Gıda ve içecekÇikolata

Çikolatanın Tarihçesi

Çikolatanın tarihi, uzmanlara göre, üç yıl önce Millennium reklam Meksika'da başladı. 1000 yıl MÖ var o Olmek uygarlığının Amerikan Kızılderilileri, biliniyordu kakao meyve üzerinde Ve nasıl oldu bu?

Çikolatanın tarihi: başlangıç

Hatta bölgesinde Mayalar ve Aztekler gibi böyle, büyük ve tanınmış uygarlıkların, önce Meksika Körfezi Olmec yaşayan kabileler. Biraz önce ilk kez bir şey var ve kakao çekirdeklerinden bir içki hazırlamak başladı, onlar da büyüdü kim birinci oldu çikolata ağaçları. Bu arada, kelime "emin sesler hangi" Uzun tükenmiş kabilesi olmuştur günlük yaşamda tam meydana geldi.

Daha sonra kakao içeceği bağımlısı ve Maya, ama onlar "shokolatl" oldu diyoruz. Aztekler, o "kakahuatl" olarak adlandırıldı. arada, tüm Gentile uluslar olağandışı ibadet şey nesneler olarak seçilmiş görülmektedir. Yüzyıllardır Hint kültürün birbirini takip etti, ama kakao tutumu her zaman saygılı daha fazla olmuştur. Maya bu kutsal dikkate bile kakao ve dini ritüelleri sırasında tüketilen çikolata içeceği Bir Tanrı'nın var olduğuna inanıyordu. Aztekler aynı zamanda "kakahuatl" onlara manevi fikir verir inanan, tanrıların gıdası olarak kakao meyve algılanan.

Bugün, eski tarih çikolata iyi olduğunu Belize topraklarında keşfedilen şaşırtıcı buluntular sayesinde takip ettik. 600 MÖ, bilim adamlarına göre, ifade eder toz fosilleşmiş tortu, bulmak mümkün bulunmaktadır Kimyasal analiz, bir sonucu olarak, bu sadece aromatik saf olmayan maddeler ile takviye parçalı ve pişmiş kakao çekirdeği, olmadığı tespit edilmiştir.

1502 yılında Columbus Amerikan topraklarında gemisi indi çikolatanın tarihçesi daha da geliştirildi. Sonra Hintliler sıcak çikolata yaptığı fincan tedavi edildi. gezgin Ancak günümüze geriledi, ancak İspanya Kralı'nın sunmak için sizinle birlikte tarifi ve kakao meyve aldı. Monarch de yenilik takdir etmedi. Ve sadece 1519 yılında, Meksika kıyılarında ve Cortes şekerli çok acı bitter çikolata basan karar şeker kamışı ile, sonra da İspanyol saraya getirmek, uygar dünyanın takdir bu incelik takdir.

Çikolata, sadece sıvı formda uzun bir süre kullanılmıştır. İngiliz kakao tozu, kakao yağı ve şekeri karıştırmak için fikri üzerine vurduğunda Karo aynı form ilk 19. yüzyılın ortasında bir yerde ortaya çıktı. çikolata üzerinde bir kerede çok büyük bir talep vardı. Hala daha sonra yeni üründe süt ekleyin başladı - böylece doğdu sütlü çikolata, iyi öncesinde acı popülerlik şimdi.

Bugün, bütün dünya bambaşka biçimlerde davranmaya en gelişmiş üretim teknolojilerine bağlı olabilir çikolata, sever. Günümüzde Confectioners kakao somun, laktik, fondan, kavrulmuş fındık, kurutulmuş meyve, şekerlenmiş meyve, yoğurt dolguları göre ürün üretmek hava pirinç, ve aynı zamanda keskin biber buna ekleyin. Çikolata sır geleneksel pasta ve hamur işleri çoğunluğu süsleyen. Ve tabii ki, tüm çocuklar ve yetişkinler sabah kakao içki içmek ve belli bir tatil güzel kıvırcık çikolata el sanatları almak için seviyorum.

Moskova'da bir çikolata müzesi - aynı anda tatlı ve acı tatlı, dünyasında (bu arada bu da kuruluş katta tasvir edilmiştir) rüyalar her çocuğun çikolata nehri üzerinde bir gezi almaya almak için şaşırtıcı ve büyülü bir yer. Yetişkinler, herhalde, will da değil Rot Cephesi, Kızıl Ekim, Babaevskaya gibi efsanevi likörlerde koleksiyonlarından sergiler yaptı ve Guatemala, Honduras ve Meksika, kalemlerin etnografik koleksiyon, ya da bu şekilde bağlantılı getirilen Burada sunulan zengin tematik fuar, ilgi olmadan kakao.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.