Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Ne zaman Dormition Hızlı başlar: saygı temel kuralları için

Ortodoks her yıl dini dahil olmak üzere farklı tatil, gözlemlemek uzun ve kısa ömürlü. Başlangıç zamanı Dormition Hızlı, ve nasıl sırasında yemek, Ortodoks kiliselerinde özel bir takvim, bulunabilir. İçinde kilise adamı bu kısa süre uyum için detaylı kuralları açıklar.

Dormition Hızlı tarihçesi

Hıristiyanlığın ilk yüzyıllarında zaten Dormition Hızlı tanınan almıştı. Hatta Papa Aziz Leo Büyük (o 21 yıl kilise başıydı - 461 440) ile Dormition Hızlı başladığında açıkça tarihini gösterir. Hatta daha sonra o 4 en önemli Ortodoks tatil listesinde oldu.

Ama sonunda sadece 1166 yılında kurulmuş. O Konstantinopolis'in ünlü Konseyi tarafından kutlandı. Ardından kutlama aynı dönemine tarihli, hangi seçildi.

Dormition Hızlı Başlangıcı

Dormition bazı bilgiler Hızlı bir kez hatırlıyorum ve herkes için, o çok diğer Ortodoks tarihleri aksine değişmez çünkü başlar. Perhiz 14 Ağustos başlar. Oldukça kısa ve sadece 2 hafta sürer. Aynı ayın 27 sona erdirir. 2016 yılında başlangıç ve oruç uç hafta sonları düşer. sizin rejimi değiştirmek daha kolaydır, çünkü inanılmaz derecede uygun.

Bu yaz tatili adı Kutsal Bakire Meryem Varsayım sayesinde ortaya çıktı. Kesin konuşmak gerekirse, onu ve yazı adamıştır. sınırlama süresinden sonra gün - solemnity 28 Ağustos düşüyor. Bu Meryem adamıştır tek pozisyondur.

Dormition Hızlı, Kutsal Haç Dürüst Ağaçlar Kökeni zaferini kutladı zaman zaman başlar. Bu, farklı yerlerden alayı ve bereket kutlama eşlik eder. Tür faaliyetlerin engellemek veya büyük bir inançla onları tedavi etmek hastalığın, kurtulmak mümkün olacak beklenmektedir.

Bal Spas - Lent başlangıcı başka büyük Ortodoks tatile denk. kilise insanların kurallara uyulması O günden sonra bal yemeye kutsandık.

Yemekler Oruç sırasında

aklın Devlet - açlık en önemli şey. Rahipler o özenle hareket etmek ve Allah rızası için hizmet etmek, namaz için zaman ayırmaya mümkün olmalıdır demek.

Ama yemek de son derece önemlidir. Özellikle bu mesaj 4 en sıkı biridir ve kilise adamı gerekli kısıtlamalar için Grand, onu eşit olduğunu. Nedenle et ve süt ürünleri ve yumurta bırakmaya oruç gözlemlemek için tavsiye edilir.

Ama izin ürünlerin listesi yeterince büyük ve içerir:

 • meyve,
 • sebze,
 • decoctions,
 • çaylar
 • kompostolar,
 • esmer ekmek
 • bal
 • mantar,
 • tahıllar,
 • fındık.

Hızlı Dormition başlar ve biter tüm zamanlarında, sadece yukarıdaki ürünler yemeye mümkündür.

günlerde DETAYLI yemekler

beslenme ve hafta içi kısıtlama yoktur. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma, örneğin, hızlı gözlemlemek zorunda - bir zaman bir çiğ gıda diyet uygulamaları gerektiğinde. Bu gün meyve ve sebze, kurutulmuş meyve ve fındık, bal içerik olmalıdır. Bu bitkisel yağ kullanımını yasakladı.

Salı ve Perşembe - sıcak yemek, ancak yağın eklenmesi de yasaktır.

Cumartesi ve Pazar - en basit gündür. O zaman, bu yağ ilavesi ile yukarıdaki tüm ürünleri sağladı. Aynı zamanda şarap kullanmasına izin verilir.

Küçük bir rahatlama ve olası kısıtlamaların kaldırılması:

 • hamile kadınlar
 • hastalar
 • çocuklar.

Buna ek olarak, yeme balık 19 Ağustos günü kutlanır Başkalaşım, gününde izin verilir.

Ancak, beslenme sıkı Lent uyması ilk kez tavsiye etmiyoruz. Yani sadece manevi bir temizlik yok, sağlığınızı bozabilir. Rahipler ayrıca aklın çok daha önemli sınırlama onbaşı olduğu için herhangi bir sağlık sorunu için, daha iyi yazı sopa ve sıkı dua etmek değil, iddia etti. Buna dayanarak, hatta sadece çiğ gıda diyet izin günlerinde, sıcak bir yemek yemek ve bazen yağ ekleyebilirsiniz. yasaklı ürünlerden hala terk edilmesi gerekir.

Oruç sırasında ek kısıtlamalar

14 Ağustos Dormition Hızlı başlar. Bütün bu süre boyunca, kilise herhangi kutlamaları tutan hoş karşılanmamaktadır. Ve düğün bu listeye dahil edilmiştir. Eğlence şımartmak için değil, namaza bu kez ayırmaya fiziksel ve ruhsal temizlik bakmak tavsiye edilir.

Bu arada, Meryem Ana Bayramı ölüm korkusu kurtulmak için bir fırsat olarak yorumlanır. veren göre, Mary başka bir dünyaya girişiminin zamanınızı önceden biliyorlardı. Yani o dua ve oruç ile güçlendirilmiştir hazırlanmak için karar verdi. Ve bu bütün hayatı kurban bir modeldi olmasına rağmen.

Zaman başladığında Dormition Hızlı, - Ortodokslar için en önemlilerinden biri. Bu dönemde din adamları tatil ile ilgili tüm gelenek ve kısıtlamaları uymak çalışıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.