MaliMuhasebe

Hazırlık mali tabloları

Rusya Federasyonu Muhasebe N 113-XVI »On yasa" göre, muhasebe ayrılmaz bir parçası olan şirket finansal raporlama, organize etmek, 2007 yılında kabul edilen, bu kafa yükümlüdür. Bu gereksinimler Rus topraklarında kayıtlı tüm şirketler ve kuruluşlar için geçerlidir.

Mali Tablolar Faydalar

nedeni bu konuya büyük önem olmadan devlet değildir. Sonuçta, düzenli ve sürekli finansal raporlama Bu vergilerin zamanında ve hatasız bir hesap hatası sağlar ve bütçe bunları ödemek. Hangi sırayla nonprodüktif yapıların başarılı işleyişine katkıda bulunur. Gelişmekte olan ve güç kazanıyor ve devletin kendisi demektir.

Ayrıca, sistematik uygun finansal raporlama birlikte diğer şirketlerle bir bütün olarak ülke ekonomisinin gelişimine olumlu etkisi vardır şirketin planlama ve iş geliştirme başarısı için katkıda bulunur.

hesaplanmış görmek için her ay bir fırsat olması finansal sonuçlarını, para açısından ekonomik ve mali işlemlerin bu dönemde işleme ve tüm toplantıların tutarlar sistemleştirmeye dahil firmanın müdürü düzgün şirketin mali durumunu değerlendirmek için, hem de kendi iş projesini tanıtmak için başka eylemler planlamak edebiliyor.

finansal tablolar nelerdir?

Finansal tablolar - belirli bir süre şirketin mali pozisyonunu karakterize finansal sonuçların sistematik kümesidir. Bu vergi, yükümlülük dahil muhasebe tabloları, dergi, emir ya da başka kayıtlar içinde planların hesaplarını kullanarak yapılan ve malın veya ürünlerin, mülkiyet, menkul kıymet hareketi finansal performansını içerir ve çeşitli edilir.

mali tabloların faydası belirli göstergeler seti tanımlanır. finansal tabloların ana unsurları tür varlıklar, özkaynak, borç, giderler, gelir, kayıp ve kâr olarak gruplar veya muhasebe alanlardır.

Şirketin Kendi sermayesi, varlık ve yükümlülükler firmasında mevcut mülkiyet ve para göstergelerin yanı sıra finansman kaynaklarıdır raporlama dönemi. elementlerin geri kalanı eşitlik ve varlık ve yükümlülükler hem de değişikliklere yol mali ve ekonomik faaliyetlerini yansıtmaktadır. Bu unsurların hepsi nakit olarak değişikliklerin bir yansıması uygun raporlama formları kullanılarak yapılır.

mali tabloların Formlar

rapor türleri kullanarak bir öneridir. Bu nedenle, form örgütü kendisi tarafından geliştirilen olabilir. PBU'yu 4/99 onlar için genel ilkeleri ve şartları belirtmektedir. Aşağıdaki türler mali tabloların hazırlanması kullanılır:

- değişim tablosunu sabit ve işletme sermayesi ;

- bilançosu girişimin;

- fonların hedeflenen kullanımına ilişkin bir rapor;

- fonların hareketini gösteren bir açıklama;

- bilanço Ek;

- gelir tablosu, kazanç ve kayıpları açıklayan.

Ayrıca belirterek değer üstlendiği görevler küçük işletmeler, denetim raporları N şeklinde, N 4 (nakit akım tablosu) şeklinde N 3 (özkaynak değişim tablosu) şeklinde mali tablolarının hazırlanmasını temsil etmemektedir dahil kalmamasıdır 5 (bilanço Ek) ve bir açıklayıcı. Yukarıdakilerin hepsini formlarının o kâr ve zarar hesabı ve bilanço üzerinde önemli rapor olarak kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.