PazarlamaPazarlama İpuçları

Net varlıklar. hesaplamalar ve değerlendirmeler sırası.

Ekonomik kriz en olumsuz önemli ölçüde düşürülebilir net aktif değerinin ortaya çıkmasına neden birçok Rus şirketlerin mali durumunu etkiledi. Net varlıklar - öyle taşıyan değer bir işletmenin eksi şirketin borçlarının toplamının tüm mülkiyet. net aktif değeri içinde özkaynak değişim mali raporunu yansır bilanço esasına göre hesaplanabilir. Maliye sayısının 10 Rus Bakanlığı sırasına göre olabilir şirketin net aktif değerini hesaplayın, ama hesaplama sırası hisseleri ile sınırlı sigorta ve bankacılık şirketleri için geçerli değildir orada öngörülmektedir. Rusya Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen sigorta şirketinin net varlıklarının değerlendirilmesi için prosedür ile birlikte sipariş Federal Finansal Piyasalar Servisi hesaplar sayısı 7'de yerine net varlık borç verenlerin hesaplanırken eşitlik.

Net varlıklar genellikle etkiler temettü ödeme, hem de neredeyse her zaman şirketin kaderi bağlıdır dan. Net varlıkların bileşimi yetkili sermaye önemli ölçüde daha az olacaktır eğer Bu durumda, şirket hemen belli tedbirler almaya yükümlü olacak. net aktif değeri minimum değerinin altında olurdu yetkili sermaye, o zaman gönüllü işletmenin tasfiyesi veya mahkemede vergi makamlarının talebi üzerine şirketin tasfiye kararı mümkündür. Yasal kişinin ortadan kaldırılması başka bir kişiye hak ve görevlerin devri olmaksızın faaliyetlerinin bir fesih anlamına akılda tutulmalıdır. limited şirket durumunda bu tür talimatlar bulunmayan olsa anonim şirketlerin net aktifler, işletmenin yıllık ve ara mali tablolara açıklanması gerekir.

Net varlıkların bileşimi hissedarlarına temettü ödeme şirketler için önemlidir, katılımcılar arasında kar dağıtımına ilişkin bir karar kabul edilmesi hissedarlar genel toplantısında kabul etmiştir. Ancak, zaman net varlıklarının toplam değeri kararı yetkili sermaye azsa bir limited şirket, böyle bir karar almaya hakkı yoktur, ya da kararın bir sonucu olarak daha düşük olacaktır. Limited Şirket üç aylık hakkına sahip olacaktır, altı ayda bir veya yılda bir sorununu gündeme gelir dağılımı da katılımcılar arasında girişimin.

şirket kar eğer dağılımı üzerinde bir karar olmayabilir:

  • Şirketin net aktifler onun temel sermayenin daha azdır;
  • ödemeler sonucunda, net değerinin rezerv fonu ve hisse sermayesi az olacaktır;
  • işletmenin yetkili sermayeden daha az net varlıklarının gün karar verme yapısı.

İç piyasada negatif net varlıkları ile birçok şirket vardır ve vergi daireleri mahkemede şirketi tasfiye etmek bir talepte bulunmamıştır sürece oldukça olumlu vardır. Bu gerçek bir kez daha finansal raporlama daima objektif olmamakla birlikte işletmenin baş daima onun mali durumun farkında olmalıdır gerçeğini kanıtlıyor. belirleyen en önemli parametre sermaye yapısını işletmenin sürdürülebilirliği ve karakterize, net aktifler ve bilanço toplam yapıları vardır.

Net aktif değeri analizi net varlıklarının dinamiklerini ve gerçekliği, yetkili sermaye ve net varlıklarının ilişkilerin değerlendirilmesi değerlendirilmesini, hem de karlılık ve net varlıklarının ciro değerlendirmesini analiz oluşur. Biz unutmamalıyız net varlıklarının tutarı - ziyade geleneksel değeri, varlıkları hesap fiyatları ziyade pazarda temsil edildiği bilanço hesaplamalara göre hesaplanan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.