KanunDevlet ve hukuk

Bu çalışma kitabındaki doğru girdiyi yapmaktır ne kadar önemli

Arasında personel belgelerin mutlaka herhangi işveren sorar tane var bir iş başvurusu sırasında. Bu önemli belge - Çalışma kitabı. Bu işçinin bütün hayatını yansıtır. Çalışma kitabında ilk giriş genellikle başında yapılır kıdeme çalışmalarının ilk yerde. Genellikle, herhangi bir akademik kurumun bitiminden sonra gerçekleşir. Genç profesyoneller, teorik bilgi aldı becerilerini uygulamak için, uygulamada, ülkenin işletmelerde de işe gitmek.

Belgeyi Dolum başlık sayfası ile başlar. pasaport, sertifika veya herhangi bir eğitim kurumunun diploma: verilen çalışanın kişisel belgelere dayanarak şirket personeli hizmet uzmanı yapma İstihdam kayıtları. Sonra giriş istihdam öncesinde alınan eğitimin ilk sayfasında yapılır. Herhangi çalışma kitabı dört bölüm gereklidir içerir. Bunlardan birincisi - seri numarası kayıtlardır. notların sonraki tarihe - Bu ikinci bölümde takip eder. Sonra, üçüncü bölümde, çalışma kitabında çok girdinin direkt olarak ödemek. Bu eğitim, askerlik, istihdam, işten çıkarma veya aktarımına ilişkin bilgileri olabilir. Son (dördüncü) bölümünde giriş için bir temel sağlar. Bu sertifika olarak hareket edebilir , askeri numarası ya da seri numarası ve veriliş (veya yayın) tarihini belirten zorunlu olan bir düzen. İş kayıtlarının mutlaka okunaklı ve tercihen yamalar olmadan gerçekleştirilmelidir.

yardımcı olmak için kadrolar davranış kurallarını ve böyle bir belgenin doldurulması içeren özel bir bildiri yayınladı. Bu ayrıntılı olarak tüm gereksinimleri açıklanan ve her durumda istihdam kayıtlarının bir örnektir. İstisnasız, tüm girişler çeşitli "özgürlükler" olmadan bu örneklere uygun olarak kesinlikle yapılması gerekir. değişikliklere Her bilgi istihdamda çalışan açıkça kaydedilmelidir ve tam gerçeğe karşılık gelmektedir. Onay yapılmış olduğu temelinde belge (sipariş) 'dir. düzenin ifadeler zorunlu olarak kayıt uymalıdır. Son sütun belgenin tarih ve sayısını gösterir. Onlar mümkün arşiv verilerine bakarak bilgiyi doğrulamak için yapmak.

Çalışma kitabı sadece personel hareketlerinin kaydını içerir, ama aynı zamanda veri teşvik ve ödül çalışanları için. belirlenen sayfa içinde Bunu yapmak için. Bunlar talimatlarda belirtilen örneklere uygun olarak doldurulur.

istihdam veya görevden alınması için: Çoğu zaman herhangi bir çalışanın çalışma kaydında yapılan girişlerin iki tipi vardır. Resepsiyon bilgiler genellikle kısaca konular siparişlerin özünü ifade olduğunu. Görevden ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı olabilir. Bu İş Kanunu ilgili maddeleri ifadeler belirten sıraya göre belirlenir şartlarda personel subayı idi. Bir varsa kendi istekleriyle işten çıkarma, çalışma kitabındaki giriş açıkça nedenleri ve yasal çerçeveyi gösteren getirilir. Bu durumda nedeni de yasal çerçeve uygulandığı olarak İş Kanunu maddesi 77 çalışanın kendi arzusu. Bu makale 11 öğeleri içerir. Onlar işçi daha önce sonucuna sonlandırmak için bir arzusunu dile nedeniyle hangi koşullarda ortaya iş sözleşmesini. Belgede bir giriş yapma, personel subayı taraflar arasındaki istihdam ilişkisi sona erer hangi temelinde maddenin ilgili paragrafı işaret etmek zorundadır.

Tüm girişleri düzeltmeler olmadan çalışma kitabında yapılmıştır olması arzu edilir. Ama bazen yanlışlıkla işçiler kadro hizmet hatalar olabilir. Gelecekte onlar yeni bir konuma ya da cihazda çalışan için sorunlara yol açabileceği için bu durumda, İK profesyonel, buna göre düzeltilmelidir emeklilik tasarımında sonrası sağlanan faydalara.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.