KanunDevlet ve hukuk

Kavram ve türleri: Anayasal işlemlerin Sahne

рассмотрения обращений регламентируются федеральным законом. Anayasal yasal işlemler Rusya, kavramında, göz altında ilkeler federal yasa temyiz tabidir. Standart esas ve kararlarına uygulamaları, onların kayıt doğrulama, işlemler kabul sıkı prosedür sırasını belirtir. . Anayasal yasal işlemler aşamaları kavramını ve türlerini ilerletmek düşünün.

genel bakış

Anayasa mahkemeleri 70 yılı aşkın için vardır. o an ülkede anayasal adalet oluşmaya başladı dan Rusya'da, bu beden, 19 Aralık, 1990-th Milletvekilleri Kongresi kararıyla nispeten yakın zamanda kuruldu. Günümüzde bu tür cisimler Cumhuriyetleri Başkortostan ve RT, Dağıstan, Udmurtia Saha (Yakutistan) Komi Buryatin Çeçenya Karelya vardır. Yetkili mahkeme Sverdlovsk bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Özgünlük

Anayasa Mahkemesi'nin çıkması totaliter rejimde hayal etmek zordur. Geçmişte bu tür kurumların şubesinde, siyasi yapılara iktidar net bir bölünme uymaz. (Diğer şeylerin yanı sıra) Formasyon devlet idaresinin merkezileşme önledi. Şu anda Rusya'da genel demokratik değerlere açık bir ders almış. Bu nedenle Anayasa Mahkemesi oluşturulması mümkündür. Yasal bir durumda önemli bir işlevi yerine getirmektedir.

anayasal işlemlerin kavramı aşaması

Yukarıda belirtildiği gibi etkinlikler COP, açıkça kanunla düzenlenir. Standartlar özel usul adımlar gerçekleştirildiği belirlenen aşamaları. включает в себя: Şema anayasal yargı aşamaları içerir:

 1. tedavi ekleme.
 2. Ön değerlendirme.
 3. tedavi reddetme / kabul.
 4. deneme için hazırlık.
 5. esasa ilişkin başvurunun dikkate alınması.
 6. Tartışma, oylama ve karar verme.
 7. karar yürürlüğe salım, yayın ve giriş.
 8. karar yürütülmesi.

Çağrı yapma

направление жалобы, ходатайства или запроса. anayasal işlemlerin ilk aşaması şikayet dilekçesi veya talep yönüdür. Tedavi Kanunda öngörülen şartlara uymalıdır. hukuk durumda göz önünde olduğu temelini oluşturur. bunlar gibi:

 1. hukuk, diğer hukuki düzenleme, devlet gücünün organları arasındaki anlaşmanın anayasaya şekilde Belirlenen belirsizlik, uluslararası bir anlaşma içine girmedi.
 2. Anlaşmazlık yetkileri dahilinde aksesuar yetkileriyle ilgili tarafların konumlarında bir çakışma var.
 3. Anayasal hükümlerin anlamada Açığa belirsizlikler.
 4. ihanet ve ciddi nitelikteki diğer suçlarda suçlamaların Devlet Duması Başkanı aday.

İtirazlar yazılı olarak Anayasa Mahkemesi'ne gönderilir. Onlar yetkili kuruluş tarafından imzalanması gerekir. Yasa zorunlu mahkeme ücretleri için sağlar.

ön inceleme

осуществляется регистрация обращений. Anayasal yasal işlemler bu aşamasında kayıt taleplerini gerçekleştirdi. belirlenen prosedüre uygun olarak COP Başkanı Alınan malzemelerin okuyan bir veya daha fazla yetkililere talimat gönderir. Tesiste 2 aydan daha fazla atanmış yargılar. Ön İnceleme - zorunlu bir adım. составляется заключение. anayasal işlemlerin bu aşamanın sonunda mahkumlar vardı. Bu oturumda bildirilmektedir.

tedavi reddetme / kabul

karşılık gelen kararın oturumunda alınmıştır. отводится не больше месяца. Rusya Federasyonu anayasal adalet bu aşamada için bir aydan fazla verilir. periyodunun hesap uygulamasının ön dikkate tamamlandığı tarihten itibaren başlar. toplantıda kabul edilmiştir çözüm, tarafların yargılamanın bildirilir. Uygulamayı, uygulamayı reddeden istek halinde izin verilir:

 1. Sorunun Çözümü esasen COP yetki alanına girer.
 2. Kanun gereği Tedavi, caiz değildir.
 3. Bu konuda da yürürlükte kalmaya karar verildi önce.

