Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Patatesle kızartılmış mantarları pişirme

Tabii ki, herkes ormanda yürümek ve gerçek orman mantarları toplamak için fırsat bulamaz. Ama neyse ki bugün neredeyse her yerde taze veya taze dondurulmuş mantarlar satılmaya başlandı - mantar, bal mantarı, şanterellalar, şanterellalar. Bu nedenle, mantar ile bir tabak hazırlamak için bir arzusu varsa, ormana gitmek gerekmez, herhangi bir süpermarket ziyaret etmek için yeterlidir.

Mantar - evrensel bir üründür, onlardan salata, çorba, ikinci yemek hazırlar. Burada, örneğin, nasıl patatesli ateşli silahlar ateş yapabilirsiniz.

Genç bir patatesiniz varsa, o zaman temizlenemez, sadece bir fırça ile temizleyin. Patates geçen yıl hasat, tabii ki temizlemek daha iyi. Ardından, patatesler en çok sevdiğiniz gibi, bloklara veya dilimlere kesilmeli ve nişastayı yıkarken soğuk suyla durulayınız. Yıkanmış patatesler bir süzgeçte veya kağıt havluda kurutulmalıdır.

Fişlerin başarıyla hazırlanmasının temel sırrı, sadece yeterli miktarda bitkisel yağ içeren iyi ısıtılmış kızartma tavasında serpilmeleri ve kızartılmış kızartılmış pişirmek için karıştırarak yüksek sıcaklıkta işlemin başlangıcında pişirmesi.

Ancak patates yumuşak olduktan sonra tuzlanmalıdır, aksi takdirde dilimler şekillerini muhafaza etmez.

Patatesler kızarmış iken , başka bir kızartma tavası alıp üzerine kızartın, soğanı ince kıyılmış. Ardından soğutmadan paketin soğanlarına soğan ekleyin. Mantar sıvıyı salmaya başlayacak ve kendi suyunda pişecektir. Mantarlar derhal tuzlanmalı ve arzulanan diğer baharatları ilave etmelidir. Sıvı kaynatıldığında, mantarlara ekşi krema ilave edin ve ısıyı düşürdükten sonra kapağın altında beş dakika koyun. Ev yapımı kullanırsanız, bu çok kalın ekşi krema, mantar için biraz su ilave etmeniz gerekir.

Öyleyse, kızartılmış patateslere hazır bir kızar tenceremiz var, diğer taraftan - ekşi kremamızda kızartılmış kızartılmış bal. Patatesleri bir tabakın bir tarafına, diğer taraftan mantarların bir kısmına, otlar serpip servis yapıyoruz.

Ancak bu yemek pişirmek için yalnızca bir seçenektir, çünkü yemek pişirme, her şeyden önce, yaratıcılık ve doğaçlamadır. Örneğin, ateşli silahları patatesle bir tencerede kızartabilirsiniz.

Bir buçuk kilo patates, iki yüz elli gram frit, bir soğan, üç diş sarımsak, tuz, çeşnilik, bitkisel yağa ihtiyacımız var. Opyata (taze ve taze dondurulmuş) önce kaynatılmalıdır.

Mayın ve soyma patatesleri (sadece genç yıkayabilirsiniz), dilimlere kesin, tekrar yıkayın ve boşaltın. Genç patatesler altı ila sekiz parçaya (büyüklüğüne bağlı olarak) kesilebilir, ancak eskisi saman ile daha iyi kesilir. Ampul yarım halkaları kesip sarımsağı doğrayın. Bu yemek için kırmızı salata soğanı kullanmak daha iyi, zira daha az sert bir tada sahiptir.

Tencereye yağ koyun ve iyice ısınmasına izin verin, sonra karıştırmayı unutmadan patates dilimlerini ve kızartmasını dökün. Patates dilimleri huysuz bir kabukla kaplandığında, mantarları ekleyin ve kızartmaya devam edin. Beş dakika sonra, soğan, sarımsak, tuz banyosunu kızarmış patates ile kızartın ve tadına gelerek mevsimine dökün.

Patatesler hazır hale gelinceye kadar kızartmaya, ısıyı düşürmeye ve ara sıra karıştırmaya devam ediyoruz. Kızartma tavasını bir kapakla kapatmalı mıyım? Bir nüans var. Bir yandan, kapağın altındaki patatesler "şartlı" olarak daha hızlı, diğer taraftan kapağın altında hazırlanan patatesler kavrulmuş değil pişmiş lezzet kazanır. Pişirirken kızarmış bulaşıkları patatesle birlikte bulursanız, tencereyi bir kapak ile, daha sonra da tadı bozmadan kısa bir süre kaplamaya karar verirsiniz.

Patates dilimleri yumuşak olduktan sonra, çanak hazırdır. Plakalara yayıyoruz ve yeşiller serpiyoruz. Soğuk taze ekşi krema ve yeşil soğanla bal ve patateslere servis yapmak çok güzel.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.