Gıda ve içecekYemek tarifleri

Doğu dolma. Gurme Yemek tarifi

bir kez sonsuza hatırlamak ve mümkün olduğunca sık pişirin deneyin dolma tarifi olarak bu lezzetli yemeğin çalıştı olması. oryantal mutfağının ulusal çanak. Ermenistan, Gürcistan, Yunanistan, içinde iki taraf da bu tedavi olmadan tamamlanmış değil. üzüm yapraklarına sarılı Özel pelüş, - basit ve karmaşık hem de dolma tarifi. çanak sıradan lahana rulo hatırlatır çünkü pişirmek kolay ve zor - bu sabır ve doğruluk gerektirdiği için. Evimizde dolma olarak özel tatil günlerinde pişirilir. Özellikle ev iki sürümleri gibi pişirme. Ama daha ayrıntılı olarak her at.

Ermeni dolma

Beef - Eğer üzüm yaprağı 350 gram hazırlamak zorunda olduğu için Lezzetli yemek, mutlaka, kıyılmış domuz eti 300 gram ve 500 gr salamura. Kuzu etli dolma pişirmek için mutlaka deneyin. benzersiz Bu yemekte Tat ve lezzet. Ayrıca maydanoz ve dereotu, büyük soğan bir demet, tereyağı yüz gram, pirinç ve domates püresi yüz gram gerekecektir. Bu yemeğin için özel bir sos gerekir. 60 taze yoğurt gram, ekşi krema 50 gram sarımsak iki diş, dereotu demet ve birkaç nane yaprakları: aşağıdaki ürünler ihtiyaç hazırlamak için. ürünleri dizildi ile, şimdi bakmak tarifi.

Başlamak için, yıkama üzüm yaprağı onlarla aşırı marine kaldırın. Dikkatlice aşağı pota, her bir yaprak kesimler kesilmiş ve 5 dakika daha kaynar su ile doldurun ve daha sonra elde edilen tuzlu su birleştirme. Pirinç yıkandı ve hacmi yarıya bir artışa, kaynamış su dolu bir kaba dökülmüştür. Soyulmuş ve ince tereyağı kullanarak, salça ile kızarmış soğan, doğranmış. sığır eti, pirinç, kızarmış soğan, doğranmış dereotu ve maydanoz bir kapta karıştırın ve iyice karıştırın. tuzu elde edilen kütle, küçük biber ve su ile seyreltildi biraz.

dolma kalın alt mükemmel kazan ile bir tava ihtiyaç hazırlamak. tereyağı çanak ve altta Gres üzüm yaprakları ile kaplıydı. Büyük tahta atın ve kaba yüzü yukarı yaprakları yayıldı. Her biraz et koymak günü, tarafları eğilir ve rulo rulo. birkaç tabaka halinde sıkıca hazırlanan tavada koydu Yarı bitmiş. Bizim üst yaprakların Stela katmanını ruloları. Bir tava üst düzey asma yaprağına kaynar ve yaklaşık bir saat hazırlamaya doldurun. Bizim yemek hazırlarken, biz kokulu soslu başlattık. Basın geçirildi sarımsak temizleyin. Dereotu eziyet. Bir kapta ekşi krema, yoğurt, taze otlar, sarımsak ve tuz kütlesi karıştırın. sos çırpın. soslu tereyağı ve dilimler ile giyinmiş bir tabak üzerinde bitirdi dolma yayılması, masada görev yaptı.

dolma, siz "sıradan" bir şey istediğinizde mükemmel uyan bir reçete gibi yemekler hazırlamak için bir başka seçenek yoktur. için vazgeçilmez tarifi yağsız menü. et bileşeni sonra içinde fasulye, nohut yerini aldı. Ama Biraz daha ayrıntılı bakalım.

Pasus dolma

Bu tuzlu veya lahana turşusu küçük baş gerekiyor. Eğer satın Ama eğer, bunu kendiniz yapamaz. mayasından üzerinde sadece üç gün sürer. berrak beş ampul, alın ve ince ince kıyılır. , Içine biraz bitkisel yağ dökün, tavayı ısıtın soğan ve domates püresi iki çorba kaşığı koyun. 10 dakika boyunca Passeruem. konserve fasulye çekmek daha kolay doldurma hazırlamak için, ama nohut ve mercimek yüz gram, bu durumda, önceden kaynatın fasulye ekleyebilir. Ayrı iki yüz gram pişirin Buğdayın. Bir domates soslu fasulye, nohut, mercimek, buğday lapası ve soğan kapta karıştırın.

tuzlanmış lahana yapraklarının başını Ayrıştırma. Masanın üzerinde bir satırda bunları yayıldı. Her günü kıyma bir çorba kaşığı koyup rulo çevirin. Yarı-mamul ürün kızarmış soğan kalıntılarından üst kaplama, bir kalın duvarlı kap içinde yerleştirilmelidir. Su tencerede kaynayan doldurun sarımsak sadece birkaç dişi ve doğranmış maydanoz bir demet ekleyin. Biz yüzer vermek dolma düzleştirmek ve değil plakanın üstüne koydu. kapaklı Pişirme orta ateşte yaklaşık 40 dakika boyunca kapalı. çanak baharatlı ve çok lezzetli döner. İsteğe bağlı olarak, ona ekşi krema sosu yapabilirsiniz.

oryantal yemekler pişirmek isteyen - dolma, bir tarif, herhangi seçebilirsiniz. Önemli olan - sevgi ile pişirmeye. Sonra en lezzetli yemek çıkıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.