KanunDevlet ve hukuk

Kuban Bayrak fotoğrafı, renk değerleri

Kuban Kuban Kazakları bugün tarihi tartışmalıdır ve tarihçiler ve bu eşsiz kültürün taşıyıcı ortamda. Hiçbir birlik ve Kuban bayrak olarak karakterler ve niteliklerin tedavisinde. Krasnodar bölgenin resmi devlet sembolü haline geldi Üç renkli,, Kuban Kazak Ordusu tarihsel bayrağına göre, ancak açık ve net var olmayan renkleriyle sembolik anlamını açıklayan edilir.

Kuban bölgesi

Krasnodar Bölgesi, Adigey bütün Cumhuriyeti ve Karaçay-Çerkes, Stavropol Bölgesi batı bölgeler ve Rostov bölgesinin güneyinde küçük bir kısmının önemli bir kısmının en: Kuzey Kafkasya en büyük nehirlerinden adıyla adlandırılan güney Rusya Bölgesi, Rusya Federasyonu'nun çeşitli konulara ait bölgeleri kapsamaktadır.

Eponymous ilinin idari merkezi - Bölgenin Sermaye Krasnodar olarak kabul edilir. Krasnodar bölgesinde Arması Kuban Kazakları, ve 1995 yılında kabul edilen bayrak, kenarlarına ilişkin tarihsel kökleri vardır - Kuban gayri resmi bayrağıdır. Bu dayanmaktadır - eflatun - - üç yatay bantların, ortalaması ile bayrak Kuban Kazak malzeme ağı diğer ikisi iki kat daha geniş vardı: Üst - mavi ve alt - yeşil.

Renklerin Anlamı ve onların düzenleme belge asla dışarı yapıldı. Kuban Kazakların parçası olan birkaç etnik grupların varlığı ile ilişkilidir birkaç seçenek vardır.

Karadeniz Kazaklar

Efsanevi Sich Kazakların kökenleri biri olarak kabul edilir. XVI yüzyılda askeri cesaret Kazaklar Rus Çarlar dahil olmak üzere güney Avrupa'nın pek çok ülkesinde, yöneticileri ile yararlandı beri. Ama tamamen Kazak Freebooters boyun eğdirmek için olması gerekiyordu değildi. Kazaklar kendi baskınlar ilçe genelinde zengin toprak sahiplerini acı üzerinde ticaret kervanlarının yaşadıkları yerlerden yakınından geçen bir tehdit olarak kabul edildi. Ama en önemlisi, Rus İmparatoriçesi Catherine II, affetmez ne olabilir - bu köylü ayaklanmalarının desteği Pugachev isyan özellikle katılımı. Sonuç olarak, o Zaporozhye Kazaklar yatıştırmak emri verildi.

Eliminasyon açtı Kazak süreci başladı Gregory Potemkin, Rus-Türk savaşında Kazak askeri biçimlerden yola çıkılarak yakında yerini aldı. Onların yiğitliği toprakları Karadeniz kıyısı boyunca Türk topraklarından fethetti Kazaklara verildi ve bunların nüfusları denir "Karadeniz Kazak Ordusu." 1792 yılında Karadeniz Kazaklar sonsuz ve Kuban arazi kalıtsal elinde ayrıldı. Kozak chernomortsy soyundan Zaporozhians Kuban kazaklarından ana bölümünü oluşturan ve bir sürüm, yani kendi temsil kırmızı renk, orta kısmında Kuban bayrağı ihtiva eder.

lineer Kazaklar

Tarih doğrusal Kazak ordusu Terek Nehri üzerinde yer referans noktaları birleşik cephe oluşumu ile başlar. Bu ön Kafkas dağlıların yüzleşmek zorunda kaldı. Kursk, Orel ve Voronej illerin güney sınırlarının korunması için hizmet taşınan askerler insanlar - Kafkas hattı yanı sıra küçük çiftçilerin arasından, Terek, Volga ve Küçük Rus Kazakların yerlilerinin yaşadığı köye, sorumluydu.

Kuban alayı oluşumu, bu Lineytsev Kafkasya'dan asker, hem de Don ve Azak Kazakların bir kısmını dahil 1780'lerde, In. sahil Kuban sağ kıyısında boyunca Karadeniz kordon hattı kuruldu. Çerkesler, Adige ve diğerleri - onun yaratılış amacı daha önce Kuban toprakları olunan halklarının, saldırılardan korumaktı.

Kazakov-lineytsy, birinci versiyona göre, Kuban bayrağı üst bölümünde bulunan mavi renk sembolize eder.

atfedilen yabancıların

Kuban'daki XIX yüzyılın ikinci yarısında yerleşmeye başladığından beri devlet köylüleri merkezi Rusya ve emekli askerler Kazaklarla askere. küçükler, vb doğuştan askeri makamlar (çocuk askerler, Musevi muhalifler, Polonya isyancılarının) yanı sıra genç yetim, serseri, Roma, olarak listelenen - göçmen arasında birçok Cantonments vardı Ya mevcut köylerde yerleşmiş, ya da ayrı bir yerleşim oluşturur.

