KanunDevlet ve hukuk

Nasıl Kutbu Kart almak için? Kayıt, kutbunun Kartında mülakat soruları, cevapları ve vize

Kutbu Kart - 2008 yılından beri, BDT ve Baltık ülkelerinin vatandaşları özel belge alabilirler. Bu nedir? Ne ayrıcalığı sahibi verir? Son soru hakkında mitler bir dizi geliştirdi söyledi edilmelidir. De ki, Kutup Harita vize veya daimi ikamet için bir izin etmesi demektir. Bu yazıda bu gerçeğin ne öğrenmeye çalışın ve edecek - bir efsane. Biz de bu nasıl uzun bir süreç gerektirir aşamalarında Pole ait Kart almak için size ve Başkonsolosluğunda başarısızlığı önlemek için dikkate alması gerekenleri bilgiler.

Nasıl belgenin bu tür yaptılar

Polonya'da bazı Rus İmparatorluğu'nun bir parçası idi sonra kendi vatandaşlarının birçok doğu taşındı. İnsanlar Sibirya'da ağır kürek sürgün edildi ve İkinci Dünya Savaşı sonrası, Polonya ve Sovyetler Birliği arasındaki sınır batıya taşındı. Mazovie ve Podkarpacie Belarus ve Ukrayna'da taşındı. Pole (Karta polaka) ait Kart - henüz tarihi vatanlarına ile kültürel ve manevi bağları kaybetmemişti olanlara dönüş çağrısı bir belgenin, hakların bazı kendi yurttaşlarına tarafından memnun. Bu Leha Kachinskogo başkanlığı sırasında kabul edildi ve 2008 yılından bu yana Baltık cumhuriyetleri ve BDT ülkeleri vatandaşlarına basıldı.

Haritalar için başvurabilirler Kimler

belgeden mantık gelişimini izler gibi, etnik Polonyalılar verilen ve yalnızca bu gibi hissedenler edilir. "White Eagle kalbinde öylesine uzundu (ülkenin sembolü, armasında bulunan), - dedi Lech Kaczynski -. Elleri onunla bir kağıt artık doğduğu" Bir Pole duygu olduğunu kanıtlamak için, dil, tarih, bilgisini göstermek gerekir coğrafya, siyasi bu ülkenin sistemine. Ayrıca soy köklerini kanıtlamak gerekir. (Belgesel onların Polonyalı kökenli kanıt ve onlarla ilişki ile) en az bir büyük dede veya büyük annesinin aile ağacı üzerinde olması Yeter Kutbu'nun Kart sahibi olabilmektedirler. Eğer bu ülkede yaşayan akrabaları olması gerekir bir efsane vardır. Bu doğru değildir. Atalarının bu Devletin topraklarında doğmuş olmadığını nasıl Kutbu Kart almak için, zaten öldü? Bu durumda, ibra için bir istek ile arşive bakın.

Bu belgede sağlanan faydaları nelerdir

anavatanları ile manevi bağları yeniden birleştirilmesi ile bağlantılı olarak derin bir ahlaki memnuniyeti yanı sıra, Polonya kart biri sahibine ayrıcalıklardan verir. Aralarında Baş - Bu birden çok girişi olan uzun vadeli vize almak için bir fırsattır. Sen ülkedeki en azından yılın 365 günü kalabilir! Ancak, bu vize Kutbu'nun Kartta - Schengen değil, ve batı kordonlar kesişimi Rzeczpospolita size para cezası ve sınır dışı edilebilir. Kart sahibinin Kutup ayrıca yasal olarak bu yetkinin başka makbuz olmadan istihdam edilecek hakkına sahiptir. Böyle bir kişinin vatandaşları girişimci faaliyette bulunamaz ile Aynı şekilde, her düzeyde parasız eğitim alabilir ve acil durumlarda - ve tıbbi bakım. Eğer (devre dışı, emeklilere, vb. D.) avantajlara sahip ülkenin herhangi kanunlarına tabi iseniz, Sen% 37 indirimli olarak tren biletleri satın alırken kullanabilir ve ücretsiz olarak Polonyalı müzeleri ziyaret etmek.

