SağlıkMüstahzarlar

"Asiklovir" - analoglar. "Asiklovir" (tabletler) - yerine daha yorum

Bu hastalık, özellikle bu hastalık Hipokrat tarafından tarif edilmiştir ilk defa, hemen hemen herkesin artık tanıdık herpes gibi. Bilim virüs ile başa ve ona zarar verecek ilaçlar geniş bir yelpazede sunmak için öğrenmiştir. Ama ilaç şirketlerinin ürünlerinin çeşitli lider yer ilacı "Asiklovir" aldı. İlacın analogları az tüketiciye bilinir ve bunların farmakolojik özellikleri lideri aşağı değildir olmasına rağmen. Bu ilaçlarla, biz daha ayrıntılı olarak bakmak olduğunu.

İlaç "Asiklovir" ve onun farmakolojik etki

herpes zoster ve herpes simplex karşı özellikle etkili Bu antiviral madde. yapısına göre purin nükleosit dezoksiguanida, genetik bilginin transferinden sorumlu olan DNA normal bileşenine benzer. Bu nedenle benzerlik ilaca virüslerin daha yayılmasını engeller viral enzimlerin, etkileşim içinde olmak zorundadır. Bu nedenle, ikinci veya üçüncü gününde alımı "Asiklovir" hazırlık (tablet) pozitif dinamikleri. Hastaların ve doktorların Yorumlar bu gerçeği teyit etmektedir.

Etkilenen hücrelere giriş anlamına sonra aktif asiklovir trifosfat gelişmekte olan bir son adım olarak, çok aşamalı dönüşümü geçer. Bu şekilde hemen hemen insan hücrelerinin DNA etkilemeden, tek başına viral DNA'nın çoğalmasını engellemek için izin verir.

tanıklık

sistemik olarak uygulandığında, "Asiklovir forte" tabletler ve diğer ilaç formları derinin etkilenen alanlarda yeni lezyonların oluşmasını önler, kutanöz yayılmasını önlemek ağrı azaltmak ve iyileşme (oluşumunu ve delaminasyon kabuğu) hızlandırır.

Damardan ilaç bağışıklık sisteminin ciddi rahatsızlıklar arka plan üzerinde virüs simpleks Herpes kaynaklanır bulaşıcı süreçler, olan hastalara reçete edilir. Sıkça çocuklar ve erişkinlerde stomatitte araçlar "asiklovir" kullandı.

Buna ek olarak, ilaç herpes karşı etkili olmalıdır, sahip olduğu ve vücudun savunma geri getirme amaçlı immün sistemi uyarıcı etkileri,.

İlaç "Atsivir"

Bu ilaç maddesinin temeli asiklovir olduğunu. Çocuk uyuşturucu herpes önlenmesi veya tedavisi için doğumuyla reçete edilebilir. çözünür tabletler formunda mevcut araçlar, burada, kullanılan ana aktif bileşen yanı sıra, mısır nişastası, kroskarmeloz sodyum, gibi ilave bileşenler , mikrokristalin selüloz, saflaştırılmış talk, kolloidal silikon susuz, aspartam ve aroma maddeleri.

Herpes simpleks virüsü oldu etkeni olan enfeksiyonların bir ilaç "Asiklovir Forte", gibi ilaç reçete. Özel olarak, bir formülasyon, herpes mukozal Epidermis, genital organlara ve herpes zoster etkilidir.

ilaçlara kontrendikasyonu gelince, onların liste küçüktür. "Atsivir", ilacın bileşenlerine yanı sıra böbrek fonksiyon bozukluklarında aşırı duyarlı tavsiye değilse Means günlük diürez az 100 ml. çocuk için risk annenin sağlığı için fayda büyüktür sürece Ayrıca, gebelik sırasında ilaç kullanmayın.

Merhem "Atsigerpin"

Çoğu zaman, herpes neden olduğu deri ve dudakların mukoza enfeksiyonu, "asiklovir" (merhem) reçete zaman. eczaneden satın alınabilir Analoglar ayrıca yukarıdaki hastalıklarda etkilidir. Bu tür bir ilaç temel madde asiklovir kullanılan olduğu bir madde "Atsigerpin" dir.

sadece harici kullanım için tasarlanan ilaç. deri ya da mukozaya uygulanır merhem miktarı, lezyon büyüklüğü tamamen bağlıdır. pamuklu bir bezle veya pamuklu çubukla enfeksiyonu tedavi yaranın daha da yayılmasını önlemek için. Tedavi en az 4 saat aralıklarla günde 4-5 defa yapılır. yara iyileşmesi 5 gün boyunca gerçekleşecek etmezse, tedavi 5 gün boyunca uzatılmalıdır.

ilaçlarının yan etkilerinden gelince, onlar çok nadirdir ve benzeri soyma ve yerel alerjik reaksiyonlar, cilt kızarıklık şeklinde ortaya çıkar. D.

