KanunDevlet ve hukuk

ABD vize de Türleri: göçmen ve göçmen olmayan kategori izinleri

Erken yirmi birinci yüzyıl Ruslar ülkeye girerken zor onların formaliteleri ABD'de isabet arasında yurtdışı seyahatlerde. Ne Avrupa ülkeleri ne de diğer kıtalar bu karmaşıklık sınır standartlarının bir örneği olarak hizmet edemez. Tüm State katılmak isteyen ABD menkul giriş için gerekli bile her zaman ABD diplomatik misyon personelinin belgeleri temin kümesinde hataları aramaya istemediklerini güvence altında değildir, ve bu temelde girişine izin verilmeyecektir.

vize almak için belgelerin örnek bir kümesi

vize - ABD'de olmak istekli Rusya Federasyonu sakinleri, ana giriş belgesi edinme gerekli olmalıdır. Bu yetkilendirme şekli Amerika Birleşik Devletleri diplomatik yapıları verilir - konsolosluğu veya ülkenin elçiliği diğer devletlerin topraklarında. diğer belgeler toplama işleminde formaliteleri açık bir uyum, yavaşlatmak ya da kesilmiş olacaktır.

vize

Nasıl bir ABD vizesi almak için? Bunu yapmak için, belgelerin listesinin resmi siteler için bir gönderme hazırlamak. o önceki yıllarda alınan geçerli bir pasaport eklemeyi unutmayın. Eğer Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat ettim, bir fotoğrafa ve ABD'de vize yetkilileri ile sayfaları çevirerek kopyalayın.

Ayrıca artık gerekli Amerika'da önceki seyahatin gerçeğini kanıtlayan geçerli belgelerdir. Daha önce doldurulan formu, sizin istihdam ve diğer bazı belgeler hakkında alet gerekli.

Yetki belgelerinin tipi

ABD'de vize tipleri ülkedeki yabancı vatandaşların içeriği ve izin verilen süre kalmak büyük ölçüde değişir, izinler başvuranın durumu, seyahat amacına ve Amerika'da gerekli kalış süresinin bağlıdır. göçmen ve göçmen olmayan: seyahat belgelerinin iki ana tipi vardır. İlk (IV enzimlerini) kalıcı olarak ABD'de taklit edenlere verilebilir. ABD'ye göçmen vizesi bu tür evlilik amacıyla verilir vize (K1 / K2), sıralanır. Bu durumda, K1 vize yerli Amerikalı bir aile yaratmak için diğer ülkelerin sakinlerine verilir ve K2 sırasıyla çocuklara başvuru yönelik.

Ne kadar ABD'den vize yapar? vize için gelin ve damat bir kural olarak, biz gelin davet, bir Amerikan ödeme yaparken, 240 dolar ödemek zorunda kalacak.
Buna ek olarak, Ruslar için aşağıdaki kategoriler altında göçmen vizesi mümkündür:

  • eş (az 2 yaşında değil) ya da Amerikan bir çocuk (doğal veya kabul);
  • bir yakın akraba;
  • iş tecrübesi, ABD ekonomisi veya bir dereceye kadar kullanışlı olan adaylar;
  • Ekonomik, kültürel ve diğerleri. Oryantasyon için diğer nedenler.

Olmayan Göçmen vizeler

Göçmen olmayan vize (NIVs) yurtdışında yaşayan düzenli olarak ABD diğer ülkelerin sakinleri için tasarlanmıştır, ancak ülkeyi ziyaret etmek istiyor - gezginler, işadamları, öğrenciler ve dil kursları, geçici işçilerin, tedavi için gelen kişiler, diğer kategorilerin öğrencileri.

ülkeye giren ABD Dışişleri Bakanlığı ABD'ye giriş için başvuranlar ile ayrılır göçmen olmayan vize türleri, tek bir liste sağlamıştır. bu veriler vize kategorisinin belirlenmesi olarak ABD'de gelen açıkça, amaç, seyahatin coğrafi ve kronolojik çerçeve haklı gerekir. Bu bir gezi seviyesi doğru tanımlandığı zaman, elçilikte mülakat sorun başlayacaktır akılda tutulmalıdır. Ve, hemen biçimsel gerekçelerle reddedildi olabilir.

Çoğu zaman ABD'de böyle devam, okul ve üniversitede iş, çalışma yapmak nitelikli doktorlar ciddi bir hastalık için tedavi edilmesi ve seyahat etmek arzusu ile gelir. D. Periyodik görevleri misafirler özellikle iş hedefleri seyahat ile kombine bağlanır. edinilen Rus vize kategorisi içinde belli hak ve avantajları alır. Bireysel vizeler, örneğin, çalışma fırsatı sağlar, ancak vize çoğunluğu ceza tehdidi altında böyle bir hakkı vermez. En azından, düzgün para cezası olacak ve hatta hapse veya sınır dışı edilebilir.

iş seyahati için vize ve kısa bir süre için ABD'de kalmak için tasarlanmıştır. Ticari (mevcut vize B1), seyahat veya sağlık kurtarma (B2): Its sahipleri çeşitli amaçlar için geliyor. Genellikle bağlanıp B1 / B2 vizesi sunmaktadır. Ruslar için ABD vizesi içinde Türler sonra izin verilir çoklu giriş almanız gerekir, bir veya daha fazla girmek için, en fazla üç yıllık bir süre için yapılmış.

