SeyahatYol tarifi

Petersburg Ladoga istasyonu

demiryolu iletişimi Rusya kökenleri Saint-Petersburg bulunmaktadır. zamanında Kuzey sermaye ülkede modern servis ve ulaşım çok umut verici tip atası oldu. demiryolu yıllardır başlangıcından geçmişti beri, St. Petersburg genişleme ve yeni yollarının oluşturulması açısından yenilikçi bir hareketin ön planda hala yanı sıra kendi altyapısını iyileştirme rağmen. Bunun çarpıcı kanıtı Ladoga istasyonudur.

tren istasyonu Ladoga, St. Petersburg tarihçesi

Ladoga istasyonu bugün Saint Petersburg karmaşık bir ulaşım merkezidir. Her şey Başlangıçta, "Yablonovka" yanı sıra yakındaki köy denilen 1914 yılında açılmış küçük bir istasyon ile başladı. Bir süre sonra, istasyon "Dacha Dolgoruky" in, Prens Dolgoruky aitti arazi mülkiyeti yeniden adlandırılmış.

Zaten geçen yüzyılın altmışlı yılların ortalarında o demiryoluna yeni bir düğüm oluşturma fikri doğdu. Bu fikir, mevcut kapasitelerin kullanımını istenir. Ancak, bürokratik, siyasi ve mali nedenlerden tarafından planın uygulama, asla olmadı.

fikirlerin uygulanması

Ladoga istasyonu 25.05.2003 tarihinde açıldı, o şehir ve tek geçiş demiryolu kavşağında altıncı oldu. Bu Kuzey sermayenin tercentenary için Ladoga istasyonunu açıldı. Ancak, üzerindeki çalışmaların resmi başladıktan sonra devam altyapının bazı ince ayarlar. önlemlerin Çabuk lokomotif ile kaza sebebi (o apron ve aşırı ray arasındaki mesafenin uyulmaması yan zarar görmüş). Ancak, en genç hızla eksiklikleri kurtuldum kentinde istasyonu ve güvenilir ve emniyetli ulaşım merkezi haline.

Ladoga istasyonu (St. Petersburg) mimar NI tarafından tasarlanmıştır Yavein. Bugüne kadar, günümüzün yüksek hız gereksinimlerini karşılayan taşıma ünitesi, rezervinde önemli bir kapasiteye sahiptir.

karakteristik özellikleri

Ladoga istasyonu, kuzey sermaye benzeri yapıların aksine, transit işlevi yerine getirir. Bu Moskova'dan Murmansk ve Helsinki en popüler yerlerinden aittir. Bu Benzersiz ve parça kapasitesi ulaşım merkezi. Bu üst ve alt düzey oluşur.

Ladoga istasyonu Avrupa'da "akıllı" olarak kabul edilir. Bu yolcular ve demiryolu raylarına için çok sayıda hizmet olanaklara ev sahipliği büyük bir yapıdır. Ve tüm bunlar mimarı buldum orijinal karara küçük bir alanda sayesinde alındı.

altyapı

Ladoga İstasyonu (Saint-Petersburg) karmaşık bir kentsel durumda inşa ediliyor. Küçük bölümünün boyutları binanın her zamanki "kıyı" türünde inşaat yürütmek için izin verilmez. Bu demiryolu kavşağı üzerinde trenlerin geçiş hareketini tutmak amacıyla, özenle hazırlanmış üç düzeyli bir bina inşa edilmiştir. Bu tünel istasyonu ve istasyon-köprü fonksiyonlarını birleştirecek. taşıma birimi aynı anda uzun mesafe hedeflere çalışan trenlerin yirmi altı çift ve banliyö trenlerinin elli çift alabilir. Bu durumda, istasyon özel modern donatılmıştır elektronik seviyesine aletleri. tüm ekipmanların çalışma yolcu taşımacılığının güvenliğini, konforunu ve kalitesini artırmak için tasarlanmıştır.

Ladoga istasyonunu Sürüş basittir. banliyö trenlerinin durdurmak ve tren istasyonu, uzun mesafeli trenler için tasarlanmıştır: Bu kompleks, iki yapıdan oluşur. Yukarıda zemin olarak ve yer altı düzeyde yapısı üzerinde yer alır.

alt kademe

yeraltı bölümünde yer alan bir tren istasyonundan, olarak, yürüyen merdiven ile ulaşılabilir. Bu hareketli parça yer üstünde bulunan metro istasyonuna yokuş aşağı çalışır. onbeş metre derinlikte inşa Suburban İstasyonu, bilet satış için bilet ofisleri ile donatılmıştır. Aynı zamanda elektrikli trenlere geçiş için turnikeler ayarlayın. Uzakta değil onlardan platformu ile iletişim kurar bekleme odasıdır. Alt katta yer altında bulunan metro istasyonu "Ladoga" tarafından ulaşılabilir.

ortalama seviye

Bu arazi alanı kentsel ve demiryolu taşımacılığının verilir. Yolcuların rahatlığı için tren istasyonu yakınında alana minibüs ve troleybüs durdurma bulunmaktadır. Uzakta değil onlardan bir taksi durağı olduğunu.

