SeyahatYol tarifi

Aleksin (Tula bölge). Şehir Aleksin (Tula bölge): konumlar, rekreasyon

Harika ve şaşırtıcı şehir Aleksin Tula bölgesi, efsaneye göre, XIII yüzyılın sonunda oluşturuldu. Partinin kurucusu oldu Aleksandra Nevskogo, oğlu ilk Moskova Prens Daniil Aleksandrovich. Ama resmi kaynaklar kent 1348 yılında kurulduğunu göstermektedir. Bu tarih kayıtlı olan Nikon Chronicle. Alexander - Tarihsel ilmi köyün adı Prens Daniel oğlunun adından geldiğini iddia ederler. Yani orada Aleksin. Tula bölgesi 1298 yılında bu isimde bir kasaba buldu. Bazıları Büyükşehir Alexis onuruna seçildi inanıyoruz. O 1354 yılında, şehir içeriğe verildi oydu.

inanılmaz bir hikaye

onun çok büyük değil rağmen bu şehir inanılmaz bir kaderi var. Bu Altınordu boyunduruğun yükseklikte kurulmuştur. devlet gibi, Aleksin ugotovleno birçok testler yapıldı. Bunların sayesinde başarıyla defalarca tekrar yeniden doğmuş küllerinden anka kuşu gibi, imha yenik düşen ve geçti. Şehir Aleksin (Tula bölge) - engellere rağmen, fazla 65 bin kişilik bir nüfusa sahip muhteşem bir köye dönüşmüştür, küçük bir köy, büyük bir hikaye.

Kentin Aktif gelişme XIX ve XX yüzyıl düşer. Onun metalürji ve kereste fabrikası sanayi merkezi olarak aldı o zaman oldu. Aleksin geçen yüzyılın 20-ler olarak, çam ağaçları yakınında ilk ülke sitelerini yerleşmeye başlarlar. Kasaba favori tatil yerim A. P. Chehova oldu. Aşağıda, farklı zamanlarda ve farklı nedenlerle Pasternak, Zhukovski'nin, Polenov, Richter ve diğer eşit ünlü kişiyi vardı.

konumlar Alexina

çok çeşitli cazibe doludur haritada hangi Aleksin (Tula bölgesi), St. Kazan manastır, çekim TV filmi "Welcome veya Dikkat Köpek" ev Bera gerçekleşti bir yer olarak böyle ilginç nesneleri sahiptir. Bir malikane Chertkovs ve diğer pek çok kültürel anıtlar bulunmaktadır.

Bazıları en azından birkaç kelimeyle onlar hakkında belirtilmesi gereken hak. Örneğin, Bira Evi, ya da "konak" - 19. yüzyılın ikinci yarısına kadar uzanan mimari anıt. Eski efsaneler o Çehov kardeşi kaldı bu binada olduğunu söyle. erkekler Avrupa'dan döndüğünde Öyle oldu. Veya "Arktik", çocuk kampı. Bugün sağlık kurumlarının statüsüne sahip ve birkaç yıl önce öncü kompleks oldu. Bu Sovyet filmi "Welcome ya Geçilmez" tüm sakinlerinin bildiği çekildi. Camp oyunculuk, ama durum tamamen farklıdır yoktur.

biyota

Aleksin (Tula bölge) - harika bölgesi, güzel kırsal çevrili. Bu belki de Çernobil radyasyon tarafından kontamine olmadığından bölgede birkaç yerden biridir. Bu nedenle, uzmanlar geliştirilmesi amacıyla buraya gelmek öneriyoruz. Oka Nehri, iki parçaya Aleksin ayrılır - Bölgenin başlıca doğal mirası. Ama bu bölgede tek su, birçoğu değildir. Burada, yaz hiçbiri mutlu bir banyo yapmadan geçerken, çocuklar plaj sezonu başında bekliyoruz.

doğa, onun iğne yapraklı, yaprak döken ve karışık ormanlar, ağaçlar, daha bir yüz yıl numaralandırma, geniş çalı koku ve Aleksin ziyarete turist çağırdı. Bunlar, insan enerjisi ile dolu, ona işaret birçok rahatsızlıkları tedavi ve doğa ile birlik inanılmaz bir duygu vermek için yardımcı olur.

kimin renkli fotoğraf Yukarıdakilerin hepsi teyit Aleksin (Tula bölge), sadece insanlar çekiyor. Yerel ormanlar çeşitli hayvan türlerinde ev sahipliği yapar. Örneğin, kolayca kurt, su samuru, yaban domuzu ya da geyik karşılayabilir. Ve sincap, zemin sincap ve muskrats neredeyse iyi arkadaşları Alexina sakinleri haline gelmiştir. Bir avcının pençesine almak veya kürklü ve şakacı sincap beslemek istiyorum korkmuyoruz, o zaman harika ve fantastik şehre hoş geldiniz.

