SeyahatYol tarifi

Fransa, Nice. Fransa'da tatil. Fransa'nın Nice Şehir

Şehir Güzel (Fransa) - ülkenin başka canlı müze. Bu Baie des Anges'in dışarı sadece otuz İtalyan sınırına kilometre ve bunun bankaları yer almaktadır. Güzel başkentidir Cote d'Azur, insanlar çok, çok zengin turistleri dinlenmek için her yıl geliyor. Bölge ayrıca penthouse, inanılmaz pahalı otel ve butik ünlüdür.

Şehir ve düzeni Yer

Bu tatil beldesi - tipik bir Fransa. Güzel iki bölüme ayrılır ve keyfi değil, ve ses bandı söylenebilir. Kentin merkez noktası bırakılır hepsi Fransız ataları olduğu genel olarak eski evler, kiliseler, tapınaklar, var olan doğuya, Place Massena olduğunu. Kentin batı kısmı gerçekten Akdeniz'in üzerinde kuleleri ve yüksek katlı oteller, restoranlar, kuleleri ve yeni bir elit mahalleler ünlüdür. Geri Nice merkezinde zarif mesire - her turist, bir yürüyüşe biraz temiz hava almak ve yerel manzaranın tadını gider WESTERN Alba,.

Nice bir yolculuk

Harita üzerinde Fransa nerede Her birimiz biliyor. Güzel - Paris'ten 960 km olarak, güney kesiminde yer alan bir şehir. (Birkaç havayolu uçuş hizmeti veren) Moskova'dan direkt uçuş uçmak için ise, yol 4 saatten fazla sürer. Ayrıca Marsilya ya da Paris arasında olabilir Nice olsun. Böylece havada sen bir buçuk saatten fazla harcayacak. tatil kenti Havaalanı Fransız Rivierası kıyısında yer almaktadır. düzlem dikim gidecek zaman, güzel manzarayı pencereden dışarı bakmak unutmayın. Aynı Havalimanından trenle, en fazla 4 milyon avroya mal olacak olan otobüs ile şehir ulaşmak için (içinde 1 euro) veya bir taksi - maliyet mesafeye bağlı olacaktır.

Yerel iklimsel özellikler

kıyıda dinlenmeye Fransız Rivierası başarılı oldu, önceden hava burada ne bilmek önemlidir. Özellikle Nice Fransa, tropikal Akdeniz iklim kuşağında yer almaktadır. Hatta kış aylarında hava daha sonra 13-17 dereceye ısıtılır ve yaz aylarında sütun 30 veya daha fazla ulaşır. Bölge Alpler'e batıdan korunmaktadır olarak, yaz aylarında çok sıcak ve kuru olduğu unutulmamalıdır. Hemen hemen her zaman, güneş parlıyor, ve yağmur mevsimi sadece Sonbahar ortasında başlıyor ve çok çabuk biter. denizde su her zaman sıcak - 25-28 derece. Ama burada yüzme sezonu kapanmış olmasına rağmen, kış aylarında ziyaret etmek de güzeldir. Kar neredeyse hiç durumdur ve güneş çok iyi bir zemin ısıtır.

Kentin Tekerlek. Daha iyi nedir?

Güzel milyonerler ev olmasına rağmen, hareket ve bütçe turist edebilmek için kolaydır. şehrin herhangi kesiminde Her geleni teslim dünyaca ünlü otobüs güzergahı "Azure çizgi" yoktur. Gün geçiş maliyetleri sadece € 4. şehrin her yerinde gidip bir taksi alabilir - her yolculuk en fazla 20 milyon avroya mal olacak. taşıma haliyle komşu kasabaya gitmek de mümkündür. Önemli olan size şehirlerle Fransa'nın haritasının yanı sıra birkaç yüz Euro varken olmasıdır. Cannes'da size 70 Euro almak ve Saint-Tropez - Birden 250. Biz helikopter taksi diyemem - zengin turistler için elbette beldesinde ulaşım en popüler modlarından birini,. Bir kuşbakışı harika manzarayı mümkün olacak: Fransa'nın tüm Güney açmadan önce. Güzel, St Tropez, Cannes, Antibes - şehrin bütün iyi bir bakışta olacaktır.

Fransız Rivierası plajlar

Biz "Fransa" kelimesini duyduğunuzda gözler hemen turkuaz deniz mavisi gökyüzünün ile ve palmiye ağaçları, beyaz oteller, yaz restoranlar yükselen sonsuz manzara arka planı birleştirir güneş görüntüleri yükselmeye önce, "Güzel", "Riviera", ... Bu glamour, parlak ve bu şehirde bile bir plaj tatili doğasında zenginliği. Burada, sadece WESTERN Alba, muzaffer pathos altında yatan bu şehrin ana sahilde. kızlar yakındadır kafe, içinde, şık banyo kıyafetler görebilirsiniz gurme lezzetler ve pahalı şarap hizmet vermektedir. Yakın birçok dev yatlar park iskele olduğunu. Nice bulun tenha plajları şehir dışında biraz olabilir. Bölgenin batı kısmında kayalık plajlar vardır ve doğuda her zaman temiz ve sessiz kumlu koylar, bol vardır.

Güzel ünlüdür mimarisi, Rus anıtlar

manzaraları çok ilginç geçmişi vardır Fransa, her zaman turist işaret etti. Böylece, bu harika şehirde onun zamanında Anton Pavlovich Chehov ziyaret etti. Sonra bugün bir otelde "vaha" dönüştü yerel misafirhanesi, birinde durdu. Ayrıca aynı binada Vladimir Lenin dinlenmiş. binasında ülkemizin iki tanınmış kişilikleri şerefine plaket asıldı.

