ÇirkinlikKendin yap

Sera Polikarbonat kendi elleri. Yapım aşamaları

Arazi sahiplerinin çoğu sebze yetiştiriciliğinde başlattık. Optimal iklimi oluşturmak ve erken dönemlerinde yüksek verim elde etmek, bir seraya sahip olmak gereklidir. satışa sunulan bir katlama düzenlemede bu tür bir yapı,. Ancak tüm mağazasında ürünleri satın nedenle kendi başlarına camii inşasına tercih ederim. Neyse ki, günümüzde bu amaç için mükemmel bir malzeme var - Polikarbonat. Sera Polikarbonat eller - sorunlar giderilmiştir. Tüm yıl boyunca sebze yetiştirilebilir.

materyal hakkında - polikarbonat

Polikarbonat - modern malzeme. onun "gençlik" rağmen tüketiciler arasında çok popüler. Polikarbonat - çok iyi özelliklere sahip plastik malzeme:

  • Yüksek ışık iletkenliği;
  • hafif ve esnekliği;
  • işlem sıcaklığı olası modları geniş bir aralığı (-50 ila +120 derece arasında);
  • iyi bir yalıtım;
  • morötesi ışımaya karşı koruma;
  • inşaat dayanıklılık;
  • malzeme kesme kolaylığı.

Sera kendi ellerini Polikarbonat - karlı bir seçenek. In - İlk, onun satın az para harcadı. In - İkinci, camla kaplı bir ahşap çerçevenin serada ilişkin olarak önemli avantajlar vardır.

Polikarbonat seralar Üretim

inşaat süreci birkaç aşamada gerçekleşir:

Vakfın 1. İnşaat. kolay seçenek kereste çerçevenin vakıfların yapıdır. 100 x 100 mm ölçen Bu amaçla, uygun bir malzeme için. Ön ağaç koruyucu bir tabaka "Penateks" anlamına ile kaplanmış olmalıdır. Bu vakıf en az beş yıl sürecek. İstenirse, kullandığınız vakıf güçlü yapabilir bloklar FBS. en dayanıklı bir şerit temelidir. En uzun inşa süreci, ama buna değer. vakıf kemer tipi kalitesi ve güvenilirliği - en iyi seçenek.

karkas seranın 2. Üretim. Sera Polikarbonat kendi elleri yapı arazinin alanına bağlı olarak istenilen boyuta yapabileceği de avantajlıdır. Ne zaman çerçevesini montaj kapı ve pencereler için bir açıklık sağlamalıdır. yapının imalatı için tavsiye edilen profil galvanizli. İnşaat özel bağlantı elemanları (vidalar) aracılığıyla temel üzerine sabitlenir. sertlik "kaburga" temin etmek için daha büyük bir kuvvet yapı için uygun bir. Enine ve boyuna çıta elemanları yapı iyi bir stabilite sağlar.

malzemeyi keserken tüketimini kurtarmak için standart bir seçenek panelleri düşünülmelidir. Buna ek olarak, bu panellerin termal genleşme gibi hesap, özellikleri dikkate almak için gerekli olan, yük atmosferik yağış, bükme kemer tipi yapı yarıçapları.

3. Isıtma sisteminin kurulması. polikarbonat seralar düzenek ısıtıcı varlığını içerir. ısıtma cihazları ısı iletkenliği ve sıcaklık farkı katsayısı ile çarpımı cam boşluk alanının bir oranda yüklü. Elde edilen sonuç, sıcaklığın gerekli kilokalori ihtiyacını (W1 = 0.86 kcal / h) gösterir. gerekli ısıtma cihazları oda çevresinde eşit olarak dağıtılır.

4. bespechenii toprak arzu. Sebze büyümesi için önemli bir faktör iyi topraktır. şöyle Onun optimum bileşimi: humus - üç bölümden kum - iki bölümden - çim bir parçası. : Buna ek olarak, bir kova yapmak için gerekli bileşenler karışım hazırlanmıştır potasyum sülfat, her bir maddenin, bir çay kaşığı miktarında üre, süperfosfat. iyi bir hasat elde etmek için, serada toprak her yıl güncellenmesi gerekmektedir.

polikarbonat seraların montajı

sökülebilir veya sökülemez profiller vasıtasıyla yapılan seralar montajı. Sızdırmazlık profilleri üst yapışkan bant alüminyumdan sağlanır. Delikli bir bant alt panel kullanılır. kemerlerin her iki ucu profilinin uçlarım kapamaya ardından, delikli bant seralar kapalı.

su dışarı akmak böylece yoğunlaşma çıkışı sağlamak için, panel yerleştirilmiştir. Polikarbonat birkaç delik önerilir.

malzeme levhalar yuvalara yerleştirilmiş ve termal vidalar ve rondelalar ile çerçeve profili sağlamak gerekir. Bu yöntem, polikarbonat zarar görmesini önlemek ve montaj delikleri içinden soğuk hava erişimi kapatacaktır.

Günümüzde, elleriyle sera polikarbonat - bir banliyö sitesinde gerekli bina. inşaat taze sebze ve dolayısıyla vitaminler ve mikro elementler ile aileleri sağlamak yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.