какой-либо стороны (или обеих сторон). Bu konuda anayasal işlemlerin sonraki aşamaya geçiş olasılığını bağlıdır ve bir parti (veya her iki taraf) temsilcisi katılacak.

deneme için hazırlanıyor

назначается один либо несколько докладчиков. anayasal işlemlerin Bu aşamada bir veya daha fazla hoparlör olacaktır. Çalışma tedavisi ve işlemlerin ardından hazırlanması sırasında, gerekli malzemeler talep yetkili kişi, denetimler, sınavlar araştırmaların yürütme talimatını verir. O uzmanlar ve doğrudan isteklerin tavsiye kullanabilirsiniz. Konuşmacı ve toplantı başkanı çağırmak tabi olacaktır kişilerin daire setleri, işitme zaman ve mekan deneklerin tasarruf önceden haber vermek, onların dava dosyasını yönü.

işitme

Liderler toplantı başkanlık taşır. O partilerin görünüşte sertifikalı, onların temsilcilerinin kimlik bilgilerini inceleyin. Katılımcıların veya ilgili haklardan herhangi birinin yokluğunda yargılamanın olasılığını tartışırken, birinin yüzünde hareket etme. Partiler ve temsilcileri görev ve sorumluluklarını açıkladı. COP İçtüzüğü uyarınca, toplantı tutanakları tutulur. Bu sabit ve işitme işlemdir.

alakasız deneme tümünden hariç başkanlık. Bu hakim ve deneme katılımcıları konuşmak için bir şans sağlar. Bu durumda, başkanlık memuru birisi kasten diziyi ihlal ederse, kelime mahrum etmek, konuşan kişiye müdahale etme hakkına sahip olacaktır. . Mesajları konu, tadii anayasal davalara hazırlık atılmıştır malzeme ve tedbirler içeriğini incelemek zeminler ve vesilelerle raportörü ile meziyetlerinden çalışma başlar. Başkan, sürecin bir açıklama konumlarını haklı hukuki argümanlar neden katılımcıların davet etti. Ayrıca, duydum uzmanlar, tanıklar, ek belgeler incelendi. Tüm malzemeler sertifikalı kopya veya orijinal davanın ekli, toplantıda test edilir. Araştırma partilerin tamamlanmasıyla bir kapanış açıklama yapmak için davet edilir. Bu Mahkeme gerekli, davayla alakalı herhangi bir ek gerçekleri açıklığa kavuşturmak için yeni malzemeler, sürecin yeniden başlatılması kararını keşfetmeye gördüğü sonra, varsa. yargılama sırasında tedaviyi kabul etmeyi reddettiği için zemin bulunacaktır eğer yargılamanın sona ermesi, gerçekleşir. Tamamlanmış bir çalışma konularının tanınması sonra işitme tamamlandığını duyurdu.

Karar verme

Mahkemenin nihai kararı kapalı bir toplantıda yapılacaktır. Tartışmada durumu dikkate COP sadece yetkilileri içeriyordu. konsültasyon odası günlüğü sağlayan çalışanların varlığını izin verilir. Tartışma sırasında yargıç görüşlerini özgürce ifade ve bulgularını açıklamak diğer yönetim kurulu üyelerini isteme hakkına sahiptir. Toplantı tutanağı oylamasına çıkarmak soruları ve toplantının sonuçlarını kaydedildi. Yasa bütün hakimler tarafından imzalanır ve kamu yapılamaz.

formlar çözümler

Toplam esas hareket n. 1-4 saat. 1 çorba kaşığı yer alan herhangi bir madde. "Anayasa Mahkemesi," 3 FKZ kararı çağırdı. Bu Rusya Federasyonu adına yapılacaktır. esasına ilişkin nihai karar sonucu denilen ihanet veya diğer ağır eyleminin suçlamalarına karşı Başkanı adaylığı için kurulan prosedürün uygulanmasına ilişkin talebini kabul. Anayasa Mahkemesi tarafından yapılan tüm diğer işlemler, tanımlar anılacaktır.

Duyuru, yayın, kararların yürürlüğe girdi

eylemlerin ilanı hemen imzalanmasından sonra açık mahkemede gerçekleştirdi. İki hafta içinde sonuçlar ve COP kararları gönderilmesi gerekmektedir:

 1. Taraflar.
 2. COP hakimler.
 3. Başkan, Devlet Duma, Federasyon Konseyi İnsan Hakları Komiseri, Hükümet.
 4. Güneş, SAC, Başsavcı, Adalet Bakanı.

kararın ve diğer organlar, kuruluşlar, yetkililer, kamu dernekler ve vatandaşlar edilebilir. Görüşler ve siparişler hemen bu eylemleri ile uğraşmak federal, bölgesel makamlarının resmi yayınlar devlet organları, içinde yayınlanmalıdır. Kararlar yayınlanmaktadır "Anayasa Mahkemesi Bülten." Mahkeme tarafından kabul edilen eylemleri itiraz tabi nihai ve değillerdir. eyleme giriş duyurudan hemen sonra yapılır.

icra

COP kararı onun veya metin resmi sunumu yayınlanmasından hemen sonra yapılmalıdır. Diğer zamanlarda açıkça eylemin kendisi belirtildiği olabilir. Başarısızlık, Anayasa Mahkemesi kararlarının yanlış yürütme veya tıkanıklığı, federal mevzuat uyarınca sorumlu olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.