Haber ve ToplumDoğa

Madagaskar Hayvanlar: adanın eşsiz faunası

1500 yılında Madagaskar adası saf şans sayesinde keşfedildi. Takım Portekizli denizci Diogo Dias sadece toprak civarında olduğu yaklaşmak zorunda bıraktığını fırtına çarptı. Böylece olağanüstü doğası ve zengin fauna adayı keşfedildi.

eşsiz ada

Madagaskar den fazla 160 milyon yıl önce ayrıldığı hangi Doğu Afrika kıyılarında hemen yanındadır. dağlar, göller, çöl alanları, orman içeren Eşsiz manzara, hayvan türlerinin çok sayıda korumak için yardımcı oldu. Onların ada 250 binden fazla, ve bunların çoğu Açık - yani .. endemik Are, dünyanın diğer bölgelerinde bulunamadı. Madagaskar'ın faunası benzersizdir. Bu esas olarak, küçük hayvanlar ve sürüngenler ile temsil edilir.

ada fauna birçok çeşit yok olma eşiğinde şimdi. mineraller mayınlı İnsanlar, hayvanlar acı çektirmek, orman aşağı kesti.

Son yıllarda, doğa rezervleri ve korunan alanların giderek artan sayıda, nerede eşsiz fauna serbest varlığı için tüm koşullar. Bilim adamları, çalışma çeşitli hayvan popülasyonları izleme ve refah için mücadele.

Madagaskar - lemur krallık

ada fauna büyük kısmı lemurlar olarak Madagaskar'ın böyle hayvanları oluşturmaktadır. onlar önmaymunlar gövdesi ölülerin ruhları hareket ediyor inanıyoruz çünkü Yerli insanlar, büyük saygı ile onları tedavi. Bu hayvanların 20'den fazla türün adada yaşamaktadır.

kadın hakim lemur aileleri tutun. Bu güzel yaratıklar onların ataları benzerler - maymunlar, ama daha kısa uzuvlarını ve sivri burnu var. Doğa büyük gözleri ekleyerek, kendi görünümünü mükemmel. Bu mekanizma sağlar geceleyin hayvan mükemmel gıda ekstre yönlendirilir. Hayvanlar çoğunlukla, böcekler ve bitki örtüsü yemek. Bunlar çok kolay, cesur ve meraklı.

Lemurs türleri

En çarpıcı farklı lemur kata görünüyor. Bunlar beyaz yüzlü karanlık "nokta" ve uzun çizgili kuyruğu ile standı. Bu türün temsilcileri boyutuna göre hemen hemen iç kedi aşmaktadır. Nedeniyle en çok yırtıcı kata kadar Madagaskar'ın tür hayvanlar, neredeyse tamamen yokluğu.

Madagaskar'ın en küçük primat yaşayan - fare lemur. bebek vücut uzunluğu bir kuyruk ile yaklaşık 9 cm, bir -. 27 cm Bu tür 2000 yılında keşfedilmiştir.

Bir başka ilginç temsilcisi - rukonozhka. Hayvanın başka isim - Başüstüne. Bu aşırı uzun ve inatçı parmak kullanarak, ağaçlarda yaşayan ve kendi yiyeceklerini üretmek. Küçük hayvan echolocation kullanarak, larva için gövdeleri musluklar. Dıştan özellikle çekici değildir: her yöne, sarı geniş set gözleri ve büyük bir yarım daire kulaklarında sopalarla bir tüylü ceket.

büyük lemur için Indri ifade eder. . 90 cm büyük boyutu olmasına rağmen, hayvan ustalıkla ağaçlara tırmanmaya - Ağırlığı 10 kg ve yüksekliğidir. Her aile bu yüksek sesler çıkıyordu, koruyan güçlü bir alana sahiptir.

Bataklık çizgili

garip bir şekilde Madagaskar'da En zor hayvanlar, su ortamında yaşama uyum sağlama. Organlar donanımlı membranlar ve kas dokusu bol çizgili. Küçük hayvan ustalıkla Kurbağa yavrularını ve balıkları yakalamak, sığ su geçiyor. Hassas anteni, radar, tuzak su dalgalanmalar vardır - avcılık için o bıyık kullanır. İlginç ve lekeler görünüm: büyüklüğü - 15 cm, yün ve iğne bir karışımı, bütün vücudu kaplar. Bu küçük bir kirpi gibi küçük memeli görünüyor ama aslında shrews ifade eder.

nadir kuşlar

Zengin ada ve kuşlar - endemik - üçüncü bir tanesi yaklaşık 150 türün, ev sahipliği yapar. En nadir hayvanlar Ortak pochard - kuşların sınıfından Madagaskar'da. Gıda eksikliği ve insan faaliyetleri nedeniyle su kütlelerinin kurutma yukarı yok olma tehdidi altında ördeklerin bu tür koyduk. Bu kuşlar sonsuza gitti inanılıyordu, ancak 2006 yılında 20 kişiyi numaralandırma küçük bir nüfusa keşfedildi. zoologlarından başarılı ve çok çalışmanın 8 yıldır bu 4 kat artırmayı başardık. Dalış o kırmızımsı-kahverengi gövde, gri gaga ve beyaz karnı, çok güzel.

Bu vesile ile mavi guguklu nadir olduğunu. kuş zengin mavi tüyler ile inanılmaz iyi görünüme sahiptir. akrabalarına aksine, o yalnız yavrular yumurtadan. Endemik yaptığı olağanüstü görünüşü sırasında pişiriciler tarafından yok olma tehdidi altına girdi.

Foss

Kim adanın en büyük yırtıcı uzun bir kuyruğu sürer yarısı uzunluğunda sadece 1.5 metre, ulaştığı sanırdım. Güçlü kaslı hayvanlar kırmızımsı kahverengi saçlarım var. Harici olarak, bu bir kedi ve sansarın gibi Madagaskar hayvanlar, ama aile misk aittir. Kuyruk Foss, ustaca yırtıcı arama uçurumlar ve ağaçlara tırmanmak için izin geri çekilebilir pençeleri ile birleştiğinde. Bu yırtıcı nüfusu çok azdır ve yok olma eşiğinde.

amfibi hayvanlar

Madagaskar adası amfibi türlerinin çok büyük sayıda dopdolu, aralarında ana olanları kurbağa, kertenkele ve bukalemunlar vardır.

nadir ve tehlike altındaki türler listohvostye kertenkeleleri vardır. Teşekkür inanılmaz görünümüne kolayca meraklı gözler kaçının. Amfibi 13 cm arasında bir uzunluğa ulaştığında ve kurutuldu tabakadan pek ayırt kuyruğu vardır. amfibi vücut deri benzeri kabuğu ile kaplıdır.

Panther bukalemun kolayca vücut hücrelerinin özel yapısı nedeniyle değiştirilir parlak bir renk farklıdır. Onun beceri onlar kamuflaj ve iletişim için kullanırlar. Aynı anda avcılık farklı nesnelerin iki gözü izlemek için yeteneği bu tip Önemli. yapışkan bukalemun dilinin yayımlanmasından önce hedefe odaklanmıştır.

Birçok kurbağa yaşadığı adanın tropikal yağmur ormanlarında. en önemli domates microhylidae. Bu türün Dişiler gövde yanlarındaki bir olgun domates ve siyah çizgili bir doymuş renge sahiptir. cilt kapalı rahatsız edici gizli bir riski varsa.

Madagaskar büyük bir alanı henüz tam olarak araştırılmamıştır. Her yıl daha fazla yeni türü keşfetti. Bilim adamları adanın tehlike altındaki endemik türlerin nüfusu artan iyi ilerleme yapıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.