Haber ve ToplumDoğa

Avokado veya avakado

Avakado veya avokado - Güney Amerika kökenli küçük boyda bir meyve. Onun böyle alışılmamış bir isim o çünkü İngilizlerin aldı. İlk kaydetti benzerlikler koyu yeşil timsah derisi ile meyve kabuğu idi.

Avakado kafur, tarçın gibi bitkilerin aynı kategoriye giriyor defne ağaçları. Bu on beş veya yirmi metre yüksekliğe ulaşabilir geniş taç ve oldukça kırılgan şubesi bulunan bir yaprak dökmeyen meyve ağacıdır. Aynı zamanda, şaşırtıcı bir şekilde, böyle bir ağaç çok hızlı büyür. hafifçe sonunda konik timsah geniş armut, kösele, bırakır. Şubat-Nisan ağacı Çiçekli, beyaz çiçekler güzel paniculate çiçek salkımına toplanır. Bir bitki yaklaşık 1000-1200 yıllık meyve ortalama üretir. meyve dolu olgunlaşması için su, güneş ve sıcaklık çok gerektirir. avokado tarihsel vatan Meksika ve Peru olarak kabul edilir nedeni budur. Onların hafif subtropikal ve tropikal iklim verilen bir ağaç koşulları için en uygunudur. Bugün, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Afrika, yetiştirilen bir sanayi ölçekli timsah armut üzerine Hawaii, Meksika ve İsrail. Bunlar bu ürünü ihraç ana ülkelerdir.

Şu anda, dünya çapında şekil, renk, yağ içeriği ve ağırlığın Dostları farklıdır, her biri avokado fazla dört yüz çeşitleri vardır. tam olarak ne armut çeşitlerinin bağlı olarak, meyve rengi koyu yeşil neredeyse siyahtan sıkı pürüzsüz ya da engebeli deriyle kaplanabilir. İçerisinde sert kemiğin çok fazla. meyveler, iki kilogram için kendi ağırlığı ulaşabilir, ancak ticari sınıf armut, genellikle 250-300 gramı aşmaz.

meyve tadı, yeşil veya sarı-yeşil eti hafif lezzetiyle geleneksel tereyağı benzemekle birlikte, çok tuhaf.

Güney ve Orta Amerika'da - - vatanlarına olarak timsah armut Avrupa ülkeleri, ekmek veya et ile aynı değeri hakkında sahiptir. Bu ihale eti, yani, saf bitkisel yağ, protein ve yağ asitlerinin oluşur. Birlikte etkili bir gemi, kalp kasının enerji gerekli miktarda sağlamak daha iyi sindirim teşvik korumak yağda çözünen vitaminler. geri kalanı, folik asit, vitamin A, B, E, C, PP gibi minerallerin sağlık ve güzellik gibi önemli düşer. nemlendirmek, cildi besler ve yumuşatır, hasarlı saç yapısını yeniden tesis ve bir bütün olarak organizmayı gençleştirmek - Bu malzemeler, anti-stres ve kozmetik özelliklere sahip, bağışıklığı güçlendirmek mükemmel.

Ayrıca glutatyon etkisini unutmamalıdır - bir amino asidi, ayrıca avokado içerdiği ve bazı kanserler ve fitosteroller karşı koruma - şişman benzeri bir madde, kolesterol düşürücü sorumludur. Yağ meyve timsah armut çıkarılır, modern tıp sektöründe başvurusunu bulundu. buna dayalı olarak üretilen ilaç, periodontal hastalık, skleroderma ve artrit tedavisinde ve profilaksisinde kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.