Ama özel dikkat Nice şehir Nikolaya Chudotvortsa Katedrali, olmalıdır. O Batı Avrupa'da büyük Ortodoks kilisesidir. Burada da Grandük Nicholas, ailesini ve Rus göçmenlerin çok gömülür.

Mezarlık Kokad veya Nikolaev: atalarımızın anısına

Nice topraklarında Fransız arazi parçası sonra ağır topçu montajı için Rus hükümeti tarafından satın alındı. Birkaç yıl sonra Fransa'nın yeni ev oldu Rus İmparatorluğu'nun gelenler için bir mezarlık haline getirmek için karar verildi. Güzel şimdi atalarımızın fazla üç bin gömüldüğü yer olduğunu. İşte böyle Obolensky, Lazarevski, Gagarin, Volkonskie ve diğerleri gibi soylu ailelerin, temsilcilerini yaslanmak. mezarlık da Avrupa'da Ortodoks başka bir küçük alandır Aziz Nicholas'ın şapelin ünlüdür.

yerel mimari ve tarihin Özellikleri

Şimdi Nice özellikleri ile karakterizedir olacağını düşünün. Fransa, ülkesi ve kültürel miras içindedir mekanlar - tüm bu yaşayan bir tarihtir. Bu Roma imparatorlarının yürüyüşü ile başlar. Burada anıtlar bir sürü kalkmalı, Cimiez adlandırarak, şehir kurdu. Bugün onlar yarı yıkılmış ve kalıntıları bakarak, bir zamanlar hamam, arena, antik tapınaklar ve su kemerleri nelerdi, hayal etmek mümkündür edilir. Daha sonra, artık eski kentinde bulunan tüm bu evler ve tapınaklar inşa edildi. Üzerinde Yürüyüş belirli bir rotanın olmadan en iyisidir. Sadece dolambaçlı sokaklarını adımlamak her renkli ev inceleyin. Er ya da geç önünüzde merkez pazarına açılıyor, Place de Gaulle, gelecek.

Nice'nin orta kesimi

Rosetti kabul edilir en büyük ve en güzel olan merkez meydanında, Yakın, birçok lüks saraylar inşa ettiler. Bunlar arasında - Savoy Dükü emriyle on yedinci yüzyılda inşa edilen Lascaris, ikamet. Doğru, Tüm değişiklikleri dramatik ilk cephe mütevazı görünebilir, ancak bu eşik üzerinde adım değer. Kemerli portallar, kemerler, sıva ve dövme, boyalı duvarlar ve avizeler, avizeler, şamdanlar, baskılar, zarif mobilyalar - sarayın lüks basitçe sınır yoktur! Bugün bu bina kimseyi vurabilir müzik aletleri, bir çalışma müzedir. Hiçbir az lüks akım müze Nice Opera olduğunu. gösterimleri her gün sadece bu tarihi binanın lobisinde düşen, ancak, vardır, o mimari sanat eseri olduğunu biliyoruz.

Fransız mutfağı Nice

Et lezzetli yemekler, küçük porsiyonlarda, soslar ve şaraplar için bir tutku - tam da bu özellikler ünlü gastronomik Fransa. Ancak, güzel Meydanı, işler biraz farklıdır. Birçok İspanyol kasaba ile birlikte burası da daha önce bir balıkçı köyü olmuştur. O zamandan beri, geleneksel balık yemek bir restoran açmaya karar mağazalarda bir sürü kalır. Onlar ton balığı ile balık çorbası, sandviç ve salata tadabilirsiniz, tatlı deniz flora yemekleri yanı sıra yosun ve küçük Akdeniz sakinleri gelen aperatifler. Oysa gurme mutfak lüks restoran otellerde yer almaktadır. Orada gidip pansiyonerler olmayan kişiler, ancak bir giriş ücreti ödemek zorunda kalacak olabilir.

shopaholics bir cennet

Güzel yüksek fiyatlara ünlü olduğu bilinmektedir, ancak birçok ürün ve hatta giyim birkaç kuruşa burada satın alınabilir. dükkan Walk burada sık sık hatıra satar çiçek pazarı Cours Saleya, bölgenin sembollerinden ile başlar. Ancak, Pazartesi günü burada masif satmak antikalar geçirirler. Bu ürünler arasında, evde, ev eşyaları, giyim ve mücevher şeyler bulabilirsiniz. İstediğiniz her şeyi satın böylece diğer Avrupa şehirlerde fiyat seviyelerine kıyasla daha sonra bu tür ürünlerin maliyeti, sadece saçma. Eh, eğer Fransa tatil tipik alışveriş olmadan, daha sonra CAP-3000 alışveriş merkezine gitmeyecek. Ayrıca düşük fiyatlarla markalı giysi ve aksesuar satın alabilirsiniz.

yerine bir sonuca ait

Kuşkusuz, gezilmesi gereken ülkelerden biri Fransa'dır. Güzel (fotoğraf makalesinde görülebilir) - sürekli tüm güzelliği yeterince yerel turkuaz suda yüzmek düşük fiyatlarla hediyelik eşya ve öğeleri bir sürü satın almak için istekli turistler ve şehir lüks ile doldurulur güney başkenti, bir türüdür. Burada, yalnızca bir yürüyüş nedeniyle, hatta şehrin sokaklarında yürürken biz alamadım kaç kez size birçok yeni izlenimler vermek ve evde yaşayan altı ay için olacak, sıkılmak mümkün değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.