BilgisayarlarYazılım

"Android" için hangi temizleyici iyi olur?

Android işletim sistemine dayalı bir akıllı telefon kullanırken zamanla çok fazla gereksiz bilgi birikir. Bunlar önbellek dosyaları, eski şifreler, ziyaretlerin geçmişi ve arama, günlük dosyaları, işlemleri ve çok daha fazlası. Zamanla, hepsi tamamen yararsız hale gelir, ancak bellekte cihazlar hala kalır. Bunun olmasını önlemek için, tüm çöpleri bellekten kaldıran temizleyiciler kullanılır. "Android" için ne kadar temiz bir araçtır, makalede anlatacağız.

Çöp nereden geliyor?

Önbellek nedir? Bunlar, tüm programların depoladığı yardımcı dosyalardır. Önbellek dosyaları, metin editörlerinde oluşturulan belgelerin geçici kopyalarını, özel uygulamalarda oynatılan müzikleri, indirilen resimleri ve diğer dosyaları, Google haritalarını içerir. Bütün bunlar hem dahili sürücüye hem de işletim sisteminde "Android" tabanlı akıllı telefonun işletim belleğinde saklanır. Bu ne hakkında? İnternet sitelerinin indirilmesini hızlandırmak ve trafiği kurtarmak için. Sonuçta, hepsi sınırsız tarife kullanmıyor. Bu bilgiye ihtiyaç duyulur, ancak yine de çok fazla dosya biriktikçe düzenli olarak temizlenmelidir. Temizleyiciler, bir akıllı telefon için asla yararlı olmayacak dosyaları kolayca temizler ve böylece boş bellek miktarını artırır. Bazen bu ses birkaç gigabayta ulaşıyor. Aynı zamanda RAM boşalır ve pil ömrü uzar. "Android" için hangi temizleyici iyi olur? Neyse onlar zaten?

1 Temizle'yi tıklayın

İncelemedeki ilk program 1 Temizle'yi tıklayın. Adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca tek bir tıklamayla eski mesajların, indirme geçmişinin ve ziyaretlerin geçmişi, önbellek, arama günlüğü ve medyadaki gereksiz dosyalardan kurtulmaya yardımcı oluyor. Uygulamada ayrıntılı ayarlar yoktur, ancak kullanımı çok kolaydır. Hatta bir çocuk anlayacaktır.

Akıllı telefonu tek bir tıklama ile çöp kutusundan temizlemek için uygulama simgesi masaüstüne taşınabilir. Uygulamanın Japon programcılar tarafından geliştirilmiş olması nedeniyle çeviri çok doğru değildir. Programın Rus adı "Anahtar Temizleme" dir. Fakat bu işle uğraşmaz. Anlamak çok kolay. Birçoğu için, bu Android için en iyi temizleyici. Programın derecelendirmesi oldukça yüksek - 4'in üstünde.

Temiz Master

Belki de "Android" akıllı telefonlar için en ünlü, güçlü ve en iyi temizleyici Clean Master uygulamasıdır . Sadece bir sürü şeyi içerir. Ve kullanıcı arabirimi çok kolay ve kullanışlıdır. Burada, hem çalışan işlemlerin yöneticisi hem de cihaza yüklenmiş uygulamaları yönetmek için yönetici. Programı her şeyi tam anlamıyla temizler: çerezler, önbellek ve tarayıcıların geçmişi. Diğer uygulamalarda bırakılan pano ve izleri bile sildin (Instagram, YouTube).

İşletim sisteminin durumunu analiz eden bu yardımcı program, boyutu 10 megabayt'ı aşan dosyaları dikkate alır. Onlara onay işareti işaretlediğinizde, gereksiz yere kolayca kaldırabilirsiniz. Önceki programın aksine Clean Master, cihazın RAM'ini bile temizleyebilir. RAM'de gereksiz megabaytları temizlemek asla gereksiz olacaktır. Yardımcı programın ilginç özelliği, yüklü uygulamaların tam boyutunu önbellek dosyalarıyla birlikte görüntülemektir. Bu temizleyici "Android" cihazlar için iyidir.

Uygulama Önbellek Temizleyicisi

Başka bir temizleyici programı Uygulama Önbellek Temizleyicisi'dir. İçinde tek seferde tüm önbellekleri hemen temizleyen tek bir düğme var. İsteğe bağlı olarak gereksiz dosyaları silmek mümkündür. Ayarlarda, otomatik temizlemeyi başlattıktan sonra veya belirli bir zaman aralığında yapılandırabilirsiniz. Bazı uygulamalar (oyuncaklar veya kartlar) için önbellek gereklidir ancak aygıtta çok fazla bellek tüketmemek için boyutunu sınırlayabilirsiniz.

Arama Günlüğü Monitörü

Çağrıların ve mesajların geçmişini en iyi duruma getirmek için ilginç bir araç Çağrı Günlüğü İzleyicisi'dir. Bu uygulama, görüşmeden hemen sonra tüm izlerin temizlenmesini mümkün kılar. Aranan numarayla ilgili tüm bilgiler silinir. Ayarlanan zaman aralığından sonra, gönderilen ve alınan SMS mesajları otomatik olarak silinir. İlginç bir özelliği çağrı günlüğüne yanlış bir kayıt girmektir. Günlük, ayrı bir dosyaya aktarılabilir. Ayarlar şifre korumalıdır. Kullanıcı isterse, uygulama meraklı gözlerden gizlenebilir. Ve özel numara çağırdığınızda açılacaktır. Hangi süpürgenin çağrı açısından "Android" için daha iyi olduğunu soran kullanıcılar, bu uygulamayı güvenle tavsiye edebilir.

Öykü Silgisi

Tarih Geçmişi Temizleyici Geçmişi Silgi, geçmişi doğrudan ilgili tüm bilgileri silebilirsiniz. Bunlar, tarayıcılar, çağrı günlükleri, mesajlar, indirmeler, Google hizmetlerinden arama, panoya. Bu yardımcı program hem önbellek dosyalarını da, hem de yüklü olan tüm programlardan derhal siler.

Gelişmiş Görev Yöneticisi

"Android" için temizleyicilerin gözden geçirilmesindeki en son araç Gelişmiş Görev Yöneticisi'dir. Bu temizleyici, gereksiz şeyleri kaldırmaktan korkan kullanıcıların "Android" cihazları için iyidir. Uygulama, işletim sisteminin başlangıç günlüğünü denetler ve istenmeyen tüm işlemleri indirmeyi devre dışı bırakabilir. Bu, akıllı telefon açıldıktan hemen sonra, kapatıldığında veya talep üzerine her an olur. En önemli işlemler burada gösterilmez. Bunlara, örneğin, sistemin grafik kabuğu dahildir; bu olmadan olmadan cihazı kullanamazsınız. Bu nedenle temizlik kesinlikle ağrısızdır.

"Android" için en iyi temizleyici nedir? Her programın kendi avantajları ve dezavantajları vardır ve kullanıcı seçime deneyler yardımıyla birebir yaklaşmalıdır. Sonuçta, yüklü yardımcı program bir şey için çalışmazsa, silebilirsiniz ve yeni bir program ile değiştirirsiniz, bu arada önceki programın izlerini temizlemenize yardımcı olur. Bu tür programlara ihtiyacımız var mı? Kesinlikle gerekiyordu. Sonuçta, kullanıcının "aksaklıklar" ve "fren" lerden memnun olmaması.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.