SeyahatYol tarifi

Cadiz: yerler ve yorumlar

Uzak İspanya gezginlere şaşırtıcı gelenekleri, mutlu tatiller, muhteşem doğa ve fevkalade güzel anıtları çekiyor. Güneşli bir ülkede farklı dönemlerin atmosfer ve ruh iletmek mimari simgelerinden çeşitli topladı. Çoğu zaman büyüleyici İspanya Madrid ve Barcelona ile ilişkilidir, ancak dikkat değer bir harika bir şehir, orada turistler.

Küçük ama çok ilginç bir şehir

Değil turistik kendi tarihini yansıtan, çoğu zaman normal bir liman olarak algılanan Cadiz, ve kültürel değerlerin ülkenin ziyaretçileri arasında en ünlü maalesef misafirler İspanya dikkatini çekmemektedir. Ama buraya tatile gelenler, hayal kırıklığına bırakmadı. onlar çünkü burada bulunan büyük mayınların yerli kenti dediğimiz gibi "Gümüş Kaşık", bir günde yürüyerek yaklaşık almak kolay, ama bu birkaç ilginç köşeler olduğu anlamına gelmez.

babadan kalma miras

Küçük bir kasaba çok zengin bir tarihe sahiptir. dünyanın gerçek sonu olarak kabul edildi, çünkü İlginçtir ki, Cadiz dünya haritası üzerinde işaretlenmiş değildi. yerleşim yarımada üzerinde gümüş yataklarının hakkında bilgi edinmek için, Fenikeliler tarafından 1110 M.Ö. kurulmuştur çünkü antik Yunan efsanelerinde adı geçen mu, o Avrupa'nın en eski şehirlerinden biridir. Nedeniyle şehrin tadını hakkı için elverişli coğrafi konumu Romalılar savaşmış ve güçlü imparatorlukların düşüşünden sonra sık sık değişen sahipleri antik ve ortaçağ binaları yıktı.

XIII yüzyılda Hıristiyanlar hırsızlar ve korsan ilgisini çeken bu büyük bir ticaret merkezi haline geldi bundan sonra yaklaşık altı yüzyıllar boyunca hüküm Araplar, gelen Cadiz reconquered.

Burada sefer itibaren Columbus gemilerinin burada iki yıl kasaba halkı Napolyon'un askerlerinin saldırıları yansıtan bir kuşatma düzenlenen ve Cadiz şapelin kentinde İspanya'da ilk anayasanın ilanından sonra ülkenin siyasi bir merkez haline gelir.

Bir günde atlatılabilmişlerdir çare,

kimin turistik şehir eşsiz bir görünüm yapmak, kendi adını taşıyan başkentidir Modern Cadiz, (Provincia ili de Cadiz). Eski ve yeni iki kısma bölünmüş, mimari ve Arap ve Avrupa tarzı karışımı ahenk o tarifsiz bir çekicilik vermek nasıl çarpıcıdır.

İspanyol masalı turistlerde gittiniz Eğer az bir günde çapındaki tüm ilginç yerler alabilirsiniz biliyor ve şehrin dikkat çekici sitelere sayısız geziler çok verimli bir şekilde organize edilir ve birkaç saat içinde konuklar tarihi eserlerin hakkında bilgi almak olacaktır.

Puerta de Tierra

ilk şey yabancı seyahat dikkat - Hafriyat kapıları birkaç yüzyıl önce korunmuş, yerel halk ve şimdi her şey geçmişini nefes şehrin tarihi kesiminde, içlerinden gidebilir. taraf burçtakilerle takviyeli taş duvar, Cadiz tek girişi bulunuyordu. Gezi, fotoğraf aktaran güç ve İspanyolca Atlantik'in yönlü taşlar büyüklüğü, XVI yüzyılda ortaya çıktı. Onlar Kastilya kollarına süslenmiştir ve iki taraf aziz figürleri ile bembeyaz sütunlar çerçevelemektedir - il sermaye patronlarının.

Kapının üstünde iki yüzyıl önce, telgraf iletişimin noktasıdır siperlerden ile sert bir kule olduğunu ve, tarihçilere göre, kapının yok olmaktan kurtuldu.

Ana mimari anıt

Rotanın sonraki nokta Santa Cruz ülkenin en büyük katedrali geçer. 100 yıldan dini binaların yapımını çalışıyordu ve XVIII yüzyılda kubbe uzaktan görülen bir Latince çapraz kültürel anıt şeklinde gelmeden önce mimarların birkaç kuşak değiştirildi. o katedral çünkü Cadiz başlıca turistik Geçmiş birkaç mimari tarzlarda yürütülen ve beyaz bina özel yetenek yapar kullanılan kaplama malzemeleri, farklılıkları olan, şehre herhangi ziyaretçileri geçmez. sırf eklektizmi görünüşü çok unutulmaz kılar.

Kilisenin, şapeller ve kişilikleri tanınmış gömülü şehir, mütevazı crypt ama taş üzerindeki ayrıntılı oymalar ve onun sıradışı silueti ile topluluk Cephe diğer tesis imkanları ile karşılaştırıldığında öğrenmek kolaydır. İç dekorasyon ünlü heykeltıraş ve sanatçılar, ve katedral altın ve gümüş takı yapımı hazine zengin koleksiyon eserlerini memnun edecek gerçekten benzersizdir.

