FormasyonÖykü

Bisiklet icat zaman? bisikletin tarihçesi. Tekerleği yeniden tarihçesi

önemli ölçüde bir insanın hayatı kolaylaştırmak herhangi ciddi buluş yeteneğine sahip olduğu gibi, bir bisiklet yaratılış birçok aşamalardan geçmiştir. Bugüne kadar bu popüler gelişiminin ilk aşamalarında günü, küçük aracın bilinir, daha doğrusu tahrif bunların çoğu, çeşitli bilgiler vardır.

tarih öncesi

Buluşun bisikletin tarihçesi yaklaşık 5-6 bin yıl önce gerçekleşen ilk tekerleğin görünüş, kaynaklanır. Bu keşif büyük ölçüde taşıma basitleştirilmiş, ancak zaman içinde insanların atı çekiş kullanımına geçiş yaptı. hareketlilik ve ulaşım ihtiyacı olarak sadece en meraklı ve ilerici mekaniği büyüdü ve mühendisler kökten yeni bir şey yaratmak düşünmeye başladım.

ilk prototip

Şimdi bunun için ilk bisiklet olarak kabul edilen belirlenmesi gerekir çünkü, bisiklet icat hangi yılda söylemek çok zordur. Yaklaşık dört yüz yıl önce, Hollandalı matematikçi Simon Steven görünüşte oldukça pratik bir fikir geldi. O kullanımı hakkında düşünce rüzgar gücü o hiç olacak eğer ekipleri taşımak için, ancak rüzgar elverişli olduğunu belirlemek mümkün değildir, çünkü bu tür fikirlerin uygulanması, aptallığıma görünüyordu ve.

Daha sonra, mühendisler ulaşım için kendi gücünü kullanabilir düşündük. bu tür ilk araç saatçi Stefan Nyurnbera Farflerom dan 1685 yılında inşa edilmiştir. Bu, kolu kullanılan hareket için üç tekerlekli arabası oldu prensibine göre çalışır hareketinin Rider çevirmek oldu.

Ama haklı olarak bisiklet icat tarihten yılı olarak kabul edilebilir? Zor, çünkü bu cihazlar her yerde karşımıza çıktı ve o belirlemek zordur ilk bu kopyasının olup olmadığını.

Rusya'nın ilk prototip

istisna ve Rusya oldu, ayrıca böyle bir cihaz oluşturmak için çalışır vardır. 1752 yılında kale bilim adamı Leonty Shamshurenkov modern bisiklet andıran bir şey yarattık. sözde "samobeglaya puset" Bu cihaza verildi.

Dört yıl sonra, Ivan Petrovich Kulibin, tanınmış mühendis, uzmanlık çeşitli bölgelerinden 30'un üzerinde başarılı projelerin yaratıcısı oldu icat üç tekerlekli "samokatku". Bu cihazda, bir manivela sistemi vasıtasıyla karmaşık tekerleklere aktarılan kuvvet pedal çevirme ile sürücü. Şimdi sıra bisiklet yazarı oldu icat ve kim nerede söylemek zor, ama ilk girişimler gelecek keşifler için iyi bir zemin haline.

İlk kimdi?

Bu popüler aracın geçmişi artık ne kadar süre ve zor olduğunu düşünürsek, araştırmacılar ve tarihçiler bu konuda tam anlaşma ulaşamaz. Bazıları Rönesans Leonardo da Vinci'nin ilk büyük ustası olduğunu düşünüyorum. Bu büyük bir sanatçı ve mucit henüz deşifre edilmemiş birçoğu birçok çizimler ve maketlerini, gittikten sonra. Bu düzenlerden birinde Velikiy Leonardo Modern bisiklet benzer bir şey boyadı. Belki de bisiklet tarihini bundan sonra başlar farz gerekir?

ilk kopya

ilk derece kuruluşunun resmi tarih Parisli bilim adamı bir cihaz iki tekerlek oluşan ve çapraz ahşap kemerleri ile bağlayarak yarattı 1808, olarak kabul edilir, ama çok ilk örneği bir direksiyon veya pedallar olmamıştır. Nasıl bir hareketti? Çok basit: yeryüzünün ayaklarının tarafından püskürtüldü binici.
Bu hareket için ilk cihaz belirgin beş yıl yani ilk kontrollü tekerlek, birini yaparak tasarımını değiştirdi Alman ormancı Carl von Dreiser, modifiye edilmiş olduğunu.

mevcut haliyle bisikletin gelişimine önemli katkı çalışma elle yürütülen böylece vites kolu sistemi tasarlamıştır çalışan Dalzelya basit bir gelişmeydi. Bir binici eli çabuk yorulur gibi, Dalzel buluşunu değiştirdi ve tüm kolları bacakları yardımıyla hareket emin olduk. Büyük olasılıkla, bu modern görünüme mümkün olduğunca yakın tekerlek icat edilmiştir an oldu.

Dalzelya başarılar seri üretim ve bu cihazın kullanımına açtı, ama sadece ilk bisiklet ilginç oyuncaklar gördük üreticileri, dikkatini çekmemektedir. Bunlar çocuğun güvenliği için üçüncü bir tekerlek eklemeye karar verdi, ama cihaz yine nadir kalır ve bunun yaygın değildi.

İlk çelik bisiklet

1865 yılında, mühendisler Fransız bilim adamları Michaux ve LALLEMENT haline gelmiştir ilk çelik bisiklet Avrupa'da oluşturuldu. Ancak, cihazın tekerlekleri demir kenarlı ahşap idi. Bu modellerde, birinci tekerlek (1,6 m çapında ulaşabilir) anlamlı olarak daha ayarlanabilir, bu yüzden bu tür ilk kopya "Örümcek" gayri ismiydi.

Bu ürünün ağırlığı yaklaşık 35 kg ve elde edilebilir hız 20 km / saat ila 12 'e eşitti. Çağdaşları, bu cihazı kullanmak, onlar bisiklet zordu bile oturup, yönetmek oldukça zor olduğunu söyledi.

1869 yılında ilk bisiklet de kimin yazar bir İngiliz Cowper oldu bir daha değişiklik vardı. O sadece ünitenin gidişatını basitleştirecek, standart bilyeler olarak eklenmiştir.

bisiklet, modern formda ne zaman icat edildi?

1884 yılında satın alınan cihazın son hali, ne zaman ön ve aynı büyüklükte çelik arka tekerlekler. Arka çok büyüktü ön tekerlek, birçok travmatik durumlara neden gerçeğiyle başlatılmıştır.

"Bisiklet" adlı yeni modifikasyonu verildi. O hızla dünya çapında popülerlik kazandı ve XIX yüzyılın sonuna kadar zaten en popüler araçlardan biri olmuştur.

Yani, toparlama, onu kurulduğu günden beri birçok değişikliğe uğramıştır, çünkü tekerlek icat edildiğinde konusunda kesin bir tarih vermek zor olduğunu belirtmek gerekir. Şüphesiz onun yaratma birçok insan parmağı olduğunu sadece gerçek var. Belki de bisiklet toplu buluş varsayabiliriz. Ancak, en az yaygın popülerlik zaman bu kadar kısa sürede bu aracın kazanmayı başardı nasıl olumsuz etkisi yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.