KanunDevlet ve hukuk

Kamboçya Bayrağı açıklaması ve değer

Kamboçya Krallığı - Güneydoğu Asya'da küçük bir ülke. Birçok ülkede ulusal karakterine aksine, Kamboçya devlet bayrağı, tarihi ve coğrafi özelliklerini yansıtmamaktadır. O, bu ülkeyi bildirir ve temel ilkelerini ve halkının felsefesini birleştirir.

Kamboçya Bayrağı: fotoğraf ve açıklama

bayrak arması ve marşının yanı sıra devletin ulusal sembolüdür. Bu 2 bir en-boy oranı ile bir dikdörtgen şekle sahiptir: 3. Kamboçyalı bayrağı ilk kez 1948 yılında onaylanmış ve 1970 yılında iptal edildi. Onun Yirmi üç yıl yeniden onayladı.

onun sloganı "Millet, Din, Kral" dahil ülkenin temel değerler. Bu Kamboçya bayrağı görüntüler. Onun paneli farklı büyüklükte yatay çizgili ayrılmıştır. Üst ve alt genişlik boyutu ¼ şerit mavi renkli. Aralarında kırmızı bir şerit, bez yarısı büyüklüğündedir. Onun ortasında bir tapınak göstermektedir.

mavi renk gökyüzünün ve saflık ile ilişkilidir. Ülkenin cetvel yüksek güçleri ve insanlar arasında aracı olarak kabul edilir olarak burada o monarşi ve kraliyet gücünü ifade etmektedir. Kırmızı renk Kamboçya sakinleri temsil eder ve onların cesaretini gösterir. Beyaz Tapınağı - bayrağının ortasına yerleştirerek insanların yaşamında önemini belirtir, dinin sembolüdür. Aynı zamanda adalet demektir.

Ne Kamboçyalı bayrağına bir tapınak?

Angkor Wat - krallık bayrağı gerçekte tapınak mevcut, soyut silüet, ancak somut tasvir etmez. Bu Kamboçya'da değil, aynı zamanda tüm dünyada sadece ibadet en önemli yerlerden biridir. İnşaat XII yüzyılda ortaya çıktı ve büyük bir tapınak kompleksidir.

Bu Hindu tanrısı Vishnu adanmıştır - Evrenin baş veli. Angkor Vat Yunan Olympus gibi, tanrılar yaşadı, tapınak-dağ tipi, tarafından yaptırılmıştır. Bu nilüfer andıran beş kuleyle, bir hendek ile çevrili ve yaklaşık iki yüz metre genişliğinde oluşur. merkez kule 65 metre yerden yükselir.

Karmaşık UNESCO Dünya Mirası kuruluşa aittir. O dünyadaki en önemli arkeolojik alanlar ve Cambodians için tarihsel sadece olmasının yanı sıra dini önemi yoktur. Bugüne kadar, burası yerel halk büyük bir saygı ve onurla muamele edildiği için bir tapınak.

Krallık Tarihsel Bayrağı

ülkenin tarihindeki XIX yüzyıl XV gelen dönemi "karanlık zamanlar" denir. Ardından, ünlü bayrağının ilk hareket. O milden başlar nokta olan sarı bir üçgen, beyaz kumaşın bir görünüşe sahipti. Üçgen ince yeşil anahat tarafından kuşatıldı.

1863 yılında Fransız himayesi sırasında o Kamboçya modern bayrağına yakın geldi. Kırmızı zemin üzerinde bulunan beyaz tapınak ve çevre üzerinde bulunan mavi ince şerit.

Bundan sonra, bayrağın bileşimin birden fazla değiştirildi. Japon işgali sırasında, örneğin, o kırmızı bez şeklinde dört beyaz karelere üstlendi. Bunlar ince beyaz bir çizgi ile bağlı ve merkezde bir beyaz kare oldu edilir.

devrinde Kızıl Kmerler bayrağı farklı bir ölçek satın aldı. kırmızı tuval üzerinde çok kabaca bunu tasvir Angkor Wat, altın bir silüet tasvir. 1989 ile 1991 yılları arasında. ülke çapında mavi ve kırmızı çizgili arka plan üzerinde altın bir tapınak ile bir bayrağı vardır. Modern bayrak, iki kez o sıkıca resmi sembolü olarak yerleşik son kez onaylandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.