üst katman

Ladoga istasyonunun yukarıda yer bölümü, büyük ölçekli cam yolcu karşılamaktadır. Buradan kuzeye veya doğuya gidiyor, şehirlerarası trende bir yolculuğa çıkabilir.

Ladoga istasyonunun üst kademe artıyor çalışan bir yürüyen merdiven olduğunu. Onun kökeni zemin lobi metro istasyonu yatıyor.

Hemen hemen Ladoga istasyonunun üst kısmının tüm uzay aydınlık salona kullanır. Onun trenin gelişi için bekleyen yolcular da şeffaf bir kubbe ile St. Petersburg muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilir. Bir ışık odasında bilet ofisleri, resepsiyon, posta ve depolama, araç kiralama hizmeti ve çok daha fazlası vardır. istasyon uzun mesafe Ön otomobil platformunu düzenlenmiş. Bu zemin seviyesinden 15,3 m yer almaktadır. Aynı anda yüz özel arabalar ve taksiler barındırabilir.

Dikkate değer bir mimari kararı istasyonudur. demir ve cam yapımında tam anlamıyla kolaylıkla şaşırtmıştır. O yerden gelerek sanki gibi görünüyor.

Baltık bankanın birisini yürütüyor istasyonunda. Para alışverişi yapmak mümkündür. üst katman bulunan çeşitli catering tesisleri, yolcular bir yemek ya da tren ayrılmadan önce ürünleri satın almak sunuyoruz.

planlama kararı

merdiven ve yürüyen merdiven ve ışık kuyuları muazzam ve rampalarla birbirine Her üç katlı istasyon kompleksi. köprü ve konsollar gezinip sanki bina anlamıyla, geçişler ve şeffaf asansörler ile nüfuz. Bütün bu yirmi birinci yüzyılın görüntüleri bir dizi oluşturmanızı sağlar.

Ladoga istasyonu yapı açısından bir dikdörtgen şekline sahiptir. Her iki tarafta da - iki yapının silindirik bir şekle sahip olan. idari bürolar bu eklerinde yer almaktadır. İşte VIP-salonu ve resmi heyet, yolcular için dinlenme odaları, askeri haberleşme komutan için tasarlanmış bir oda var.

o destek hizmetleri yerleştirildiği aşırı düşük demiryolu bulunduğu bloğun yol boyunca. Eş zamanlı olarak, bu yapı bir şekilde karşılık vermektedir ses ekran. yeraltı kaynaktan blok ayrılmış giriş alanı, kentsel taşıma yükü için tasarlanmıştır.

Petersburg ziyaretçileri taşımak için yeraltı inşa ana bina ve lobi istasyonu metro istasyonu ve yerüstü geçişleri arasındaki yolcu hareketi için rahat koşullar yaratmak.

Ladoga istasyonu büyük bir iz olanakları vardır. Onun toprakları on dört parça olduğunu. Bunlardan sekizi banliyö ve distal yönde ardından yolcu trenlerinde kullanılır. yük trenlerine kabul etmek Altı yolları. Demiryolu orta katman olup. Ve tüm yol vardır.

yüksek teknoloji tesis

Ladoga istasyonu en modern alarm sistemleri, yangın koruma, klima ve havalandırma, aydınlatma, güç kaynağı, operasyonel iletişim, su temini, ve diğerleri ile donatılmıştır.

Ladoga İstasyonu yolu

Bunu almak için Metroda yapabilirsiniz. Bu yol en basit ve kullanışlı. Bina istasyonu metro istasyonunun "Ladoga" bitişiktir. yolcu taşıyarak daha da dışarı çıkmak gerekmez. Bir yeraltı lobisinde gelen yürüyen kadar gitmek ve sonra hafif bir odada işaretler çıkabilir veya banliyö trenleri için tasarlanmış istasyona inmek sadece sahiptir.

Nasıl karayolu ile Ladoga tren istasyonuna alınır? Uzakta değil karmaşık gelen tramvay minibüs ve otobüslerin otuzdan fazla sayılar için buraya geliyor şehrin tüm bölgelerine Of №№ 1 ve 22, hem de tramvay 8, 10, 50 ve 64. durdurun. Doğrudan istasyonun üst katman girişinde bir taksi sürücü.

senin yönlü havaalanı olup olmadığını nasıl, Ladoga istasyonuna alınır? "Pulkovo-1" Kimden, otobüsün 39 rota metro istasyonu "Moskovskaya" gider. Dışarıda ve "Ladoga" götürür. Diğer tren istasyonları, yolcular, aynı zamanda kullanarak almak şeması Petersburg metro.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.