyon ve hipoksi yoğun bakım bölümleri için makine ve ekipman biyomedikal mühendisliğinin yüksek teknoloji, yüksek kaliteli ürünlerin üretimi için ileri teknoloji oluşturulması üzerinde çalışmak üzere çağrıldı. Örneğin, roket ve uzay teknolojisinin geri kalanı gibi tek-oksijen basınç odası vardır. Tamamen eşsiz teknoloji üssü ve bu alanda kalifiye personel başarılı deneyim, üretim ve benzersiz tıbbi cihazların bir dizi salınımını geliştirmek organize etmek mümkün olan en kısa sürede izin gibi barosistemy BLKS-307 BLKS-303MK, BLKS-301M.

Burdenko, Vishnevsky, İçişleri Bakanlığı ve Rusya Federasyonu Federal Güvenlik Servisi, Sklifosovsky Enstitüsü, Cerrahi NC, MMA Sechenov, diğer birçok tıbbi kurum: Askeri hastanelerde çeşitli mühendislik EQ ve tüketim mallarının tarafından işletilmektedir. Ürünün yüksek güvenilirlik uzay teknolojisinin üretiminde esastır hem teknoloji ve kontrol sistemi tarafından sağlanır. Moskova, Novozavodskaya caddesi 18: Bu bitki bulunmaktadır.

ZERKT

Yakın roket ve uzay teknolojisinin operasyonda yapan fabrikasıdır. Ana faaliyet alanları aşağıda verilmiştir:

  1. başlatmak yerinde fırlatma roket (fırlatma aracı) hazırlanması.
  2. Eğer inşa etmek ve ILV için uzay limanı kompleksleri çalışır Nerede (Uzay füzeler hedef) "Rokot" ve "Proton".
  3. Bitki çalışanları işlerini düzenlemek ve Baykonur Rusya ( "Rokot" ve "Proton") kendi revizyon ve İngiltere (fırlatma tesislerinin) yeniden katılacak.
  4. İşte AAC (boşluk roket kompleksi) "Angara" oluşturulması ve operasyonudur.

Khrunichev topraklarında Moskova (Novozavodskaya Street) Fabrika yönetimi ve bitki yönetimi,. Baykonur "Kozmodrom'da" temelli test uçuşlarını tabanı de Kazakistan'da. Ayrıca Arkhangelsk bölgesinde Kozmodrom'da "Plesetsk" ikinci uçuş testi tabanını çalışır.

RHM

Şirket "Roscosmos" bir uzay roketi olarak, böyle bir yüksek teknoloji fabrikasında olmadan tam çalışabilecek olmayacaktır. Teknoloji yakından Üretime bağlı, en gelişmiş ve bilgi-yoğun olduğunu.

Çelik, çelik levhadan, boş, işleme, alet, montaj ve kaynak, toplam montaj, elektro-kimyasal, termal ve boya kaplamalar, kimya boyutlu öğütme, kauçuk ürünleri, kompozit malzemeler ve plastsmass, kablolar, pnömatik vakum içerisinde test: İş üretiminde olduğu her türlü ve diğer çok daha fazlası. hizmetlerin Böyle geniş bir yelpazede bir topluluk, katılımcı şirketler ve diğer "Roscosmos" sağlar.

Tüm üretim sertifikalı ve ürün güvenilirliği ve kalitesi en yüksek notu almak için izin vardır. Bu fabrika sadece hazır çizimler için mal üretmek değil, aynı zamanda kendinize mevcut üretim süreçlerinin tüm teknik donanım proje, referans şartlarını gelişemez.

Roket ve uzay endüstrisi

tüm ülkenin uzay endüstrisini kontrol eden Rus şirket "Roscosmos", dönüşüm Federal Uzay Ajansı kuruldu. Ve birçok doğal rekonstrüksiyon, Bileşiminde şu anda işletme ve araştırma kuruluşları ile bütünleşme vardı, o zaman, Genel Makine İnşaat Bakanlığı'na onun yıldız yolunu başladı. uzay araştırma ve cesur başarılarının çoğu Sovyet döneminde oluştu.

