Sanat ve EğlenceLiteratür

Erken hikayeleri AP Tiyatro: kompozisyonları ve esprili yöntemlerini içerir

Yaratıcılık olağanüstü Rus edebiyatının klasik Çehov hala aktif ölçüde tarzı ve eserleri temaları belirlenen popüler çizgi yayınları işbirliği tıp öğrencisi oldu XIX yüzyılın 80-ler, kaynaklıdır. Bu makalenin amacı - komik doğasını analiz etmek, Çehov erken mizahi hikayeleri dikkate almak.

Birçok erken hikayeleri AP Çehov çok komik. Ama mizah o kelime veya beklenmedik yapı saçma bir pozisyon üzerinde sadece bir oyun değil, biçimsel değil, yazarın asıl amacı değildir. Yazar normal yaşam durumlara duyarlı ve özenli okuyucuyu duyarlı hale getirmek amacıyla saçma teknikleri kullanır. Amacı, - ne kadar taze ve o was zeki bir kitle komik cihazının önünde parlamaya değil, gerçek hayat göstermek için.

Erken hikayeleri AP Çehov - günlük olarak doğal koşullar bakımından mizahi oyun: gündelik durumlarda, karakterler, çeşitli belirli türden insanların tuhaf bir yaşam tarzı sunuyor. Rus klasiklerinin dünyanın en ünlü birini verilmesi nedeniyle anlamsız sürprizler eksik yaptığı komedi gerçekçi doğasıdır.

monoton hayatı - genç yazar aynı konuyla ilgili temalar bir sürü icat etti. (Çizgi romanlar koşullar - en fazla 100 satır) adlı kısa öykülerinden kompozisyonların bir özelliği sunumu kalbine uygulanmak üzere tasarlanmış girmeden bunun hemen beklenmedik bir başlangıç sahip arsa dinamik, hızlı dağıtım ve nihai üst parçasına göre kontrast.

anlatı başlangıcı arkadaşı Milko safkan köpek almayı teklif etmesi de Örneğin, Teğmen Oaks, 1885 yılında "Sevgili köpek" hikayesinin kahramanı, Çehov tam eserlerin 30 ciltlik koleksiyona dahil. Onun harika nitelikleri nitelendiren teğmen safkan köpekler denilen İngiliz Setter. Hikayenin sonunda o "alçak", "iğrenç" Milka tüm et ustası yemiş olduğu ortaya çıktı. Oaks Ondan kurtulmak ve hatta knacker almak istiyor. Şimdi, isim takma Teğmen Zavallı köpek hibrid melez ve domuz.

hayatın geçiciliği hakkında hikayede, yazar böyle kontrast bileşimi ve özlü bir biçimde gibi teknikler kullanılır. Bu ifade detaylar çevrili sadece onun silüet, göstermektedir. Yemek masasında ve duygu idareli belirlenen kahraman Semyon Petrovich Podtykina renkli ve uzun açıklamaları yardımıyla Yazılı, ağaç istenen ve tam krep yeme hazırlanıyor, ama çok uzun olay hala oluşmaz beklenen nasıl bahsediyor, çünkü gıda ile kahraman elinde ölür.

biz hikayeleri AP analiz ise Çehov, bunu komik dönüşler kullanılan komik bir yol ve onun konuşma özelliklerini oluşturmak için sık sık olduğunu göreceksiniz , konuşma canlı diyaloglar dahil.

Örneğin, "Maske," kahraman çağrıları "domuz köpeğe" Bay Belobuhina çıkmak, o "Ham yavru", vb "burnu" ve gibi uyumsuz ifadeleri kullanır.

O, saçma isimler karakterler parodi vererek böyle abartı ve abartı gibi teknikler kullanılarak, yazarın reddetme ve abarttığını abartılı rol etmez.

Örneğin, "Yol Köpek" in Oaks yüzden bile köpeğini vermeye çalıştım, Milken satmak istedi. Ünlü Chekhovian adını söyleyerek! Birkaç oluşan bir "maske" olarak: Belobuhin, vb Kalyakin ve Derevyashkin derece.

Kısa bir yazıda ben sadece onun erken eserlerinde yazar tarafından kullanılan bazı teknikler bahsedebiliriz. Bu konuda, tez yüzlerce yazılı. Bunlar yazılı ve henüz, zaman işliyor çünkü edilebilir ve araştırmacıların denilen bu engin ve derin malzeme çalışmaya yeni yaklaşımlar "Anton Chekhov öyküleri."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.