Haber ve ToplumDoğa

Oklahoma'da Deprem: sonuçlar neden olur

Depremin tarihinin en güçlü biri Oklahoma, 3 Eylül 2016 yılında oldu. 5.6 puan bir deprem büyüklüğü. Oklahoma USGS kaydedildi Deprem. Ancak halkı uyarmak için zamanında olamazdı. böylesine ciddi sismik aktiviteye ne yol açtı? Oklahoma'da depremin yol açtığı sonuçları nelerdir?

Ne Oklahoma'da oldu?

3 Eylül 2016 sabahı, yaklaşık etrafında 07:00 Oklahoma Güçlü titreme kaydedildi. fenomenin merkez üssü 14 km ilçe idari merkezidir Pawnee kentinde dan alan oldu. Araştırmacılara göre, sismik merkez 6.6 km derinlikte oluştu.

Bu deprem Oklahoma ve diğer eyaletlerde de hissedildi dikkati çekiyor. değişik şiddetteki Titremeler özellikle Kansas, Missouri, Iowa, Nebraska, Texas ve Arkansas, ülkenin Orta Batı boyunca kaydedilmiştir.

Dikkate sismik aktivite Kasım 2011'den bu yana ABD'deki en güçlü idi. Oklahoma'da Deprem biraz üzerinde bir dakika sürdü. Bununla birlikte, daha önce temsili bölgesinde kaydedilir bilinen herhangi bir sismik aktivitesi, çok daha uzun idi.

etkileri

Ne ABD'de ani sismik aktiviteyi neden? Oklahoma'da Deprem katastrofik hasara yol açmadı. Kaza sonucu Pawnee kentinde sadece birkaç konut binaları acı gibi. Binanın diğer yakın yerleşim yerlerinde olduğu gibi kalmıştır.

Oklahoma'da deprem kişi yaralandı gerçeğine yol açmıştır. İkinci ölüm tehlikesine taşımıyordu değişik şiddetteki sakatlanması Pawnee hastanenin şehre götürüldü.

asıl sorun Nebraska komşu ülkedeki nükleer santralinin sismik aktivite üssü için yeterli yakınlık neden oldu. Güçlü ve beklenmedik yeraltı söylentilere rağmen, nükleer işçiler insan yapımı felaketi önlemek için zamanında harekete geçmek başardı.

Depremlerin nedenleri

2015 yılında, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Jeolojik Araştırma zaten Oklahoma'da depremlerin olası oluşum uyardı. Kurum Uzmanları atık su ve yüksek sismik aktivite zemine bölgesinde aktif maden işlemleri arasındaki ilişkiyi (petrol ve gaz), enjeksiyon doğruladı ve sonuçlar da çalışma gerçekleştirdik.

derin toprak tabakalarının Modern teknoloji ekstre kuyusundan hidrokarbonların hatırı sayılır hızlarda çalışma sıvıları enjeksiyon halinde püskürtülür. Tüm bu yüksek basınç altında gerçekleşir. bu teknolojik çözümlerin uygulanması ABD'de bu şeyl devrim yapmaya izin verdi.

Toplam Ulusal Jeolojik Araştırması takım 180 000 enjeksiyon kuyusu etkinliğini analiz etmek için mümkün oldu. Bunlardan yaklaşık% 10'u en kuvvetli deprem kaydedildi Oklahoma, eyaletinde idi. Bilim adamları yerkabuğu altından hidrokarbon üretiminin yoğun teknolojilerin kullanımı bir tarif tam olarak büyük sismik şoklar olduğuna dikkat çekmiştik.

yetkililerin eylemleri

Bir deprem sonrasında, Oklahoma Devlet Vali - Meri Fellin acil modunda alanında giriş söyledi. artçı meydana geldiği tarihten itibaren 30 gün boyunca biz acilen afet sonuçlarını ortadan gerekiyordu.

Fellin vali da atık depolamak için mayın ve kuyu kapatmak için acil kampanya için emretti. Tahminen, topraktan aktif gaz ve yağ içinde kullanılan bu atık sıvı, alanındaki artan sismik etkinliğe yol açtı.

Sadece 37 sanayi kuyular aktif gaz şirketleri ve petrol şirketleri tarafından istismar olduğunu muhafaza edilmiştir. Böyle radikal çözümler devletin ekonomisi ilçe nüfusunun% 25'ini istihdam sağlayan enerji sektöründe, büyük ölçüde bağlıdır olmasına rağmen, Oklahoma'da uygulanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.