Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kızarmış mantarlar: tarifi

Sonbaharda bir şey daha lezzetli olduğunu kızarmış mantar, çayır mantarı ve sadece mantar ve bal. ekşi krema, soğan ve patates ile. Belki de bu bayram dan bile pickiest gurme vazgeçmeyeceğim. Nasıl kızarmış mantar pişirmek için? Fotoğraflı Reçete, bu makalede ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Böylece, akşam yemeği için mantar.

Kızarmış mantar: ekşi krema ile bir tarif

Kızarmış mantar - çok benzer bir çanak. Ona eritilmiş tereyağı haşlanmış patates bir parça göndermek ve otlar ile serpin, o şey yemek pişirme kalacağını olası değildir. Yani, ayrı mantar kendilerinden, tarifi için ihtiyacınız olacak:

  • yarım çoğuşma (yaklaşık 100 gram) yağı;
  • Herhangi bir yağ içeriği krem - cam (yaklaşık 200 g);
  • dereotu, tuz ve biber bir parçasıdır.

teknoloji

Nasıl kızarmış mantar pişirmek için? tarifi çok basit ve çok hızlı. Başlangıç için, mantar kaynatın. Tuz onları unutmayın. Büyük bir kap varsa, o zaman birkaç parçaya bunları kesebilir. Boşaltın. Yağı ısıtın. 20 dakika boyunca tavada Cast. tuz ile Sezon, biber serpin. ekşi krema bir bardak dökün ve yaklaşık 10 dakika pişirin. Bir lezzetli kızarmış mantar gerekecek. tarifi bütün işlem, saatten biraz fazla sürdü, basittir. Bir garnitür sonrası patates gibi.

soğan ile Kızarmış mantar

Aynı kolay ve hızlı olarak çayır mantarı bal pişirme ikinci yoludur. Bunu yapmak için soğan ve taze mantar gerekecektir. Gibi ilave bileşenler herhangi bir yağı (yağı, zeytin yağı ya da ayçiçeği), tuz ve biber kullanabilir. Bir tavada ısıtın (veya kullanmak durumunda eriyecek tereyağı) tereyağı. küçük küpler halinde soğanı doğrayın. Bir tavada ve sote kısaca atın. Mantarlar öncesi kaynamış boşaltın. sıvı buharlaşana kadar kızartma mantar ve soğan aktarın. Eğer mantar yanmaya başladı düşünüyorsanız, biraz yağ dökün. ve pişirme podsolite bitmeden birkaç dakika için biber tabak serpin. Bu tarif, sen krem veya ekşi krema ekleyebilirsiniz. Sonra kremalı sos buğulanmış mantar, alacak.

Kızarmış mantarlar: patates ile bir tarifi

Ve son olarak, en gözde ve popüler çanak - kızarmış patates ile mantar. Onun için, ihtiyacınız olacak:

  • Taze mantarlar (dondurulmuş kullanabilir) 500 gram;
  • Baş - orta kafaları olan bir çift;
  • Ekşi krema - 100 mi;
  • Patates - 7-8 büyük yumrular;
  • Kızartma için bitkisel yağ ve tereyağı;
  • sunumu ve tuz için inde.

hazırlık teknolojisi

Ilk şey haşlanmış mantar koydu. Onlar öncesi, kesilmiş geçmesi, eğer çok büyük ve temizlemek gerekir. Su yemek tuzu zaman. , Soyma Patatesleri yıkayın. takozlar halinde kesin. Fazla nişasta sola durulayın. bitkisel yağ ısıtın. Onun patates atın. Başka kızartma tavası ve yağ Haskala olarak. Daha küçük soğan kes ve ona soteleyin. Bu zamana kadar, mantar zaten pişmiş olmalıdır. Bir kevgir açık Flip. Bütün su boşalttıktan sonra tavaya kaydırmaya. sıvı buharlaşana kadar pişir. Mantar de kızaran ve boyut olarak biraz azaltılmalıdır. Patates kızartma ateşe biraz ortalamanın üzerinde. 7-8 dakika sonra, kürek kemiği üzerine çevirin. Biz kapağını kapatmayın. Zaman mantar karıştırmaya Arasında yanmış değil. 5-7 dakika sonra patatesleri tekrar müdahale. o emilir kadar bu zamana kadar Mantarlar, sen ekşi krema ve güveç dökebileceğinizi. Patates koymak bir parça (50 gram) tereyağı, kapak ile bir kapak, biraz azaltmak ateşi. tereyağı eriyince, tuz patates, karıştırma ve yeniden kapak kamuflaj. Mantarlar tamamen ekşi krema ile emprenye edilmiş. Onlar kapatılabilir. Patates naparivaniya için dakika başka bir çift gerekir. Sonra o mantar geçiş, yemek zevk otlar serpin ve büyük olan, Sonra kase içine ayrıştırmak, karıştırın düşüğe ateşi kısın ve hatta dakika 3. yükselmek!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.