Haber ve ToplumDoğa

Japon balina: hayat, yaşam, bir koruma yolu

Birçok kişi Japon balina gibi hayvanlar hakkında duymadım. Bu son zamanlara kadar ayrı türler olarak izole edildi olmasından kaynaklanmaktadır. Kontrolsüz avlanma sonucu küçük nüfusu etkiler.

çevre örgütleri korumak ve onların sayısını artırmak için her türlü çabayı yapıyoruz böylece Bugün bu hayvan, tehlike altındaki türler. Bizim makale Japonya kıyıları yaşayan şaşırtıcı devleri hakkında söyleyecektir.

ait türlerin

Kısa bir süre önce Kuzey Atlantik pürüzsüz balinalar bu tip temsilcileri ait olduğu düşünüldü. Ama Pasifik türler daha büyük boyutlarda olması DNA'nın farklı bir yapıya ve bireylerin çoğunluğa sahip dost Japon Atlantik sağ balina mutlak benzerliği gibi ayrı türlerin izole edilmiştir. Tabii ki, bu hayvanlar çok yakın ilişki içinde yapılır, ancak aynı onları arayamazsın.

Dış özellikler

Japon balina - çok büyük bir memeli hayvan. yetişkin dişi gövde uzunluğu 18 metreden fazla ve bazen 80 ton arasında bir ağırlığa ulaşmaktadır olabilir. erkek, birçok deniz memelileri gibi, biraz daha küçük.

Balina Vücut masif, pürüzsüz, karanlık. Karın arka tarafında, bir parlak nokta vardır. yaş onun azgın büyümeleri görünür kafa, çok büyük. Bu alt çene bir eğri çizgi ile büyük bir ağız dikkat çekmektedir.

Hiçbir sırt yüzgeci ve kuyruk ortasında bir belirgin çentik ile, büyüktür.

doğal ortam

Kuzey Pasifik'teki Bu hayvanları bulunursa, alan Bering Denizi Okhotsk Denizi ve Alaska Körfezi ile çevrelenmiştir. türlerin birkaç kez üyeleri okyanusun diğer tarafında tespit edilmiştir - Meksika kıyıdan.

göç ile ilişkili Pasifik Okyanusu bu büyük memelilerin yaşam. Kışın, onlar üreme mevsiminin başlangıcı bekleyen Sarı ve su Doğu Çin Denizi, gidin. Çocuklar Güney Kore kıyılarında doğarlar.

Yaz aylarında balinalar Kuril ve yakın zemin besleme yapmak Komutanı Adaları Okhotsk Denizi'nde. Kıyıya Japon balina hakkında bilgi için oldukça küçük. Bu hayvanlar oynamayı tercih ederim.

2010 yılında, balinalar Kamçatka doğu kıyıları görülmüşler. Araştırmacılar ilk onlar kadar yakın sahil geldiğini fark etmedi.

Nasıl balinalar Japon yaşıyor?

birçok hayvan Masif fiziği yavaşlığı yanılsaması verir. Japon balina - değil bir hödük, bunlar oldukça hareketsiz yaşam vardır. Onların hareketleri yaygara yoksun, yavaş ve görkemli, ancak uzmanlar bu hayvanlar aktif ve hatta eğlenceli olduğunu diyoruz.

Denizcilik devi, onun yakınlarının birçok gibi planktonlar ile beslenir. Balina sonra kabuklular filtrelenen su, büyük miktarda yutar ve ardından beş metreye kadar çeşmeler serbest bırakır. Bu balinaların sevdiği yemek - kabuklular Calanus. Yeterince almak için, günde yetişkin numune gıda 2 tona kadar yiyor.

25 metre - nispeten sığ derinlikte batık Japon balina. Bu hayvanların deri altına besleme sırasında gerekli yağ katmanları, soğuk suya normal güçleri ve ısı transferini korumak için oluşturulmuştur.

Bir zevk - Japon balina izlemek için şanslı denizciler, o bu hayvanları zevk için, derler. deniz devlerin ölçülen hareketi gerçek zerafet hissetti.

devamında tür

Dişiler 6-12 yaş arasındaki bebekler doğurur. Bu hayvanların üreme potansiyeli neden birkaç popülasyonları olan düşük.

Gebelik 12-13 ay sürer. Cinsler suda meydana gelir. Çoğu durumda, ışık bir yavru görünür. yaşamın ilk yılında bebek onun süt gerekli becerileri kazanır beslemek için anne eşlik eder. yavru yetiştirilmesinde Keith babası katılmaz.

Bu küçük balina dişi doğum en az 3-5 yıl daha hamile kalabilir bundan sonra kurulmuştur.

balina avcılığı

balinaların avcılık tehlikeli balıkçı olarak değerlendirildikten sonra. 1868 yılında, Norveçli balina avcısı Svend Foyn zıpkın silahı icat o zaman hepsi değişti. Bu silah ölüm gerçek makine haline gelmiştir. balinalar topluca yok edildi. 1839 ve 1909 arasındaki dönemde tahrip ve 37000 Japon balina olduğu bilinmektedir.

İnsanlar sadece birkaç on yıl sonuçları düşünüyoruz. 1935 yılında balina resmen yasaklandı. Bu, elbette, ilan edilmemiş bir savaşın insidansını azaltır, ancak kaçak avcılık durmadı. yasadışı imha mücadele hala devam ediyor.

tükenme tehdidi

Japon balina resmen Rus sularda nadir deniz memelileri olarak kabul edilir. tükenme gerçek umudu karşı karşıya Mind. Kırmızı Kitap listelenen hayvan, balinaların av koruma örgütleri ellerinden geleni yapıyorlar yasaktır, ancak popülasyonları halen büyük ölçüde çoktur. Düşük doğurganlık sadece kendi kayıpları telafi edilemez.

Pasifik ve Okhotsk: Şu anda iki popülasyon vardır. Yaklaşık 4 yüz bireylerin ilk bölümünde, ikinci elli yetişkin balinalar saymak pek mümkün değildir. Ama XIX yüzyılda sadece Okhotsk nüfus 20 000 kopya oluşuyordu.

Bugün birçok deniz hayvanları yaygın kirliliği nedeniyle ölmektedir. Japon balina ayrıca büyük gemilerin ile çarpışarak muzdarip olabilir veya yanlışlıkla balıkçı ağlarına dolanmış ölür.

insanlar türler hayatta kalmak ve eski gücünü kurtarabilir bu hayvanlar güvence tutmak için her türlü çabayı çalışıyoruz ederken, hiçbir bilim adamları var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.