Sanat ve EğlenceLiteratür

Ana nedenleri lirik Nekrasov

Benzersiz hediye Nekrasov ona şiir dünyasının tutarlı bir görüntü oluşturmak için okuyuculara onun lirik ruh getirmek yardımcı oldu. eserinde katıldı bu parlak adam bambaşka edebi türler için yersiz olarak kabul ve tedavi edilen buna etkileyen birçok faktör vardır.

yazar hakkında

Nikolai Rus İmparatorluğu'nda Nemirov Podolsk ili, asalet, bir zamanlar zengin bir ailenin küçük kasaba 1821 yılında 28 Kasım (10 Aralık) doğdu. Onun şiir ek olarak, Nekrasov devrimci demokrat duygular tarafından işgal güçlü pozisyona sayesinde tanındı.

Şair Rus edebiyatı klasiklerinin listesine dahil. "Vatan Notları" - Uzun bir süredir daha sonra bir "Çağdaş" denilen dergi ve yayınladı. şarkı NA Nekrasov halkının tema onların mahrumiyet dayanmaktadır. yazar sıklıkla teklifsiz ifadeleri kullanıldı. Bu biçimsel dilbilgisi Nikolai sayesinde biraz ivme göründü olduğunu. Nekrasov yaptığı hiciv eserleri, şiir, broşürlerde tanınıyordu.

O bir soylu idi. Ailesi onların asil ataları gibi zengin değildi, ama onlar deneyimi gerekmez. Baba ordusunda teğmen olarak görev yaptı.

şairin bütün hayat şarkı sözleri Nekrasov ana temaları girdi.

Şair de Vatan

Için her zaman ilk etapta sıradan insanlar oldu. Buna göre, bu hat onun şiirinde temel haline gelmiştir olduğunu.

sözleri Nekrasov başlıca konuları oldukça farklı ve anlayışlı. O sadece yüzeysel olarak endişe konuya değindi, aynı zamanda tamamen onlara dalmış vermedi. Köylülerin kendi yaşamından yaratıcılık yoluyla şair transferleri kendisi, aynı duyguları yaşadığını gibiydi.

Belki de bu yüzden şimdi bile popüler ve topikal sözleri Nekrasov olduğunu. Şiirleri böyle yoksulluk, kölelik gibi konularda özgün bir açıklama verdik çok ostrosotsialnymi idi.

Nekrasov defalarca sıradan insanların sevgisini itiraf etti. Ayrıca, bir gün herkesi etkilenen kaydetmek ve onların sıkıntı öcünü alacağım kahraman olacağını, onlarla birlikte beklenmektedir.

Onun vatan için Aşk hep hayatında o anda neler olduğunu olursa olsun ilk etapta durdu,.

talihsiz köylüler

Onların katılımı ölümsüz perisi eserlerinin birinde bir köylü kılığında kendisine olduğu gerçeğine olabilir için üzüntü olarak Nikolai Rusya'nın sıradan insanların bir fan ne kadar değerlendirin.

Bu çalışmada kadın vahşice evini yendi ve Nekrasov bu resmi gördüm.

şairin eserlerinde psikolojisi ve insan doğasının derin bilgi çarpıcı bir şekilde canlı ve inandırıcı karakterler boyamak için yardımcı oldu. Ancak, sık sık köylüye aktarmaya çalıştık. O, ülkesinde yaşayan insanları severdi, ama aynı zamanda dayanılmaz başkalarının hayatını yapılmış olanların nefret sadece.

Nekrasov hep zalimlere karşı ayaklanmaya olasılığına karşı uyaran oldu. O, düşünmeden böyle projelerin başlaması için bekledi adaletsizliğe karşı bütün dünyanın gözlerini açmak için üzerine hayatını koydu.

Nekrasov şiir "Şövalye Time" görevinden açıkladı. o sevenler büyük nedenidir - İşte insanların hakları için gerçek bir mücadele fikrini dile getirdi.

Şair şeylerin gerçek durumu hakkında konuşmak korkmuyordu. O baskı eden tüm kişiler için şefkat vardır.

ilham

Ne Nekrasov ilham? Ülkenin geniş geniş, bir yeşil, beyaz kış, orman, alanlar, nehirler, göller ve dağlar verdi. Şair şefkat köylülere tarif olmasına rağmen, için her zaman güzel bir erkeksi güçlü ve hiçbir kırık insanların kılığında sunulan kişidir. "Sessizlik" başlıklı eseri onun vatan sevgi ilanı olarak görülebilir. Şair o sadece onu, diğer gerek yoktu seven söylüyor. Nekrasov baskının bütün zincirlerini kaldırıldı hangi serbest köylülerinin yaşamı, içinde görmek istedik. O çiftçiler özgür ve mutlu olacak zaman o anı yakalamak olamayacağını şikayet etti.

Nedenle, bu insanların daha da güçlü hale gelecektir zaman olacak gibi görünüyor. ülke zenginleşecektir.

