Haber ve ToplumDoğa

Çeşitli geoglyph olarak ağacın Başlığı

Dünya üzerinde geniş, genellikle dev desen Çizgileri'nden çağırdı. onun varyantları biri tohumlarını ekerek veya kesinlikle tanımlanmış sırayla yaptı - ağaçlarından Yazıtı. Kural olarak, bu tür bir nesne sadece yukarıda görülebilir. Bu tür, sen anıtsal sanat gizli değildi, ama uzun süre kendisine özel dikkat çekmek vermedi diyebilir. değişim internette dünya yüzeyinin uydu görüntülerinin geniş bir yayılma ile başladı.

eski Sovyetler Birliği toprakları içinde

Sovyetler Birliği döneminde, bu farklı sloganlar ve temyiz kadar yayıldı dikilen ağaçlar ve çalılar. En popüler öbekleri ve kelimelerden biri partinin ve devletin kurucusu ile ilişkilidir. Eski Sovyetler Birliği'nin farklı yerlerinde bulunan ağaçlardan "Lenin" yazıt. Örneğin, Beyaz Rusya'da, çeşitli Ukrayna Harkov bölgesi, Rus bölgelerinde (Ulyanovsk yakınında bulunan bir yazıt şimdi kısmen kesilip).

ifadelerin diğer değişken vardır - "100 Lenin", "1870-1970 100 - Lenin" "Lenin 100 yıl". ülke yaygın kurucusunun doğumunun 100. yıldönümünü kutladı, söz konusu kişi, 1970 yılında eski SSCB birçok yerde yaratıldı. Bu geoglyphs sonraki serileri 50. yılı için 1972 yılında kuruldu SSCB. Diğer tarihlerle diğer etiketler vardı. Örneğin, SSCB, 30-, 40- ve faşizm üzerinde Zaferi, 50. ve Ekim Devrimi'nin 60. yıldönümü 60 yıllık yıldönümü 60. yıl dönümü iktidar partisini (Komünist Partisi) öven nesneleri yaratıldı. yerleşimde Aktanash (Tataristan, Rusya) yazıt "Aktanash" ağaçlardan görülebilir, örneğin "XXV" ve "XXX" olarak geoglyphs vardır. Ukrayna ve Moldova - bu nesnelerin konumu. Görünüşe göre, Ukrayna versiyonu SBKP sonraki kongreye adamıştır. Yine, Ukrayna, Rusya'da Bryansk bölgesinde benzer bir yazıt, "200", orada, Vinnytsia bölgede ağaçlar "2000" dan bir yazıt vardır.

En ilginç - Bu tür sözcük ve deyimlerin en iyi ihtimalle, okunmaz yüzeyinde olmak, onlar bir uçaktan görülebilir. Ve ancak kişi uzay yürüyüşü keşfetti bütünüyle ve çeşitlilik içinde bu sanat formu.

yabancı nesneler

Eski Sovyetler Birliği dışında, geoglyphs yazıt dahil ağaçlar daha nadirdir. Böylece, eski Yugoslavya'da bu ülkede gerilla ordusunun Komutanı onuruna oluşturulan bir nesne "Tito", Josip Broz Tito olduğunu. Savaştan sonra uzun bir süre Yugoslav komünistler ve ülkenin cumhurbaşkanı başıydım idi. Ölümü ülke, iç savaşın çıkması ve devletin dağılmasından iktidara konusundaki anlaşmazlıklar yol açmıştır. Yani Tito güvenle varsayabiliriz savaş sonrası Yugoslavya tek başkan o.

de Bulgaristan'da ağaçlardan bir yazıt var - "Dobre Sofya okrg geldi"

şanlı zaferlerden anısına

Çizgileri'nden oluşturmak için en önemli önlemlerden biri geçenlerde tematik oldu ağaç dikme alanına Korochansky (Belgorod bölgesi). köyü yakınlarında Benzersiz yapay koru kasaba kısa yakınında, Pogorelovka yarattı. adını taşıyan yerde ortak mezarda, 1943 yılında Alman faşist işgalciler yerliler vurdu. Victory "ağacın '70 yıllık yazıt karakter yüksekliği 30 m bir bileşimin (harf) ve 70 m (sayı). Toplam yaklaşık 1 hektarlık bir alan üzerinde 10.000 çam fideleri dikildi. yazıt havadan ve uzay Dünya yörüngesine açıkça görülebilir, gerçeği onlar ağaçlar büyüdükçe kadar beklemek zorunda kalacak.

geoglyph Sık bu 25 Nisan'da, 2015 yılında meydana geldi. Törene Merkez Federal Bölgesi ait tüm alanlardan misafirler ve resmi heyet katıldı, Merkez Federal Bölgesi Alexander Beglov, Belgorod bölgesi Yevgeny Savchenko valisine Cumhurbaşkanlığı Elçisi Büyük Vatanseverlik Savaşı ve İç bölgenin gazileri. Buna ek olarak, eylem Rus OMVD altında İlçe Halk Konseyi katıldı yerel okul Harbiyeli sınıfın öğrencilerinin - Genç toplum polisi. Sipariş ve güvenlik polisi korunması, Kazaklar ve halk milis meşgul edildi.

hoparlörlerin bir toplantıda ipotekli orman 1945 faşizmin zaferi büyüklüğünü ve önemini somutlaştırmak olacak ve milyonlarca hayat, halkımız bu zafer için para fiyatının hatırlatılır kaydetti.

Bu Belgorod bölgesinde ağaçların yazıt çevre hareketi "Yeşil Rusya" tarafından yürütülür "Zafer Ormanı" projesi kapsamında yer olduğunu eklemek kalır. Bu tamamı Rus kamu kurum. projenin amacı - büyük denemenin sert saatte ölen 27 milyon insanın hafızasında ağaç dikmeyi. Pratik olarak ağaç sayısı harekatı kapsamında ekilen ve eski Sovyetler Birliği can kaybının sembolize gerekir. onun sakinleri kuvvetle bu eylemi desteklenen bu yüzden savaş gelen Korochansky alanında, 13 bin kişiye dönmedi.

Ama Belgorod bölgesinde ağaçların yazıt - sadece şanlı zaferin şerefine oluşturulmadı. Bu geoglyphs Rusya'nın diğer bölgelerinde ekilir. Özellikle, benzer nesnenin oluşturulması için Kırım'da yedi bin fide kullandı. Omsk bölgesinde yaratılan en görkemli yazıt, 300 kişinin miktarda protestocular 605 hektar, yaklaşık 35.000. Çam fidanları bir alan üzerine indi. Harflerin boyutları Şimdiye kadar, bu yaratma, Omsk uçaktan çıkış yapan yolcu izlemek genç çam büyüyünce uzay ağaçlardan aynı yazıt, 10-15 yıl içinde olacak görebilirsiniz. 100 x 75 m olarak gerçekleşti.

Sonuç

Bu malzemenin de görülebileceği gibi, geoglyphs eski çağlardan beri toprak yüzeyini dekorasyon oldukça yaygın biçimidir - Nazca çölünde en az tanınmış rakamları çekmek için (ben kuşbakışı görünümü ile veya yıl önce Dünya binlerce yörüngesinden onları tedavi kim acaba?). Onlar bizim zaman oluşturulur. Ama karakteristik, ağaçlardan yazıt eski Sovyetler Birliği'nde ağırlıklı bulundu. Açıkçası, neden bir tane olabilir - geoglyph çok zaman alıcı ve pahalı oluşturarak, model dünyanın dillerinden birinde yazıt daha gözlemci çok sayıda algılanabilir açıktır. Ancak, bu sadece bir varsayım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.