Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Lenten lahana makarna pilavı ve mantar ile: yemek tarifleri

Lenten lahana makaraları geleneksel olarak Noel Arifesi masasında servis edilir - Noel öncesi akşam. Şenlikli menü yemeklerden elde edilen etlerin hazırlanmasına izin vermediğinden, lahana yaprağı minecam etmeden sarılıp pirinç ve mantarla doldurulur. Çok lezzetli bir yalın çanak çıkıyor. Pişmiş lahana pilavı ve mantarla nasıl pişirileceğimizi, yazımızda anlatacağız. Burada bu çanağın pişirilmesinin sırlarını açığa çıkaracağız.

Yağsız lahana rulolarının pişirilmesi sırları

Lahana rulolarını hazırlarken, hazırlanan çanağın tadını geliştirmeye yardımcı olacak aşağıdaki tavsiyeler dikkate alınmalıdır:

 1. Lahana için lahana yoğun ve hatta yaprakları ile birlikte gelir.
 2. Lahana yaprağı doldurmayı kaplamıyorsa, masadaki yiyecekleri sunmadan önce çıkarılması gereken basit pamuk ipleri kullanabilirsiniz.
 3. Lahana dolmasını pirinç ve mantarlarla karıştırmadan önce iki taraftan bitkisel yağda kızartmanız önerilir, daha sonra şekli daha iyi muhafaza edecektir.
 4. Doldurmayı hazırlamak için pilav yerine, diğer incirleri, örneğin inci, karabuğday, darı ve diğerlerini kullanabilirsiniz.

Lahana yaprakları hazırlama

Lahana rulolarının hazırlanması sırasında birçok ev hanımı, lahana yaprakları başından alınma prosedürüyle korkutur. Bu, doldurmayı hazırlamak için gerekli olandan çok daha fazla zamana ihtiyaç duyan, en uzun süre tüketen şeylerden biridir.

Lahana yaprakları aşağıdaki şekillerde kafadan çıkarılabilir:

 1. Çubukların etrafında bıçakla kesim yapın ve başlığı kaynar suyun içine 5 dakika koyun. Bir süre sonra, lahana sudan alın, üst yaprakları çıkarın ve gerekli yaprak sayısı toplanıncaya kadar aynı işlemleri tekrarlayın.
 2. Hazırlanmış lahana kaynar suyun içine koymayacak ve mikrodalgada en yüksek güce 10 dakika koyun. Bundan sonra, yapraklar kafadan kolayca ayrılabilir.
 3. Lahanayı dondurun, sonra bir plakaya aktarın ve birkaç saat boyunca oda sıcaklığında bırakın.

Lahana yaprakları ayrıldığında, başın tabanında bulunan kalın damarları kesmek de unutulmamalıdır. голубцы с рисом и грибами. Bundan sonra lahana rulolarını pirinç ve mantarla pişirmeye devam edebilirsiniz . Kesinlikle çok narin ve lezzetli olduğu ortaya çıkacaktır.

Lenten lahana makarna pilavı ve mantar ile

Noel arifesinin ana yemeklerinden biri herhangi bir hostes tarafından hazırlanabilir ve bunun için gereken zaman kıyılmış etle çalışırken elde edilen süreden bile daha az olacaktır. Mantarlar herhangi birini seçebilir: kurutulmuş ve dondurulmuş, hem de taze. Mükemmel mantar ve beyaz mantarla doldurma çok güzel kokuluyor.

Lahana rulolarının pilav ve mantarlarla nasıl hazırlanacağını öğrenmek için aşağıdaki adım adım talimatları uygulayabilirsiniz:

 1. Lahana yapraklarını yukarıda önerilen yöntemlerden birine göre hazırlayın.
 2. Yuvarlak taneli pirinç (200 g), her zamanki gibi iki kat fazla su (250 ml) alarak yarı pişirilir.
 3. Soğan (2 adet) Ve champignons (350 g) hazır olana kadar atın.
 4. Ayrı bir kızartma tavasında rendelenmiş havuç kızartın.
 5. Yüzüklere 100 g siyah zeytin sıkın.
 6. Dolum için gereken tüm malzemeleri bir araya getirin: soğutulmuş pirinç, soğan, havuç ve zeytinli mantar. İsteğinize göre tuz ve biber ekleyin.
 7. Lahana yapraklarını bir zarf ile sararak lahana makaralarını hazırlayın.
 8. Lahana dolabını bir tavada kızartın ve kıyılmış soğanların ve havuçların "yastıkları" üzerindeki tencereye koyun (her biri 1 parça).
 9. Domates salçası (2 çorba kaşığı) ilave edip lahana makaralarını suyla doldurun.
 10. Lahana, düşük ısıda yaklaşık 20 dakika veya pişinceye kadar kaynatın.

