Ev ve AileÇocuklar

Biz çocuk burnunu yıkamak anlamak

Yeni yürümeye başlayan çocuklar genellikle hasta, bu yüzden annem belli bir durumda kendi kırıntıları nasıl yardımcı bilmelidir. Yani, eğer çocuk Burnu akan, anne ne yapmalı? Burundan Temizle sümük. Ama nasıl doğru bir şekilde yapmak için?

tesisler

İlk özel sıvı burun deliklerine damlatılır ve ardından mukus burun kanallarını açma: çocuk burnunu yıkamak nasıl, bunu iki aşamada yapılabilir dikkate almalıdır analiz ediliyor. (Bebeğin burun mukozası zarar vermeyecek şekilde bu gereklidir) çocuk burunlarından mukusu aspirasyon için özel bir cihaz ve yumuşak uçlu geleneksel armut yardımıyla - aspiratör nasıl kullanılacağı: arıtma gelince, o zaman iki basit yollarla yapılabilir.

Adım Bir

burnunu yıkamak için bir çocuk olarak Anlaşıldı, önce bu zor konuda ilk adımı lâzımdır - Belli bir sıvıyı aşılamak. Ne olabilir? çeşitli türevleri vardır. Sıcak su yapabileceği bile basittir. mukoza kurumaz ve bebeğe herhangi bir zararı yoktur İyi kullanılması özel tuz çözeltileri,. Bunu düzgün pişirin eğer, hatta çocuğunuzun burun mukozasını yakabilir çünkü abartmak değil çok önemlidir ancak böyle bir durumda, tuz (1 çay kaşığı veya haşlanmış bir bardak su içinde çözünmüş deniz tuzu) temelinde kendine özel bir sıvı pişirebilirsiniz. Hatta bir çocuk olarak burnunu yıkamak? Tuzlu çözelti, aynı zamanda doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. seçilmiş sıvı çocuğun burnunun içine döküldü gerekir, püskürtme basıncı, çocuk ve yetişkin işlemi için hazır şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İkinci adım

Çocuk burnunu yıkamak gibi daha ileri düzey incelenmiştir. sıvının burun pasaj uygun miktarda gerekir doğal çıkış içine Damla. Bu nedenle, çocuk hafifçe öne doğru başını eğmek gerekir. Tüm manipülasyonlar iyi banyoda yapıldığını belirtmek gerekir. Yani, bebeğin başı (burundan olarak ve açık ağzıyla) çıkması gerekir burnu mukus sıvı içinde bir eldiven ile öne eğilir. En iyi sonuçlar için, jet oldukça güçlü olmalıdır temizlemek. Ancak bu prosedür hafif infüzyon ile başlamak daha iyi bu yüzden bebek, gibi olmaz olduğunu. mukus tamamen değilse, bir aspiratör veya lastik bir ampul vasıtasıyla pompalanabilir.

grudnichki

Ayrı bunu anlamak gereklidir burun hemşirelik yıkamak için nasıl bebek. ilkesine Ekipmanları aynıdır: Eğer sıvı dökmek gerekiyor ve mukus ile pompalanır. genç bir hastayı tedavi etmek gerektiğinde Ama durumda bazı engeller var. çocuk hala çok genç olduğu için, bu manipülasyonlar bebeğe yatar pozisyonda ihtiyaç yürütmek için. Bay tuzlu su (su, tuzlu su), bu hemen bir aspiratör ile pompalanabilir olmalıdır. En küçük biraz farklı Bu aksesuar - annenin mukus emme içinden bir yumuşak ağız parçası ile uzun rijid bir tüp.

bulgular

Her anne bebeğin burnunu yıkamak için bilmeli, bir burun akıntısı ile anlaşma ve bu sorunun ilaç tedavisine başlamadan önlemek için en etkili yollardan biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.