Belge için ne kadar süre

Lehlerin Kartı on yıl süreyle geçerlidir. Bu sürenin dolmasından önce üç ay uzatılmasını uygun uygulama ile Konsolosluğu başvurmalıdır. Nasıl çocuğa Kutbu Kart almak için? Her iki ebeveyn bu belgeyi varsa, sorunlar ortaya gerekmektedir. Çocuk çok küçükse, dilekçe veliler tarafından ifade etti. minör 16 yaşındadır, o belgeyi almak için bir arzusunu dile getirdi. Kutup kart yalnızca bir ebeveyni varsa, ikinci bir konsül varlığında bu belgenin bir oğlu veya kızı verilmesine ilişkin onay dile getirdi. çocuk erginlik yaşına ulaştığında olursa olsun gönderildiği tarihten itibaren bir yıl sonra geçerliliğini kaybeder, Pole map. On yıldır bunu yenilemek gerekirse, çoktan yetişkin bir kişi Konsolosluğu ile şikayet formu doldur haline gelmiştir. Bir kişinin Polonya vatandaşlığını kazanır Ayrıca, belge geçersiz olur. Bu ülkede yasal oturma izni durumunda gerçekleşir.

Bir harita Kutup kayd

Şimdi bu açgözlü belgeyi elde etme karmaşık bir süreç uzun ama düşünün. Bir hesap oluşturmanız gerekir Başlamak için bu bir görüşme için randevu yapmaktır. Bu toplumda yapılmalıdır. Eğer Grodno'da kayıtlı Örneğin, Polonya Büyükelçiliği Minsk'te sen kabul etmeyecektir. Vatandaşların Kayıt kurallarının konsolosluk bölümünün her biri. Bir yerde sadece telefonla yapabilirsiniz. Ama Ukrayna topraklarında sitesinde kayıt için gereklidir. Polonya dilinde doldurulmalıdır anket, ayrıca internetten indirilebilir. Not Tarih ve görüşmenin süresi başvuru elektronik posta kutusuna geliyor. Genel bir kural olarak, kayıttan sonra bir kaç ay sonra almalıdır.

Kutbu Karta Röportaj

Korkulacak bir şart değildir! Ezbere okumaya tutmaz Mickiewicz şiirleri (gerçi kısa alıntı öğrenmek müdahale etmeyen konsolos vurmak). yasanın kendisi Kutbu Kart belirtildiği gibi, bu belgeyi almak için olduğunu iddia eden kişi, en az argo Polonya dilinin temel bilgi, hem de gelenek ve göreneklerin çat pat göstermek gerekir. konsolos, röportaj yapan hizmet dost davranması değil "doldurmak". Konuşma rahat bir tonda yapılır. Eğer bölge hakkında neler biliyoruz Pole ait Kart istiyorum neden kendiniz hakkında konuşmak istedi. büyük şehirlerde, dağ, deniz bahsetmek yeter, dünyaya tanınmış bilim insanları ve kültürel figürler çağırdı. Sen Polonya'da kutlanan dini bayramlarda hakkında istenebilir.

Haritalar alınıyor

Konsül belgeler etnik köken kanıtlayan kabul ederse, nefalshivye, dil bilgisi ve geleneklerin seviyesi yeterlidir ve samimi tarihi vatan katılmak için arzu, bu size Polonyalı millete mensup Bildiriminde bir imza verir. Bundan sonra, sen Maps almak için gelebilir bir süre (genellikle bir ya da iki ay), gösterir. Bu durumda, hiçbir vize ücret değil! Kutup kart birden başvuru sahiplerine, bayram havasında verilir.

kültürel toplumların Arabuluculuk (yerel dernekler)

Nasıl basit şekilde Lehlerin Kart almak için? Ukrayna ve Beyaz Rusya, yerel hücrenin büyük şehirlerde ulusal azınlıkların. Polonyalı kültür merkezi katılmak için iyi olurdu. Üyelik ücretleri küçük var, ama arabuluculuk yardım tür organizasyonlar size hatırı sayılır sağlayabilir. Birincisi, bu hücrelerin başkanları Büyükelçiliği veya Polonya konsolosluk ofisleri ile sürekli temas halinde. onlarla telefonda ulaşmak ve kaydetmemiz nedenle kolaydır. Beyaz Rusya'da, örneğin, asıl sorun Konsolosluğu aramak adildir. Eğer üç yıl boyunca dernek Üye kalmak için gidiyoruz eğer İkincisi, ulusal azınlıkların kültürel faaliyetlere aktif katılımını onaylayan bir sertifika almaya hak kazanabilir. Onların Polonyalı kanıtlayacaklarına gerekli belgeleri yoksa, bu tür ifadeler yeterli olabilir. Ve üçüncüsü, fraternities insanlarla uğraşırken, sen bölgenin tarihi ve kültürü açısından kendi ufuklarını genişletmek, konuşma deneyim kazanacaklardır. Bu da size röportajda Kutbu Kartta sorulara cevap yardımcı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.