Gıda ve içecekYemek tarifleri

Çilek reçeli için kolay tarifi

Kim yaz aylarında sıcak çay ve toplanan meyveleri ile kış akşamları üzerinde bayram sevmez? Cook sıkışması - kullanışlı vitamin stok için harika bir yoldur. Ürün bir kaşıkla yemek ve onlara tereyağı ile taze pişmiş bir dilim ekmek yaymak kadar basit olabilir, sen keklerde ekleyin ve krep üzerine dökün. Sonra, çilek reçeli için büyük bir reçete düşünün. Bu bir tedavi en az bir kez denedim kayıtsız kimse, bırakın değildir.

çilek reçeli için klasik tarifi

hazırlamak için davranır 1 oranında çilek ve şeker hazırlamak gerekir: 1. Eğer çilek satın alırsanız, hızla soğuk su ve dallar ve yapraklarla temizlenmesi ile yıkamak gerekir. Yerli meyveler ise kutu temizleyip yıkayın yoktur. Bütün derin bir kabın içine kayması ve şeker ile doldurun. Biz su katmayan kadar suyu öne gece saklıdır. Ertesi gün, tavada tüm kütlesini kayması ve ateşe. Beş dakika Haşlanmış, iyi ahşap spatula ya da silikon önceden karıştırın. Bundan sonra, bir oluklu kaşıkla bir kapta çilek kaldırmak ve ortaya çıkan şurup beş dakika boyunca ateş bırakın. kez biz çilek yere dönmek ve kaşık görünen köpük kaldırarak, başka bir beş dakika daha pişirin zaman. Bu prosedür meyveleriyle birkaç kez tekrarlandı. çilek veya çilek - Bu reçel temel tarifi. Ya da kaynar su ile haşlanmış veya mikrodalga veya Multivarki vasıtasıyla, kavanoz sterilize edin. Onları çilek reçeli pişmiş doldurun. yemek tarifi, gördüğünüz gibi, oldukça basit.

Hazırlık Multivarki kullanarak

Eğer bu harika mutfak aracı, zaman ve emek tasarrufu varsa, reçel ve reçel hazırlanmasında kullanmak emin olun. Hazırlanan çilek biz tencere Multivarki vitese ve üstüne şeker dökülür. Kapağı kapatın ve bir saat bir yerde programın bastırılması açın. Bu süreçte kapağı açın ve kitleleri karıştırmaya gerek yoktur. Köpük ayrıca o kurdu yoktu çünkü, temizlemek zorunda değildir. Gördüğünüz gibi, çilek reçeli için bu tarifi - Eğer en az çaba klasik basitleştirilmiş versiyonu, dediği gibi ve mükemmel sonuçlar elde edin. onlar görebiliriz olarak önemli şey, çok uzun meyveleri sindirmek için değil ve bir şekilsiz karışıklık olsun. Bir gün sonra, zaten çilek reçeli deneyebilirsiniz. bu başyapıtı fotoğraflar aşağıda sunulmuştur.

kavanoz sterilizasyon

Temiz steril kavanozlara reçel dökün önemlidir. Sonra büyük bir tencerede yerleştirilir. o kutuların dar kısmının üst seviyeye ulaşmak böylece su ile doldurun. kabın hacmine bağlı olarak, 10-20 dakika süre ile yüksek ısı ve kaynama üzerine koyun. Sterilizasyon işlemi vidalı kapak sonunda. Bitmiş reçel oda sıcaklığına kadar soğuması ve karanlık serin bir yerde saklayarak ayarlanmıştır. Bu mükemmel kiler için. Ben size tüm aile için surfeiting sunan lezzetli reçel, hazırlamak isteyen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.