Kadın motifler Nekrasov sözleri

Halk şairi ilham ve kız basit görüntüleri edildi. O okuyucuların kalplerinde sonsuza kadar kalacak bir karakter, ilk bakışta kız normaldi açmak için sevdim. şiir Nekrasov Bu tip - şairin eserlerinde en önemlilerinden biri.

eroin ana etkileri kahramanlıklar çeşitli yeteneğine sahip bir çiftçi. Onun vatan için ayrılmıştır. Ayrıca, bir kadın sevgi dolu bir anne olabilir.

Zengin sınıf atıyor ve basit bir köylü kadını aşağılayan ve hala sessizce uğrar. kahraman çok çalışıyor.

yüksek ahlaki karaktere sahip basit bir Rus güzellik görüntü Nekrasov şiirlerinin çoğunda bulunabilir.

Şair dışarıdan dikkat çekicidir sadece neyin önemli, ancak insanın iç dünyasıdır okurlarına öğretmek istedi. Böyle sıkı çalışma, gurur, özveri gibi nitelikler hayrandı.

Rus köylerde kadınlar hakkında şiirde Nekrasov bu kraliçelerin ile köylü kadınları karşılaştırır.

Bir annenin Parlak görüntü

Şair sürekli bir yakının acısını görülür bir ailede büyüdü. Babası oynanan kartlar oldukça kaba idi. Annesi eğitimsiz genç adam aşık akıllı bir kadındı. O velilerin rızası olmadan evlenen ve onun hayatını perişan geçirdi.

Nekrasov şiddetle içten annesi ve mevcut durumda bütün aile endişeleniyordu. Annesinin paylaşımında, daha sonra "Knight Saat", "Anne", "Son Şarkı" gibi eserlerde yazdı. Bu kadın ona ilham. Bu en sevilen kahramanlarından güçlü ve sürekli ruhu için prototip, zor şartlarda hayatta kalmak için yeteneği oldu.

Anne her zaman tüm şiirlerde pozitif karakteri kalmıştır. Ona ek olarak, bazı şiirlerini de kahraman kardeşi ve aynı zamanda baba olarak, kahramanlar vardır. Ama o zaman, ilk olarak - bu hasta ebeveynin muzdarip arkadaşı, yardımcısı, ikincisi despot rolü açıklanmaktadır vardır.

aşk sözleri

şiir yazımına duyuları önceden varsayar. Eski Yunanlılar lirik şarkılar ve aşk söylemek baladlarının ve bazen denilen Eğer hiçbir şey değişmedi böylece.

Başlıklar lirik Nekrasov daha samimi hale geldi. Bunun sevgisi esinlenerek yeni eserler yazmak.

Ancak, şair içine birkaç diğer tonları tanıtır. Diğer tüm aşk şiirleri yüce ve çok ilham verici, bu Nekrasov tam tersine edin. Onun aşıklar, şapşal ironik ve neredeyse gerçeklikten kopuk bulunmaktadır.

Kişisel yaşam

Onun için pek çok fikir Nekrasov eserleri onlar kesinlikle onun sözleri üzerinde iz bırakan kişisel deneyimler ve sorunlar öğrendik. O da üç farklı kadın severdi. Bunlardan ikisi şair tamamen erişilemedi.

Bu, onun karakterler isyancı arayarak veya gerçeklikten kopuk olması mümkündür, o bilinçaltında aynı duyguları yaşamaya, aynı hayatı olsun istedim.

Sivil sözleri Nekrasov

Vatan, deneyimler, korku ve umutlarını acısını: şairin aşk şiirleri hemen her şiirin yoluyla geliyor olmasına rağmen, çeşitli biçimlerde alır. Nekrasov o zamanın dünyasının adaletsizlik gerçekten farkındaydı.

O ülkeye görevini yerine ve kendinize vatan parası vermek unutmayın, kendi kafa ve kalp güdümlü diğer çağırmıştı. Nikolai en sık alıntılanan cümlelerden biri bir kişinin bir şair asla bile, o zaman bir vatandaş kalacağını söylüyor.

Böyle lirik Nekrasov bir örneği bulmak zor değil. Ama en önemli - "Şair ve Vatandaş" dir. Bu Rusya'da mükemmel bir vatandaş olmak için nasıl Tüm düşüncelerinden yaratıcısı ifade eder. Nekrasov sonra gelecek nesilleri etkileyecek ahlaki eylem, yaklaşık belirtti.

Bu şiirin ana hattı katılmaktır her borç, fikridir. Sivil sözleri Nekrasov başkalarının acıları gören herkesin, sadece onları geçmesi gerektiği gerçeğine atıfta bulunmuştur. O ezilen insanları korumak, her nasılsa yardımcı olmalıdır.

Nekrasov aşağıdaki kişilikleri kendine odaklı:

  • Shevchenko;
  • Dobrolyubov;
  • Belinsky.

Kendi denemeler ve çalışmalar sözleri Nekrasov olarak, hem sosyal olarak akut idi. bu büyük deha adanmış şiirler, bunlar literatürde gibi, sanatın bu tür yaptık çok değerli katkıları hakkında konuşmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.