Moskova'da Ofisi "Roscosmos", uçuş kontrol merkezi - Queen ve Star City'deki kozmonot hazırlar. Her iki şehir Moskova altındasın. "Roskosmos" aynı zamanda "Plesetsk", "Doğu" ve "Baykonur" üç Kozmodrom'da kullanır. Diğer ülkelerin uzay ajanslarıyla işbirliği Geçirdi, istasyonda yabancıların teslimi ile, uydular, astronotlar yörüngeye teslimatı gerçekleştirilen ve bilim adamları ISS üzerinde birlikte çalışıyor "Roskosmos" gerçekleştirir. Şirket, tüm havacılık endüstrisi tabidir.

semboller

Genel Makine İnşaat Bakanlığı işin Sovyet dönemi gerçekten eşsizdi. Rusya, Ekim 1957'de başlatılan ilk yapay uydusu aracılığıyla gerçek uzay güç haline gelmiştir, cesur astronotlar fotoğrafları Belka ve Strelka Kasım 1957 yılında tüm dünyada yayıldı köpekler. ilk adam uzaya uçtu Son olarak, Nisan 1961 tarihinde geldi - Yuri Gagarin. Hayır daha az sevinç olduğunu 1965 yılında bulunmuştur Alexei Leonov ilk dünyada uzaya geminin terk etti. Ve sonra biz uzay gemisi "Buran" ve orbital istasyonu "Mir" gitti.

1991 yılında, Bakanlık SSCB'nin çöküşü ile bağlantılı olarak yeniden yapılandırılmış olup, Bakanlık başkanı olarak darbeden katıldı. uzay endüstrisinin nesnelerin Bölüm diğer devletlerin topraklarında oldu. Mali kriz yinelenen tesis ve ekipman ile eski yönetim modeli yürütmek için izin verilmez. Genel Makine İnşaat Bakanlığı kaldırıldı. 1992 yılında, RSA (Rus Uzay Ajansı, iki yüz yirmi kişilik kuruldu çalışan sayısını sınırlamak için Rusya Federasyonu Hükümeti doğrudan raporlar.

Uzay turizmi

Bu soruna alternatif bir çözüm bulunamadığı için uzay araştırmaları için Fon, akut sıkıntısı içindeydi. Uzay turizm sektörünü destekledi. 2001 yılında, altmış uzayda ticari bazda son derece zengin arasında daha sonra yedi tane daha böyle turist Dennis Tito göndermiş ve edildi. zaman İstasyon "Mir" üç kere hayatını temperli ve Güney Pasifik battı çalıştı.

Kozmodrom'da "Doğu" inşaatının 2010 yılında başlatıldı ve altı ay sonra insanlar özgür harita servisini kullanmaya başladı - "Roscosmos Geoportal". 2015'e kadar, yeni oluşturulan kurumlar, post-perestroyka yıl krizden hale gelir. alışkanlıkları doksanlı gelen farz özgürlüğünü yeniden yapılandırılması - donukluk finansman ve yönetim düzenleri ve hatta sahip, çöküş Minobschemasha tarafından evrensel olarak vardır. aktivite "Roscosmos" alanları önemli ölçüde genişlemiştir. Nisan 2016 yılında Kozmodrom'da "Doğu" dan ilk fırlatma.

başlıca görevleri

"Roskosmos" Corporation devlet politikası, yasal düzenlemenin uygulanmasını sağlar hizmetleri vermektedir ve uzay faaliyetleri alanında devlete ait malların yönetir.

uluslararası işbirliğini, ortak projeler ve programlar elde etmek için, stratejik hedefin füze ve uzay ve askeri teçhizat ile ilgili askeri teçhizat çalışır. Böylece rakipler üzerinde paritesine ve jeopolitik avantaj sağlamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.