Temel modelde, yabancı, göçmen Kazakların atfedilen - sembolik gerekçe Kuban yeşil bayrak için. Diğer taraftan - bu, "otokton" (yerel) orijinal oluşturan Müslüman milletleri, Kuban yerli nüfusunu sembolize eder. Bunlar esas olarak Çerkesini Çerkesdi ve diğer dağcıları içerir.

kökler, gövde, dallar

anlam Kuban bayrak renklerini oluşturan bantların konumu dahil Kuban Kazak bayrağının sembolleri, en popüler açıklama - Ağaçta bileşenlerinin ilişkisini açıklar resimdir.

Kurucu, Karadeniz Kazakların veya başka versiyonunda temel önemi - Kuban Kazak nüfusun tamamı, merkezi bir konuma ve çift geniş kızıl bandı vurgulamaktadır. Bir "gövde", Kuban tüm nüfusunu oluşturan - Kuban Kazak bayrağının sembollerin bu açıklamaya kullanılan terminolojiye göre.

"Kökler" - Müslüman halkların nüfusu, eskiden Kuban bölgesinde yaşayan, alt kısmında yer alan kendi yeşil bar, temsil eder. "Dallar" aslen, orada yaşayan Kuban Kazak Ordusu kurulmasından sonra Kuban yerleşmiş olanlar sonra buraya gelen tüm insanlardır. Bölgenin nüfusu simgeleyen bu "ağaç", tüm gerçek bir bitki, tüm parçaların sadece tam ilişki gibi yaşayabilir.

1918 yılında Kuban Halk Cumhuriyeti

Ekim 1917 sonrasında Kuban onun kısmı dahil, Kazakların tarihinin dramatik sayfasını hazırladık. halkları, köy ve bireysel ailelerini etkileyen bir arızanın - İç savaş trajedisinin ana özü idi gerçeğini kaçmadı. onun düşmanlık çoğu Sovyet rejimini aldı içinde bağımsızlık Kuban Halk Cumhuriyeti ilan etmek 1918 yılı başında, yani Kubanskaya Rada 1917 yılında kuruldu etti, Kazakların inanılmaktadır.

Bu halk eğitim 1920 baharına kadar sürdü, Kızıl Ordu ile değil, aynı zamanda Denikin'in Gönüllü Ordusu ile sadece çatışma kurbanı. Ama Kazak cumhuriyet tarihi olduğunu temel nedeni Kuban, kendi kılavuzda anlaşmazlık içinde kısa ömürlü. Bolşevizm Kuban Kazak liderlerinin düşmanca tutum birliği Çin yaşamının farklı şekillerde destekçileri ayrıldı edin. Bazıları Beyaz Muhafız birliklerinin kompozisyonda zafer Rusya için büyük mücadele varsaydım, diğerleri yabancı orduların yardımıyla güveniyor, katılma Ukrayna önerdi.

Bir zamanlar ciddi Milletler Cemiyeti'ne Kuban Halk Cumhuriyeti katılmayı düşünen. Cumhuriyeti vardı ve devletin hanedan nitelikleri - bayrak, Kuban arması. Mavi-mor-yeşil üç renkli, o zamana ait Kuban Kazakların gayri resmi sembolü oldu. O, modern ve resmi sembollerin temeli haline geldi.

Krasnodar Krayı Bayrağı

Sonbahar 2004 yılından bu yana, Krasnodar Bölgesi bayrağı orada listelenen önceki sayı altında sayı 1503'ün ve Krasnodar bölgesinin silah altında Rusya Federasyonu Devlet Heraldic Kayıt dahil edilmiştir. sağ kanatta - O Catherine II.Aleksand'ın Rus imparatorları talimatıyla oluşturulan askeri tahkimat Kafkas hattının, siteleri birini temsil eder. Tek renkli sürümü, bu Kuban bayrağı merkezi bir yere sahip (altın portakal özetlenen).

Krasnodar Bölge bayrağı 1995 yılında kabul edilmiştir. Üç farklı büyüklükteki yatay çizgili - Geniş ortasında, mavi üst, yeşil dip içinde ahududu - Kuban bayrak - Krasnodar Kray iç savaş bayrağı sırasında PRC resmi sembolü taşındı. 1 Haziran 1995 kaldırdı ilk kez Krasnodar Bölgesi'nin Yasama Meclisi Fotoğraflar, yeni bayrak tarafından onaylanan Kuban Kazak gelenekleri süreklilik simgesi haline gelmiştir. 2004 yılında hafifçe bayrak kenarında yansıdı silah Kuban Coat (Lenin şerit Şehzadegân eklenmiştir) şeklini modifiye edilmiştir.

Kuban sembollerin canlanma

Kazakların ilk canlanma girişimleri bile SSCB resmi düşmeden önce alındı. Ekim 1990'da, Krasnodar'da sonra Kuban Kazak Ordusu Derneği kurulması, Kongre yapıldı, Kuban Kazak Rada oluşturulmuş ve mavi-mor-yeşil tricolor dahil sembolleri, - Kuban bayrağı. Kazak Kurucu Kongresi Fotoğraf Vsekubanskogo üyeleri Kuban Kazak Ordusu tarihi bayrağının uzun bir aradan sonra resmi yayınlarında ilk örneklerinden biri oldu.

Modern Kazaklar değil üniforma nitel kompozisyon, Şöhret karakterler atalarının geleneklerine sadık varisi çoğunluğu için her ne kadar - sadece resim. Kuban bayrak - üç renkli Kazak - Daha iyi bir gelecek için bölgeye, şanlı tarihin ve umut halkların birlik kişileştirme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.