Tabletler "asiklik"

Genital herpes, hem de cildin enfeksiyonları ve mukoza virüsünün yol açtığı, doktorlar hep "asiklovir" reçete mümkün değildir. Böyle bir "asiklik" olarak ilacın analogları, aynı zamanda, yukarıda rahatsızlıkları etkilidir, bu nedenle genellikle hastalar için reçete edilir.


HIV dahil olmak üzere bağışıklık sistemi bozulmuş fonksiyonu olan hastalarda Herpes simplex neden olduğu primer ve tekrarlayan enfeksiyonların önlenmesi için bir ilacın gösterir. Buna ek olarak, ilaç suçiçeği ve herpes zoster için tavsiye edilebilir.

alma aracı zaman "asiklik" dikkatle mide-bağırsak sisteminde değişiklik, böbrek ve merkezi sinir sistemi için izlenmelidir. Bu sistemlerde olduğu ve insan ajanın organları olumsuz etkileyebilir. Yani, ilk dozdan sonra bazı hastalar, ishal, bağırsak krampları ve mide bulantısı kusma olabilir de. Cilt farklı döküntüler görülebilir.

İlacın herhangi yukarıda belirtilen tezahürü olarak durdurulan ve tıbbi tesis danışmak gerekir.

Krem "Atsiklostad"

krem "Atsiklostad" - Böyle dudaklarda stomatit veya isilik olarak atanan ilaç "Asiklovir" çocuklar, bir eczanede eczacı bir analog önerebilir edin. O da topikal uygulanan ve asiklovir içerir.

Ama bu ilaç sadece dudaklarda soğuk yaralar için kullanılır ve kesinlikle mukoz içinde lezyonların tedavisinde yasak olduğu dikkati çekiyor. Gebelik ve emzirme döneminde kullanımı tavsiye edilmez. anne için faydaları kırıntısı gelişimi için olası risklerden üstünse istisnadır.

"Biotsiklovir" tıp

Herpes virüsler tarafından provoke şiddetli enfeksiyonlarda sistemik tedavi için kullanılan bu antiviral ilaç. Bir çözelti, infüzyon için hazırlandığı bir toz formunda, mevcuttur anlamına gelir. burada asiklovir kullanılan bir ana aktif terkip maddesi olarak.

Bir infüzyon pompası ile uygulanan daha sonra klorür üzere su ya da sodyum klorür enjeksiyonu ve 10 ml seyreltilmiş aletlerini kullanmak önce. terapisi, çocuklar için gerekli ise, madde, iki aşamada seyreltilir: İlk - 10 mi tuzlu su içinde, ikinci - yaş gereken dozaj, 1 arasında bir oranda infüzyon çözeltisine eklenir: 5.

Krem "Vivoraks"

Tipik olarak, doktorlar "Vivoraks" merhem ya da krem şeklinde herpes tedavisi "asiklovir" nin dudaklarından çıkarılmış bulunan aşağıdaki hastaları reçete. bunların neden Herpessіmplex virüs ise, bu araçlar mukoza yüzeyleri üzerinde esas ve tekrarlanan enfeksiyon ve cilt döküntüleri de etkilidir. Bu nedenle, reçete yazanlar suçiçeği hastalığı ve Epstein-Barr virüsü.

Krem "Vivoraks" etkilenen bölgeye günde 5-6 kez, her 3 saat uygulanır. Kural olarak, tedavi etkisi zaten tedavinin 2-3 gününde görünür, pozitif dinamikleri gözlenen olmasa bile, tedavi 7-10 gün öncesine kadar devam edilmelidir.

Hamile ve emzikli kadınlara ilacı kullanmaya kontrendike. Onların kırıntıları üzerinde deneyler yürütmek gerektiğini bu yüzden çocuklara krem uygulanması ile ilgili bilgiler de, çok değil. Bir kliniğe gidip uzman tavsiyesi uzmanına almak daha iyidir.

Tabletler "gerpevir"

Herpes ilk belirtileri, doktor ziyareti ertelenmemesi gerektiğini zaman virüs vücutta çok çabuk yayılır çünkü. Hasta muayene ve laboratuvar testleri bir dizi sonra Uzmanı tanı tespit ve tedavi reçete. Bu tür tabletler veya merhemler formundaki bir ilaç "gerpevir" ya da diğer ilaç olarak benzer aktif bileşen esasına göre ilaç "Asiklovir" analogları olabilir.

