Sanat ve EğlenceLiteratür

Diana Gabaldon. Gotik macera - başarının anahtarı

Diana Gabaldon - Amerikan yazar, bir düzineden fazla başarılı romanlar bıraktı son yirmi yılda kaleminden. yaptığı çalışmalardan bir ayırt edici özelliği türlerin bir karışımı ve Gotik tema baskın olmasıdır.

Yeni bilginin geliştirilmesi için Yorulmaz tutku

Diana Gabaldon Flagstaff adlı küçük kasabasında 1952 yılında doğdu (Arizona). ırk, farklı bir çok şey İngiliz ve Meksika ve çoğunluğu karışık kanlar vardır oldu. Geçen yazar onun iştahlı eğilim borçludur.

Diana daha da geliştirilmesi belirlenen bir kültür ve yüksek eğitimli ailede büyüdü. O ilk Kuzey Arizona Üniversitesi'nde zooloji bölümüne geldi ve 1973 yılında mezun oldu. California'da, böylece çalışmalarını sürdürdü ve Deniz Biyolojisi onun üzerine yüksek lisans yaptı. Üçüncü adım o yerli Arizona Üniversitesi ayrılan ekoloji üzerine doktora elde etmekti.

Diana Gabaldon her zaman yeni bilgilere gerilir. O bile üç tarafa razı olmak zordu, öğrenme için zihin ve susuzluktan eni çok daha ileri uzanır. Yani, Diane kendileri için yeni küreleri geliştirmeye başladı.

kapsam ani değişiklik

aile için büyük bir sürpriz, arkadaşları ve meslektaşları bilgi teknolojisi yönünde geliştirmek arzusu olmuştur. Diana bilgisayar sistemlerinde monografi ve kılavuzları yazmaya başladı ve hatta profesyonel BT-edition kurdu. Ama bu aşamada gözle görülür itme Gabaldon yaratıcılık oldu: araştırma ve öğretim faaliyetleri yapıyor, birdenbire o tüm Disney çizgi roman için çeşitli hikayeler yazmıştır.

kurguda kendini gerçekleştirmeye çalışıyorum. ilk başarı

Daha da şaşırtıcı bir roman yazmak Diana niyeti oldu. O sadece bir kitap yazmak istediğini söyleyerek bu arzunun nedenlerini açıklamak olamazdı. İlk başta o hiçbir fikri onun gelecekteki çalışmaları konusunu vardı. Ama yavaş yavaş görüntü araya getirmek: Diana İskoçya'da açığa çıkartan bir mistik romanı yazmaya karar verdi. Böyle bir konunun seçim bu yönde onun erudition kaynaklandığını - o kasvetli masalları çok sayıda okumuştu önce. Bir İskoçya sadece güzel manzarası ve insanların farklı bir lezzet çekti. Sadece dünyaca ünlü romanının tarihini başladı yüzden "Yabancı." Diana onun gelecekteki yavru bölümden birkaç kabataslak ve edebi forumlarından biri düzenlendiği. Bir zorlukla olumlu geribildirim böyle bir dalgalanma bekliyor olabilir! Fanlar sürdürülmesini talep etti. Ve okuyucu biri Gabaldon işbirliğini önerdi yayıncı, aracıyı bulundu. Bunun sonucunda, bir süre sonra, ilk romanı yazılı ve yayınlanmıştır. Bu 1991 yılında oldu. O zamandan beri, büyük bir destan "Yabancı" bir parçası haline geldi, her biri yedi kitap, geldi.

Edebi alimler ve eleştirmenler hâlâ yazar yazıyor hangi stili belirleyemez. Onun romanlarında, romantizm ve macera ve mistisizm ve tarih vardır. Onun kitapları türlerin inanılmaz kokteyl, bu nedenle kolayca yaptığı çalışmalardan birçok taraftar göre, uzakta okuma kırmak zor olduğunu anladı.

1991 yılında başlatılan Saga, roman ile başladı "Yabancı." O zamandan beri, dünyanın Diana Gabaldon bilinen haline gelmiştir. (1992 yılında yayınlanmıştır) "Amber Dragonfly", "gezgin (1993)," Sonbahar Davul "(1996)," Çapraz Ateş "(2000)," Kar ve Ashes Nefesi "(2005)," Echo geçmiş "(2009)," "(2013) kendi kalbi kanıyla yazılan destan eserlerinin tam bir dizi yaptı. Ancak, aşırı olup olmadığı Diana henüz karar vermiş değil. Birkaç kitaplarında, okuyucu ilgi düşüş görüldü olmasına rağmen, taraftarlar heyecanla Diana Gabaldon tanınan elbette roman yeni yetenekli yazar serbest bırakılmasını, izleyin. "Kar ve Ashes Nefesi", birçok görüşüne göre, özellikle kitap serisi "Stranger" göze çarpıyor.

2000'lerin başında kimin kitabı sürekli edebi çevrelerde tanınan Diana Gabaldon, "Rab Dzhon" adlı yeni bir destan üzerinde çalışmaya başladı. Gotik macera yine sadık okuyucuların kalplerinde yankı buldu.

Diana genellikle çalışır en yetkili sıralamasında en çok satanlar birine girer. Popülarite her geçen yıl artıyor, kitap başarıyla birçok dile çevrildi ve yurtdışında yayımlandı.

"Stranger" efsanesinin bir ekran uyarlaması

"Stranger" İlgi aynı adlı serinin iki mevsim 2014 yılında çekildi ve böylece harikaydı. Yazılı senaryoda, ve o yazar katıldı. Katrina Balfe Sam Hyuen ve Tobias Menzies Oyuncular. ile yarı mistik bir macera zaman yolculuğu , ekranlara romanları Diany Gebldon aşina değildi hatta bir kitlenin ilgisini çekti.

edebi çevrelerde uzun vadeli istikrarlı popülerliğe rağmen, kitapları devam başarı ile yayınlanacak Diana Gabaldon, Doug Watkins eşi eşliğinde bütün akşam geçirmek çok sessiz, aile hayatı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.