Eski Katedrali

Yakın Yaşları 500 yılı geçtiği eski bir katedral var. o yıkılıp yeniden, ama sonra onun tarihsel görünümü muhafaza edilmemiştir. kimin turistik korsanlar tarafından imha edildi sıklıkla XVII yüzyılda kenti saldırıya Cadiz, ancak yeni bir tasarım ile, gelirler kar tarihi mimari anıt restore sağlayan, Hindistan ile aktif bir ticaret oldu. O şimdi kilise kilise olarak hizmet vermektedir

Castillo-Fortalesa de Santa Catalina

o Cadiz en popüler yerler hakkında geldiğinde, kasaba korsanlar tarafından sürpriz bir saldırı püskürtüldü sonra XVI yüzyılda ortaya tahkimat kompleksi, göz ardı edemeyiz. tüm eserler gebe bir hacimde gerçekleştirildi ve inşaat çok güçlü ve zorlu bakmadı çünkü bir zaptedilemez burçtan gibi görünmüyordu Santa Catalina güzel adıyla kale kıyısında inşa edilmiştir.

herkes olabilir kale içine girmek, ancak turist onun yüksekliği ile Atlantik Okyanusu'nun muhteşem manzarayı için. Akşam güçlenmesine tüm priduschie dünyadaki en inanılmaz günbatımının görme ile ödüllendirilir.

Castillo de San Sebastián

Yapımına nispeten geç başladı Başka kale - XVIII yüzyılda, antik Cadiz sahiptir. Kentin yerler onun askeri geçmişi yansıtan ve bu hikaye çok dost tesisi hakkında bilgilendirme de bu cazibesi yolcuları olduğunu.

kale Aziz Sebastian, şehir baraj ile ilişkili, şiddetle İngiliz korsanlar karşı yaklaşık otuz İspanyollar, dikilmiş. masif yapının okyanus Yıkanmış ve dağınık bir yolda alabilir karada taş bloklardan oluşan. kale İçinde XX yüzyılda inşa ülkenin tek metal fener vardır. Bu Cadiz uğrayan gemiler için modern bir alarm sistemi ile donatılmıştır. onlar olaylı tarihin sessiz tanıkları çünkü sadece, inanılmaz derecede popüler kenti için önemini teyit hangi Turistik, yorumlar.

plaj tatil

Bu antik kent dikkati çekiyor - birkaç kilometre boyunca uzanan tam donanımlı kumsalları ile tüm lüks Endülüs tesisi yukarıda vardır. Şaşmamak halk onları İspanyol inci ana gurur düşünün. Onlar misafirler zevk nemnogolyudny ve büyüleyici resimler suda oynamak, gün batımı narin vurgular büyüleyecek.

Victoria, Santa Maria del Mar, Kortadur, La Caleta - güneşli Cadiz üzerinde olumlu duygular acele halk ve turistler en popüler yerler. Gezi, açıklaması Avrupa'da en temiz biri olarak kabul şehrin tüm Rehberler, bulunabilir.

renkli fantezi

Şubat ayının son Pazar günü uzun süredir parlak ve neşeli bir tatil yerel ötesine geçti başlar. binlerce turist dünyaca ünlü şirin tesisi yapmıştır karnavalın pozitif enerji için acele. rengin Serbest Müzik, müzik sadece on gün sürer, etkinliğin tüm katılımcılar ile emprenye edilir mutluluk havası olduğunu ve şehir bütün yılın en önemli olay için hazırlanıyor.

Karnaval, Venedik benzer bir ölçek, benzeri görülmemiş bir ölçek satın aldı ve bir sokak partisi, gece bile eksilmeyecek yok, bu büyük ilgi sadece turist değil, aynı zamanda Cadiz yeteneklerini göstermek için gelip yaratıcı ekiplerinin bir çeşittir.

Turistik (mümkün değerlendirmeleri en ilginç tespit etmek) minyatür bir şehir kendi gözlerimle görmek için hak. Avrupa'nın en eski şehirdeki tatile gitmek, programınızı kurmak Kendi dikkat etmek ne olduğunu önceden bilmek gerekir.

Yani turistlere dikkat çekiyor?

Bir kaç gün burada geldi Misafirler, bu nedenle uzun süre burada kalmaya karar büyüleyici Cadiz aşık.

Turistler tesisi tamamen farklı bir yol sunar hangi görüntüleme platformlar tapıyorum: Sadece yükseklikten bir yarımada üzerinde bulunan okyanus şehir boğulmuş eşsiz yerini görebilirsiniz. Bunlar korkunç görünümlü, ortaçağ evleri dikkat, ama içinde hoş bir sürpriz sunuyor - rahat bir veranda, dikkatlice eve eğiliminde izledi. Bu arada, hatta en iyi teraslar için yarışmalar, ancak turist çoğunluğu bu hiçbir şey bilmiyor.

şehir içinde bile en deneyimli gurmeleri fethetmek için Topingler farklı türde harika mutfağı ve atıştırmalıklar montaditos ünlü Orta Çağ, canlandırır. çarpıcı plajlardan günü, takdire, turistler sadece eleştiriler bırakın ve tatil sona erer sadece üzgünüz.

Dünyada kenarında şehir sorunlarını ve endişelerini ve nazik güneşi unutturacak, iyi huylu halk, karnaval sermayenin İspanyol lezzet tüm misafirler belleğinde uzun kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.