"Aleksin Bor"

Eh, ve nasıl Aleksin rahatlatıcı lüksünü kendinize tedavisi için? Evet, sadece imkansız! coğrafya ve doğa özellikleri dikkate alındığında, vücudun geri kazanımı için buraya her yıl sayısız kişiyi geliyor. Bunu yapmak ve moteller, Tula Bölge vardır belirleyin. "Aleksin Bor" - Aralarında en ünlü. Bu bir çam ormanı içinde yer alır ve yedi kilometre olmak üzere toplam banliyö tatil bölgesine aittir ve şehir buradan almaktadır. Eşsiz doğa Rusya, çam ormanı mucizevi hava ve Oka yakınlığı - sağlık ve ilham görkemli kaynaklar. Onlar "Aleksin, Bor" harcanan zaman harika anılar bırakın.

tesistir


"Aleksin, Bor" olarak profilaksi ve solunum sistemi hastalıkları, idrar yolu, endokrin ve kardiyovasküler tedavisi düzenlenecektir. Orada başarılı da sinir ve sindirim sistemlerini canlandırır. Onların hastalar yönetim yetişkinler ve çocuklar, sırasıyla, mevsimsel ve kişiselleştirilmiş menü, çevre dostu ürünler için altı chetyrehrazovoe ve beslenmeyi öneriyor. Tedaviye ek olarak, tatil, rahatlamak ve harika olabilir. Bu amaçla bir sinema, kütüphane, voleybol sahası, çocuk oyun odası ve bir bar tüm konforları vardır.

Şehirde Tatiller

Aleksin (Tula bölgesi) arasındaki misafirler, ama burada yaşamaya ve çalışmaya insanlar sadece memnun eder. işin Hafta sonu ve hemen sonra yapmak ve nerede dinlenmek için orada. Ve her seferinde farklı ve eğlenceli bir deneyim olacak. Yerel kulüpleri, parklar, sinemalar ve diğer yerler - Yerel gıda bolluğu olduğunu, park ve meydanlarda DJ'ler, çağlayan çeşme, çiçekli sokak sağladığı müziğin büyüleyici sesler.

Aleksin Tula bölgesinde istirahat çarpıcı tatil ve eğlence kompleksi kanıtlamıştır. Modern ve antik mimari, altyapı, hizmet tam kapsamlı tekrar tekrar buraya gelip yapacak.

Modern "Birlik" Aleksin

Sen büyük bir anlaşma olmayabilir demek? Birlik geçen yüzyılda çöktü. Evet, tüm gerçek, ancak bir imparatorluk, ama sinema değil. Şehirde Sovyet döneminde "Birlik" en prestijli tiyatro düşündü. Aleksin şehir bir değişime uğramıştır ve sinema da değişmiştir. Bina terk edilmiş ve birkaç yıldır çalıştırılmaz. Ama pahalı bir, görkemli onarım sonrası tekrar burada filmleri gösteriyor.

Sadece bugün sinema ve bir kültür ve eğlence merkezi değil adildir. O an önce halkın tüm nesiller için en favori yerlerinden şampiyonluğunu kazandı. Daha önce "Birlik" tek sinema ve şimdi iki adede kadar. Yine de yabancı filmleri gösterir, ancak yönetim yakında yerli kiralama ve film çalışmalarında başlatmayı umuyor.

Alexina hayatında Ünlü kişilikleri

Başka şehir gibi, Aleksin tarihsel kişilikler ilişkili efsanelerle büyümüş (Tula bölge), daha önce burada yaşamış. Yani, şehirden uzak kendisi köydür Kolyupanovo olduğunu. Bir kez oldukça uzun mübarek Euphrosyne orada yaşadı. Bölgede her yerinden ona kadar, insanlar yardım talebinde geldi. Çeşitli hastalıklardan iyileşmek için Kadın iyice mümkün. Yaşlı bayan nehir Proshenki yakın yürümeye ekledi. Burada, sakin ve tenha bir yerde, o kendi ellerini esirgemeyen, o iyi bir kazdık. Ona gelen insanlar, o bu kuyudan su içmeyi söyledi.

Euphrosyne öldü ve 1885 yılında gölet üzerinde ahşaptan yapılmış küçük bir şapel inşa edildi. Kutsal Ruh'un asıllı bayram oldu zaman, şapel kutsandı. Geçen yüzyılın başında, şapel yıkılmış ve onun yerine yenisini inşa etti. Yıllar içinde, burası onun restorasyonuna katılan kimse çürümüş olan. Ama insanlar şifa kaynağının gücüne inanıyorum devam etti. Buraya gelip Aziz Euphrosyne gelen şifa istemeye devam etti. Ve işin garibi, onu alır. Sadece yıllar sonra şapel tekrar açıldı.

Canlı ve Prosper

tüm ülkenin zor ekonomik duruma rağmen, Aleksin gelişmeye devam ediyor. Tarımsal küre gelişmekte işleyen sanayi işletmeleri vardır, yeni bir kültürü doğar. Bu şehir çok trajik anlar kaderi olmuştur boşuna değil. O durmak ve bütün bu üstesinden gelmek zor günümüzde, onları dayanmış. Onun gücü ve enerji doğal çevre ve muhteşem Oka türetilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.