Haber ve ToplumÇevre

Galiçya, İspanya: tarihsel bölge ile ilgili bilgiler. Plajlar ve Galicia turistik

Galiçya (İspanya) olarak bu bölgede Hakkında, o her Gezgin bilmiyordum. Turistler giderek daha büyük bir plaj tatili veya belirli bir durum için kültürel ve tarihi değerinin bir şehir ve dünya için popüler tatil seçiyor. Bu arada Galiçya - bu dinlenme için cazip bir yerdir. Burada, eşsiz doğa hiçbir sorunlarını ve turistlerin kalabalık vardır, güzel mimari ile birleştirdi. İşte dinlenmek için bir yerdir.

Galiçya ilgili bazı bilgiler

Galiçya - Ülkenin kuzey-batısında yer almaktadır İspanya'da özerk bölge, tarihi alanı. Güney tarafında da Portekiz ile komşudur ve doğudan - Asturias, Castilla y León ve hangi özerk bölgelerdir. Bölgenin batı kısmı Atlantik kıyısında toprakları işgal ve kuzey - Biskay Körfezi.

Lugo, La Coruña, Pontevedra ve Ourense ve idari merkezi Santiago de Compostela kenti: Galiçya (İspanya) birkaç ilde oluşur.

2008 yılında nüfusu 2.783.000 kişi oldu. Bunlardan, 94 300 sermaye bölgede yaşamaktadır. Vigo Pontevedra'nın eyaletinde bulunan büyük şehridir. Yılında 297 000 kişi yaşıyor.

Galiçya, ne için olduğunu

Özgün kültüre sahip bir bölge, bu konuda büyük bir etkisi İspanya'nın geri kalanında hiçbir tarihsel bağlantısı vardı - sayılar ve coğrafi verilerden hareketle, Galiçya söyledi edilmelidir. O bölge kendi bireyselliğini muhafaza başardık böylece olduğunu.

25'den fazla asır önce, Keltler orada yaşadığı bilinmektedir. Bu gerçek çok mimarlık ve sanat, gelenek ve göreneklerine yansımaktadır. Şimdiye kadar, yerleşim kalıntıları vardır. Sonra Romalılar yaşadığı toprakları, bir süre sonra onlar Araplar buraya taşındık sonra Vizigotların ve değiştirildi. Ama yine de Keltler bölgenin kültürel ve mimari değerlerin gelişmesine büyük katkılarda olduğunu.

bölgede iklim koşulları

Galiçya (İspanya) alanında ılıman bir iklime sahiptir. Kışlar yağışlı ama sıcak ve yaz çok sıcak değil. konforlu bir konaklama için ideal koşullar, bir plaj veya daha fazla gezi amaçlı olup olmadığı.

15-20 derece, sıfırın üzerinde - bölgenin kuzey kısmı farklı minimum kış + 5 ° C sıcaklığı ve yıldır. Güney taraf + 27-34 ° C Ağustos ayında burada sıcaktır

Yüksek nem nedeniyle, rahat kendinizi bitkiler hissediyorum. Bu nedenle, bölge "yeşil" denir ve İspanya'nın diğer bölgelerden daha fazla park ve doğa rezervi vardır yani.

turistler için dinlenme alanları

neyse yılında Galiçya parçası ziyaretçi getirdi, onlar tatil için çok hoş bu alanı bulacaksınız. yeşilliklerin içinde gömülü uygun renkte olan birçok balıkçı köyleri, çeşitli manzara, parklar ve rezervler, pitoresk koyları ve dinlenme için hoş plajlar. bölgesi kaplıcalar vardır, ekolojik olarak, bu nedenle, genel sağlık için uygundur.

Galiçya (İspanya) kendi topraklarında bu tür turistik bölgeleri üzerindeki:

  • takımada Islas güzel plajlarıyla ünlü Vigo koyunda bulunan Cies, ve kuşların yaşadığı koruma alanına sahiptir;
  • Rias Altas bile burada birçok plajlar ve oteller ve uçurumların şaşırtıcı güzellik vardır;
  • Rías Baixas sadece bir yer görülmeye eğer değer olduğunu Gezinin amacı - parklar ve rezervleri ziyaret.

Plajlar Galiçya (İspanya)

Bölgedeki Kıyılar onlar her zevke ve renk, demek, çoktur. en güzel bölgelerinden biri Ribadeo eski liman. Ondan Vivero'deki için okaliptüs ormanları ile çevrili kolaylık kıyı bölgelerinde, zinciri çalışır.

Ayrıca, Ortigueira ilçesi yakınlarında, gezginler rahat bir koya buluşacak. İnsanların nadirdir kumsalları, doludur. Bu nedenle, defne çok temiz.

Cape Ortegal bölgenin kuzey ucunda yer alır, üstüne hangi San Andrés de Teyhido ortaçağ sığınak duruyor. sözcüklerin ötesinde - Panoramik görünüm sunuyor.

Issız plajlar Cape Cape dan önce Corunna giden yolda bulunabilir. Ayrıca, yol boyunca sayısız ortaçağ kaleleri ve manastırları buluşacak. Burada beyaz kum ile mayınları Minho bir plaj, seçebilir, mağaralar ve lagünler ile sörfçüler için ideal bir Praia del Orzán, ve Praia Al Katedrais. Ayrıca sörf uygulamak için Melide (Galiçya, İspanya) aynı adı taşıyan plaj köyünde yer almaktadır. Bu Ria de Vigo batı kıyısında yer alır.

Birisi rahat bir dinlenme kullanılırsa, çok uzak olmayan Vigo veya Baiona gibi büyük şehirlerden plajlara dikkat. Onlar her zaman bir sürü insan vardır, ama aynı zamanda altyapı çok daha iyi gelişmiştir.

Popüler plaj Yukarıda bahsedildiği Melide (Galiçya, İspanya), çağrılabilir. Bunların her biri kendi avantajları ve özellikleri vardır çünkü sonsuz sahil tüm alanlarda, çok uzun olabilir tanımlamak. Örneğin, vahşi kayalık "Sahil Ölüm" batıklarda maksimum sayıda orada meydana geldiği bilinmektedir.

Galiçya (İspanya): konumlar

Santiago de Compostela Katedrali - İspanya'nın en önemli yerler.

Santiago de Compostela - tarihi anıtlar dolu tarihi bir ilçe. Bu, bütün, manastırlar ve kiliseler üzerinde.

Galiçya gibi, hangi II yüzyılda dikilmiş bir Roma köprüsü, surlar ve Herkül Kulesi, dahil etmek, Roma İmparatorluğu'nun tarihi eserlerin dikkat değer.

La Coruña yılında yanı sıra tarihi İspanyol bölgenin geri kalanı, birçok ortaçağ kaleleri ve manastırlarda. Örneğin, San Antonio, Santa Barbara, Santa Domingo.

Vigo ise hayvanların ve kuşların birçok türleri ile bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Galiçya - her şeye rağmen, onun vahşet sürdürmeyi başardı İspanya'nın çok eski bölge. Bu çok büyük bir vahşi ve donanımlı plajlar, eski evler ve hatta yüzlerce yıl sonra, çok iyi görünüyorsun ortaçağ binaların çok miktarda. Galiçya huzur arayan ve belki de biraz arzu vücudunuzun iyileşmek olan bu turist dinlenmek için idealdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.