öğrenci vizeleri

Gençler ABD dahil, dünya çapında seyahat etmek istiyor. ABD'de öğrenci vize türleri genellikle masif, ve ABD'de okumak isteyenler için onlara. ve M (farklı statü eğitim alacak olanlar için) (ABD orta ve yüksek öğretim kurumlarında öğrenciler için İngilizce dilini anlamak ya olanlar için) F: Bu izinler iki kategoriye ayrılır. Ruslar bir yıl için iki kategori vardır. sona ermesinden sonra, vize yenilemek için gereklidir.

Çalışma vizeleri

Çalışma vizeleri belirli bir süre ABD'de çalışmak isteyen göçmen değil. işin türüne göre belirlenir Belge kategorisi. Rus sakinleri iki yıla kadar kronolojik bir çerçevede böyle bir vize alabilmektedirler. fiyatının İzin süresi başvuru sahibi tarafından doldurulacaktır, dilekçede belirtti. Çalışma vizesi Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri onaylanmalıdır. Bu olmadan, geçersiz olacaktır.

Nasıl ABD'de çalışma vizesi açmak için? Genel olarak belgelerin listesi, genel denk, ancak bazı istisnalar da vardır. H1b ve H2B - ABD'de çalışma vizesi çeşitli formları vardır. fark onun tamamlanması Yeşil Kart başvurusunu doğrudan sonrasında H2B olamaz vize elde etmektir. hazırlanması elbette bunun aynıdır. Vize Ülkemizde ABD diplomatik misyonuna gerçekleşir mülakat, sonunda serbest bırakılır.

çalışma vizesi satın alınması için başvurucuya verilen kurallar Lider şunlardır:

  1. yeterlik seviyesi.
  2. ABD'de işverenin varlığı.
  3. mezuniyet diploma.
  4. Amerika'ya gelmeden önce uzmanlık biraz tecrübe En azından.

hatta bir maddeden yokluğu sadece bile belgeyi vermekte başarısızlığa bazen H2B vize kategorilerinde yol ve benzeri.

ABD işler

ABD'de İşadamı, susuz yabancı işçi örgütü haline girmek, onun şirketin olası üyeleri için formasyon belgelerde Amerikan bürokrasinin oldukça zor bir yola aşmak zorunda kalacaktır. Nasıl ABD'de çalışma vizesi açmak için? çalışma vizesi satın alınması için Yarışmacı ABD, uygun bir alanda diploma ve çalışma kitabı, iş tecrübesi belgesinin bir kopyası, ve diğer malzemelerin baş geleceği konusunda Rusya'ya diplomatik misyon belgelerin bir paket gönderir.

olası tarihlerde

altı yıla kadar, ABD'de çalışma vizesi davranan sırasında büyük bir zaman. İçindekiler h1b vize kategorisini, ABD'de kalması, özellikle, mümkün kılan bir yeşil kart (daimi ikamet) için başvuruda hakkına sahiptir. Eşi ABD'de çalışma fırsatı vermez başka vize kategorisi H-4, yayınlanan 21 yıla kadar başvuru ve çocukların (kocası). O hepsini başvuru içeriğine olması gerektiğine inanılmaktadır.

Belgelerin türleri

Başvuru sahibinin statüsüne ilişkin olup ABD'de olmak isteyen Anderson olan nedenlerden dolayı verilir ABD vizeler, manzarası vardır. resmi devlet yapıları istihdam bağlı olarak, ticari kuruluşlar, bilim, vs. değiştirmek ve ABD girmesinden tabidir belgeler. Tipik haliyle, bu pozisyonlar gereksinimleri vize elde etmek için daha kolay şartları sağlar.

vize ücreti

Ne kadar ABD'den vize yapar? Biz evlilik hakkında konuşurken değilseniz, vize $ 160 maliyeti. Bu vize ücreti, belgelerin kayıt başında ödenmesi gerekir. Çoğu vizeler maliyeti aynı.

ABD'ye vize bazı türleri ne kadar? Aşağıdaki şekil izinlerinin 18 tiplerine hakkında bilgi vermektedir.

vize doğru hareket süreci

ABD vize (şartların çok sıkı olduğu) - elde etmek zor olduğu bir belge. Devletin göç politikası çok ciddi. Yani bir ABD vizesi almak için nasıl önceden düşünmek zorunda. ABD topraklarına bir gezi henüz değildi ve varsa ABD vize henüz daha önce hiç vize ücreti yapmaya başlamak için açık olmamıştır ABD vize. Bu kredi kartı Visa veya MasterCard tarafından internet üzerinden yapılması gerekmektedir. anket doldurarak geçmeden takip etti. Kural olarak, bir göçmen olmayan vize belgeleri tamamlayarak ilgili. Rusya gibi elektronik anket devlete tanımlayın. BAŞLANGIÇ BİR UYGULAMA bastıktan sonra, program bir sonraki sayfaya çevirir. Başarılı diplomatik misyon vize yayınlayacak eğer Bunlardan sonra, (o gelmek ayrı bilgilendirilecektir gerekli olan tarih, saat ve adres) bir görüşme olacaktır.

vizelerin Çerçeveler

üç yıla kadar bir aylık bir süre için geçerli ABD'de bir yabancı vatandaş, bulmak için izin Belgeler. Misafir oniki 30-6 aya işletmek multivisa.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.