Lahana, çok değişkenli pirinç ve mantar rulolarıyla

Çok değişkenli lahana rulolarının doldurulması, kurutulmuş mantar bazında hazırlanır. Ancak, gerekirse, taze 1: 6 oranında (50 g kurutulmuş = 300 g taze oranında) değiştirilebilirler.

Çanağın adım adım hazırlanması aşağıdaki sırayla gerçekleşir:

 1. Kurutulmuş mantar (50 g) 1 saat soğuk su dökün, sonra bir bıçakla ezin.
 2. Uzun pirinç, yarım pişene kadar kaynar (1 fincan pirinç için 1 bardak soğuk su alın).
 3. Mantarları bitkisel yağda kızartın.
 4. Soğan ve havuç (2 adet) Az miktarda bitkisel yağ geçirmek için.
 5. Bir kapta karıştırmak için dolum malzemelerini soğutun.
 6. Doldurulmuş lahana yaprağına koyun.
 7. Çoklu boşluğun kasesinin alt kısmı lahana yaprakları ile kaplanır, lahana yaprakları tekrar üstü örtülür ve yine lahana yaprağı ile kaplanır.
 8. Lahana rulolarını suyla doldurun ve bir yemek kaşığı sirke ekleyin.
 9. Mantarlı ve pirinçli lahana makaraları için hazırlanan reçetesiz hazırlama, 40 dakika süreyle "Susturma" modunda hazırlanmıştır.

Ekşi krema ve yeşilliklerle hazır yemek hazırlanır.

Fırında pişmiş lahana makaraları

Fırında, lezzetli ve sağlıklı lahana ruloları da hazırlayabilirsiniz. Onların tarifi şudur:

 1. Yarı hazır pişmiş pirinç (200 g), kızarmış soğan, havuç ve mantar (600 g) dolum hazırlayın.
 2. Hazırlanan dolgu yapraklar üzerine serilir ve sarılır.
 3. Sosu hazırlarken. Bunu yapmak için, soğanlar bir sauté tavada kızartılır, tuz önceden eklenir (1 çay kaşığı) ve şeker (2 çorba kaşığı), kendi suyu (1 litre) sarımsak ve domates sıkarak önce bir blendır ile öğütülür. Sos, yaklaşık 20 dakika kalın bir kıvamda pişirilir.
 4. Pişirme için derin bir formda, küçük bir sos tabana dökülür, lahana rulolarının tepeleri dağıtılır ve kalan sos döşenir. Form folyo ile kaplanmış ve önceden ısıtılmış bir fırına 30 dakika gönderildi, 180 ° fırında pişirildi. Geriye kalan 20 dakika linyez pilav ve mantar içeren rulolar folyo olmadan pişirilecek. Sonuç fırında çok lezzetli ve sağlıklı bir tabaktır.

Lahana mantarları ve pirinci ile rulolar

Lahana rulolarını hazırlarken beyaz lahana yerine, Savoy veya Pekin'i daha hassas yapraklarla kullanabilirsiniz. Kafadan çok iyi ayrılmışlardır, bu nedenle kaynar suya indirilmeleri gerekmez. Yapraklarla çalışmayı kolaylaştırmak için, sadece 1 dakika mikrodalgaya gönderilirler.

Lahana rulolarının doldurulması pirinçten (1.5.) Ve soğan mantarından (300 g) hazırlanır. Uygun ve taze mantar ve dondurulmuş orman mantarları. Ayrıca dolgu lahana yaprağına sarılır. Pirinçli lahana makaraları ve mantar, bitkisel yağda kızartılır, sulandırılmış domates salçası (su bardağı kaynar su ile 1.5 çorba kaşığı) ile su dökülür ve küçük bir ateşte yaklaşık 30 dakika pişirilir. Ekşi krema ve otlar ile sıcak servis edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.