Kendini yetiştirmePsikoloji

Eğer ezik iseniz yapmanız gereken 21'inci yüzyılın keskin bir sorudur

Sence şanslı değil mi? İş yerindeki güçlükler, arkadaş olmama ve kişisel yaşam? Bu soruları olumlu yanıtlarken kaybedenseniz ne yapacağınızı bilmelisiniz. Bu yazı kendinizi geliştirmeye karar verirseniz sizin için yararlı olacaktır.

Bu kadar ezik kim? Bu tanıma göre, bizzat olmayan bir kişi Her şeye şanslısın. Müsabakalarda kaybeder, sevgililer tarafından atılır, işyerinde fark etmez ve arkadaşlar giderek geri çekilir ve başkalarına tercih olur. Eğer şimdi ne yazık ki, içini çekiyordun, gözyaşı fırçalamışsın ve içinde kendinizi görünce, o zaman kesinlikle bir kaybedensiniz. Dahası, bu insanlar, negatif çevreleri ile enfekte edebilecek, tehlikeli bir toplum hücresidir. Ancak bununla (ve hatta ihtiyacınız var!) Kavga etmek için. Kaybı sendromu bir hastalık değildir, bir iç durumdur ve hayata tutumdur.

Ve şimdi neden böyle olduğunuzu tanımlayalım. Böyle bir hayatta kimi suçluyorsun? Örneğin, size sağlayamayan düşük gelirli aileleriniz var Normal eğitim. Veya iş yerinde hep karlı projeler çıkaran bir meslektaşım var. Evet, karşı cinsten temsilciler garip geliyor, normal bir ilişki kurmak istemiyorlar. Sorunlarınızda başkalarını suçlarsan, o zaman kesinlikle bir zavallısın demektir. Eğer sebebini kendiniz görürseniz, ben de benlik saygısı düşük (ve kaybeden) birisiniz.

Ve asıl önemli şey şimdi. Sorunuza cevap vereceğiz: "Neden ben kaybedeyim." Sen böyle yapıyorsun çünkü kendin istiyorsun. Kendinizi pişman etmeniz çok önemli, başkalarını suçlayan zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Dahili ruh hali, davranış ve genel olarak tüm yaşamla doğrudan ilişkilidir. Bir zavallı kişi başkalarının yardımına güvenir ve onu almazsa, delicesine şaşırır, üzülür ve herkesi sıkıntılarından dolayı suçlamaya başlar. Örneğin, ebeveynler size doğru eğitimi vermedi, çünkü parası yoktu. Ve neden bütçenize girmek için sınavları kendiniz geçmeye çalışmadınız? Neden bilgi edinmek ve testi geçmek için inatla kitaplara oturmadılar? Içinde Ayrıca, bir iş sahibi olduğunuzda, eğitimlerinizi kendiniz de ödeyebilirsiniz. Eğer yapmış olsaydın, "Ezik iseniz, ne olurdu?" Başlıklı makaleyi okumadınız demektir. Fakat amacınıza ulaşmak için tekrar tekrar denedi. İyi ve müreffeh bir geleceğe uyarlanmış güçlü bir kişi, her şeye ulaşacak bir kişidir.

Hayatınızın plana göre gitmediğini ve değişmeye çalışıldığını fark ederseniz, ilk adımı tebrik eder. Sonra, kendiniz, düşünceleriniz, yaşam tarzınız ve sorunun çözümü konusunda çok çalışmanız gerekecek - eğer ezik iseniz yapmanız gerekenler. Kendinizi ve hayatınızı sevmeniz gereken bir ezik olmadığınızı anlamanız gerekir. Aynaya yaklaşın, kendinize bakın, birkaç kez yüksek sesle, belirlenmiş bir sesle söyleyin: "Her şeyi yapacağım. Ben mutluyum. Her şeye ulaşacağım. Hepsini çözeceğim "dedi. Önemli olan, "Ben" e odaklanmak, çünkü hayatınızı değiştirmeye ve kendi yeteneklerinizden emin olmaya çalışıyorsunuz. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayın.

Son olarak, ezik iseniz, ne yapmanız gerektiği sorusuna kısa bir cevap vermek istiyorum. Sadece var olmayı bırakmaları gerekiyor. Ne fazla ne de az. Ve bunun olması için, kendinize bir başarısızlık düşünmeyi bırakın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.