Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Bu 7 tabakın bir waffle ironinde pişirilebileceğini tahmin bile edemezsiniz

Zavallı gofret üreticileri genellikle dolapların karanlık köşelerinde haftanın altı günü boşta kalıyorlar ve yalnızca Pazar günü kahvaltıda waffle yapmaları için bazen onları alıyorlar. Çoğu kişi, gofret demiri tek işlevli bir cihaz olarak görmemesine bağlıdır. Görüşlerini tekrar gözden geçirme zamanın geldi. Gofret ütüsü, sadece pudra yemeklerinden daha fazlasını yapabilir. Bu biftek, patates, pizza vb. Hakkında. Sonuç olarak, kendinize "Ben bir gofret deminde yapabilir miyim?" Sorusunu sormalısınız. Ve cevabın neredeyse her zaman olumlu olacağına şaşıracaksınız. Son zamanlarda benzer bir pişirme yöntemi yaygınlaştı - bu konuda yemek kitapları yazılmış, kanallar YouTube'da çalıştırılıyor vb. Dolayısıyla, dolabın içinde zamanının çoğunu boşa çıkaran bir Gofret Ütünüz varsa - işinize dönmelisiniz.

Biberiye ile Hashbroon

Izgara patatesler, küçük bir yağ ve biberiye ilave edilerek, gofret demline konmalıdır. Hashbraunuzu devirmene veya başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur - kabın her yanına bir gofret demiri kullanarak kolayca altın kabuk elde edilir. Pişirme için, rendelenmiş patatesleri fazla nemden kurtarmak için, önceden çekilmiş gofreti ısıtmanız gerekir. Patatesleri biberiye ve diğer çeşnilerle karıştırıp tatlandırın, gofret maddenin iki tarafını da yağla yağlayın ve patates kütlesini yüzeyine dağıtın. Sıcak patatesleri iki dakika boyunca sürün ve kapağın üzerine tıklayın ve hashraun üzerine ilave baskı uygulayın ve altın kabuk elde edin.

Fileto "minion"

İnsanlar, gözleme demirine nasıl kalın bir parça et konulduğunu gördüklerinde deli olduğunuzu düşünebilirler. Bununla birlikte, bu sürpriz tam olarak biftek, ideal pembe içki ve mükemmel kızarmış dışında servis yaptığınız an sürer. Bu bifteği pişirmek için, sadece eti gofret demline koyup yaklaşık sekiz dakika boyunca kapatmanız yeterlidir. Gofret demiri üzerinde bir termometre varsa, o zaman pişirme sıcaklığını kontrol edebilirsiniz, yoksa sekiz dakika sonra eti kesin ve pişirip yediklerini kontrol edin. Değilse, bir dakika daha gofret deminesine koyun.

Makarna peynir

Kimsenin makarna ve peynir yapmanın sırrı değil. Bununla birlikte, birçok insan artıklarla ne yapılacağını merak ediyorlar? İçinde net dış ve viskoz muhteşem içerikler almak için sadece bir gofret demiri kullanmanız yeterlidir. Makarna ve peynirinizin kalıntıları küçük şeritlere kestikten sonra, üç kabın üzerine masayı koymanız gerekir; biri unu dökün, diğeri birkaç yumurta kırın ve üçüncüsü ekmek kırıntılarıyla peyniri karıştırın. Üç kasenin her birinde, makarna şeritlerini peynirle daldırıp sırları yıkayıp, sonra gözleme demirine fırlatın.

Pizza "Margarita"

Marinara sosu, hamurda gözleme yapıcısı tarafından yapılan deliklerde toplanır ve eritilmiş peynir kalan işi tamamlar. Elbette, önceden hazırlanmış pizza üzerinde peyniri eritmek için ekstra ekipman kullanabilirsiniz, ancak sana dürüst olmayan görünüyorsa, kolayca kapalı bir pizza "calzone" yapabilirsiniz. Her durumda, hamuru hazırlamanız ve dışarı atmanız ve doldurmayı hazırlamanız gerekir. Tabii ki, dükkanda gotik hamur satın alabilirsiniz - hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır, ancak yine de gerçek bir pizza yapmak istiyorsanız, o zaman her şeyi kendiniz yapmak en iyisidir. Eğer bir calzone yapıyorsanız, dolum pizzanın bir kenarına koyulmalı ve diğeriyle kaplanmalı, daha sonra waffle demir kapatılmalıdır. Pişirme pizza yaklaşık beş dakika, ancak hepsi hamur kalınlığına bağlı. Hamur ince ise, beş dakika yeterince fazla olur, fakat kalınlaştıkça, pizza, gofret deminde tutmak zorunda kalacaktır.

Dolum gelen Gofretler

Tatillerde, bir dolguya sahip çeşitli yemekler çok sık hazırlanır ve dolum sonuna kadar kullanılamaz. Kalıntılarla ne yapacaksınız? Onlardan onlardan gofret deminde tam gofreti pişirebilirsiniz, böylece zevkle bitirebilirsiniz - böylece ürünü aktaramazsınız ve tamamen yeni ve eşsiz bir yemek hazırlayabilirsiniz.

Ananas biber ile

Yüksek sıcaklık, ananende bulunan doğal şekeri karamelize eder. Ve biberin keskinliği, meyvenin tatlılığını mükemmel bir şekilde tamamlar. Bu durumda tarifi son derece basittir - ananas dairelerini kesmeniz gerekiyor (konserve ananas kullanıyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz). Taze bir ananas hazırlarken, yaklaşık dört dakika bir gözleme şarabında saklanmalı, eğer konserve meyve ise bir dakika yeterlidir. Pişirmeden sonra, biber tozuyla serin ve bulaşık makinesini bitirin. Gördüğünüz gibi, minimum miktarda içerik gerekecek, ancak sonuç inanılmaz derecede zarif olacak, bu yüzden kesinlikle bu yemeği pişirmeyi denemelisiniz - sizi büyüleyecek.

Orkinoslu salata

Bu tarifi, bir rüzgar fırını dahil etme fikri bile dayanılmaz gibi görünen sıcak yaz günleri için idealdir. Bu durumda, asıl unsur, malzemelerin gofret demir parçalarının görünür olması için doğru bir şekilde konumlandırılmasıdır, çünkü estetik bir unsur da çok önemli bir rol oynamaktadır. İlk olarak, malzemeyi salata için hazırlamanız gerekir - zevkinize bağlı olarak çok çeşitli olabilirler. Bununla birlikte, ideal haşlanmış yumurta, yeşil fasulye ve haşlanmış patates bileşimi. Bütün bunlar önceden hazırlanmalı ve istediğiniz şekilde parçalamalı - küçük parçalar halinde, büyük olabilir. Yeşillikleri ekleyin ve hepsini büyük bir tabağa koyun, böylece içerikleri düz bir yüzey oluşturur - daha sonra orkinos tasvir edilir. Doğranmış zeytin veya kiraz domates gibi ek bileşenler de ekleyebilirsiniz. Balık hazırlamak altı dakika kadar fazla zaman almaz. Pişirmeden sonra, önceden hazırlanmış bir salata üzerine koyduğunuzda, gofret demetlerinin izlerinin görülebileceği şekilde balıkları kesin. Bundan sonra, tadına bakmak için yalnızca bir pansuman, tuz ve biber eklemek gerekiyor - ve masaya hizmet etmeye hazır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.