"Gerpevir" - - zona ve suçiçeği gibi deri ve mukoza zarının enfeksiyonları ile çocuklar ve yetişkinler için belirtilen Bu asiklovir dayalı tabletli ilaç dikkati çekiyor. Çoğu zaman, bu ilaç ciddi immün hastalarında kullanılmak üzere tavsiye edilir.

Anlamı "Gerpetad"

Bugüne kadar, herpes virüsünün neden olduğu şiddetli enfeksiyonlarda, içinde, doktorlar "Asiklovir" (tabletler), daha sık hastalara ilaç reçete. Uygulama, ilacın bir tablet formu enfekte hücrelerin hızlı tahribatına yardımcı olur ve hastanın bağışıklık sistemini yeniden olup.

Ancak, sadece bu rahatsızlıkları ilaç "Gerpetad" atanabilir yardımcı olabilir "asiklovir" anlamına gelir. 800, 400 ve 20 mg tabletler kullanılabilir. Ana etkin madde, bir ilaç Asiklovir, fakat, bir yardımcı bileşen, eczacı kolloidal silikon dioksit, magnezyum stearat ve mikrokristalin selüloz kullanıldığı haliyle.

ilacın yan etkileri göstermektedir. Örneğin, sistemik ilaç alımı hasta için. Bu ilaç CNS etkilediği gerçeği nedeniyle devamsızlık fikirli, bitkinlik, huzursuzluk ve diğerlerinin şikayet edebilir, kendi resepsiyonda araçları sürmek ve yükseklikte çeşitli işleri yürütmek yasaktır .

İlaç "Zovirax"

yenidoğanlarda Herpes hep ilacı "Asiklovir" (tabletler) kullanılmaz. Bu tür toz "Zovirax®" olarak ilaçların analogları daha sık kullanılmaktadır. çözelti hazırlamak için su ya da bir sodyum klorür çözeltisi kullanmak gerekir. aktif madde konsantrasyonu açıkça hastanın yaşına ve rahatsızlığına karmaşık olduğuna bağlı olarak hekim hesaplanmalıdır. yan etkiler başarılı olmak olası değildir ait Aksi takdirde, aşırı dozda ve yakın tezahürü önlemek için.

Ayrıca bunun insanın bu vücuda olduğu için dikkatli, böbrekler durumunu izlemek gerekir bu ilacın kullanılması asiklovir göründüğünü belirtmek gerekir.

"Medovir" tıp

cilt veya mukoza üzerinde uçuk tecelli Bazı insanlar, profesyonel tavsiye ve kendi kendine ilaç için zaman bulmuyorum. Özellikle çoğu zaman tekrarlayan enfeksiyonlara sahip hastaların yapmak. Zaten, bu hastalıkla ilgili bağımsız bir tedaviyi atama nedenle haklıdır inanıyoruz. Ve bu kesinlikle yanlıştır. Örneğin, temel ilaç "Medovir", aynı asiklovir içeren, hastalığın klinik belirtilerini azaltmak ve hatta ağrıyı gidermek için yardımcı olabilir, ancak bozulmuş karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda sorunlar bir çok neden olabilir.

Vekil tıp "Asiklovir" nedir?

tarih hızla birçok herpes, kurtulabilirsiniz ilaçların aralığında, ama liderine hala "Acyclovir" (tabletler) bir aracıdır. Bu ilaç hastalar hakkında yorum kendileri için konuşmak ve kurtarma hızla oluşur ve dozajı ile sıkı bir uyum yan etkileri çok nadir olduğunu göstermektedir.

Ancak, yanlış bu ilaç bir çare olduğunu söylemek ne zaman virüs Herpes simpleks ve Varisella zoster. doktor, hastanın incelemeden sonra ve ilaç bağışıklık sistemini geri yükleyebilirsiniz "asiklovir", analoglar ve diğer ilaçlar, ve onu reçete edebilir laboratuvar sonuçları elde da, herpes yenmek mümkün olacak.

Düzgün bir reçete ilaç yerine bahsediyorduk. Tedavinin önerilen kursundan sonra hasta pozitif dinamikleri gözlendiğinde, bu sadece bu durumlarda mümkündür. Ancak, hastanın durumunu, her durumda etkili ilaçların setini seçecektir can tek doktor, yargıç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.