Sanat ve EğlenceLiteratür

Yazar Pirs Entoni: biyografi, kitaplar

Yazar Pirs Entoni bilim kurgu ve fantezi birçok taraftar bilinmektedir. Uzay yolculuğu üzerine eserlerinin bir ayırt edici özelliği olayları ve olayların mükemmel bir çalışmaydı. "Kurmaca" üzerinde "bilimsel" Bu üstünlüğü Eğer hayali öğrenmek olanak sağladığından, tüm düşünceli ve ciddi okuyucular için son derece mutlu olduğunu, ancak gerçek bir dünya.

Ancak, tabii ki taze fikirler, ilginç hikaye ve keskin mizah bir bolluk "fantezi" bir tür kitapların Olağanüstü popüler dizi.

Yazar Pirs Entoni: biyografi ve gerçekler

yazarın doğum yeri oldukça Oxford şehir İngiltere oldu ya. 1934 yılında Alfred ve Norma Jacobs Sherlock Piers Entoni Dillingema Jacobs anne oldu. dadısı kadar getirildi olarak yaşamın ilk beş yıl boyunca, Pirs Entoni annesi ile temas halinde değildir. Ancak, huzurlu yaşam İspanya'ya hareket etmek aileyi zorla iç savaşın kaos, aldı.

hayır işi yapmak için gelecek yazarın velilere taşındıktan sonra, ancak İspanya'da hiçbir barış vardı. Franco güç ve "şüpheli yabancı" statüsü ülkeden insanları tutuklayıp sınır dışı izin altında yeni yaşam koşullarını dikte rejimine geldi. Onun babası Pierce ile başardı.

Amerika'da Yaşam

Avrupa'dan birçok dezavantajlı ve zulüm mülteciler gibi, yazarın ailesinin okyanus huzur ve mutluluğu bulmaya ummuştu. Bu nedenle, Pirs Entoni ve ailesi hapsi çıkmak için bir fırsat buldum ve 1940 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne kaçtı.

İşte geleceğin yazar Goddard Üniversitesi'nde yaratıcı kurslarında kabul edilerek başarılı bir şekilde tamamladı. Yaptığı çalışmalar sırasında, Pierce onun sınıf arkadaşı Kerol Enn Mably sevilen ve mezuniyet sonrası evlendiler.

Zor siyasi durum ve savaş sonrası krizi Pierce iş için layık bir yer bulmak için izin vermedi ve o askere askere karar verdi. Orada o bir Amerikan vatandaşı olmuştu ve bu süre içinde 1959 yılına kadar kaldı.

Eğitim ve ilk iş

ömrü tükendikten sonra, Pirs Entoni kısa bir süre için teknik ressam olarak çalıştı Florida St. Pittsburgh, yerleşti. işe götürdü firma, yeni iletişim sistemlerinin geliştirilmesi yapan.

İyi bir eğitim almak isteyen, yazar sertifikalı öğretmen olarak çıktı hangi North Florida Üniversitesi'nde bir öğrenci, oldu.

o kılık değiştirmiş bir lütuf olmaz ...

Bir kuzeni - ilk kez Pirs Entoni onun yakın arkadaşı ani ölümüyle ilgili olarak duygularını ifade etmek kalemi aldı. O iskele altında, dahası, çok genç ve. Özellikle haksız gibiydi. Ancak trajik olay sadece genç bir adamın izolasyon ve öfkeye yol açmadı, ancak bu bile oluşumuna katkıda ve onun edebi tarzı bayındır.

şok deneyimli, Pierce değerli hediye olarak yaşamını algılamaya başladı ve bütün olasılıkların tam olarak yararlanmak için çalıştı. Bu arada, ölüme karşı bir protesto tür vejetaryenlik olan bağlılığını oldu.

aktiviteyi yazmaya başlayın

yazarın ilk yayın dergisinde çıktı ve denirdi bir hikaye oldu "tövbe olasılığı." Ancak popülerlik kazanan bir sonucu olarak, sadece dört yıl sonra kendisine gelen edebi yarışma. tanınan yazarların dünyasına Pierce açtı ve ona beş bin dolar ödül getirdi ürün roman "Sos ipi takma." oldu

Kitabın temeli tezi olarak Peirce tarafından yazılan hikayeydi. Orada durdurma değil, yazar Pirs Entoni, aynı yıl içinde, yukarıda bulunan fotoğraf bilim kurgu türünde başka bir kitap yayınladı.

Sonraki yıllarda, yazarın kalemi gelen yenilikçi, sıradışı hikaye, hipotezlerin tazeliğini ve cesaret özelliği, ilginç roman çok bırakır.

Popüler edebiyat serisi

kitapların çoğu ünlü yazar ortak bir arsa, aksiyon kahraman ya da olayların bir yerde birleşen döngüleri, getirdi. Tüm o yaklaşık on üç döngüleri yazdı. Diğerleri kitapların oldukça etkileyici miktarda içerir Bazıları, roman sadece bir çift oluşur.

bu fazlalaştı Aralarında "Chameleon için Yazım" - 1977 yılında bir yazar Pirs Entoni yaratmaya başladı bir gösteri. Bu serideki kitapların listesi şimdi yirmi romanları daha az bulunur. Bunlar arasında:

  • "Büyü kaynağı."
  • "Şeytanlar uyumaz."
  • "Zaman harpy."
  • "Oyun Faun," ve diğerleri.

eylemin Sitesi burada Xanth denilen büyülü bir ülke oldu. sakinleri büyü ve büyü için çünkü her adımda, sıradan bir şey değildir. Parlak, esprili diyalog, karmaşık arsa katlanmış, hem de düşünülemez fantastik unsurların bolluğu Xanth ailesini yaptı ve birçok okuyucu için ekledi.

Biz güvenle bu dizi şimdi mizahi fantezi denir tür, en iyi örneklerinden biri haline geldiğini söyleyebiliriz.

ortak çalışmaları

kapağında Anthony Pierce adıyla yayımlanan Bazı kitaplarda, ortaklarının isimlerini içerir. Örneğin, yeni geliştirilen bir "buz ile" 1989 yılında yayınlandı. Pierce hayranlarından birine tarafından kendisine gönderilen bir bitmemiş kopyasına dayanarak yazdım. Anlaşıldığı üzere, Robert Kornuayz eserlerinin yazarı sonra yazar el yazması gönderilen trajik erken öldü.

1970 yılından bu yana, Pierce birkaç yıldır Roberto Fuentes ile işbirliği yaptı. Kırk Roberto ona karakterleri oluştururken farklı kemer takan ve fantastik dövüş sanatları sahip olma fikrini verdi. Yaşına rağmen Roberto edebi faaliyeti başladı ve Pierce judo eğitimi başladı: Sonuç ikisi için oldukça beklenmedik oldu.

Buna ek olarak, Roberto ile işbirliği içinde oluşturulan bir edebi serisi, son derece popüler hale gelmiştir.

Şu anda, Pirs Entoni ve zevk hayatı daha başarılı karısının şirkette Florida'da yazmakla meşgul.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.